Groomer Has It


Chow

Well-Known Member
3 Απριλίου 2009
406
4
Θεσσαλονίκη
Τις προάλλες καθώς έκανα ένα zapping στο Conn-X TV, έπεσε το μάτι μου σε μία διαφήμιση ενός προγράμματος τύπου ριάλιτι, το οποίο ονομάζεται Groomer Has It (Animal Planet). Δεν το έχω πετύχει να παίζεται, καθώς μάλλον αφορά κανάλι το οποίο δεν συγκαταλέγεται σε αυτά του Conn-X TV και έτσι μπήκα στην ιστοσελίδα για να πάρω μια γεύση. Αυτό που κατάλαβα είναι ότι οι goomers διαγωνίζονται σε καλλωπισμούς σκύλων που κατεβαίνουν σε εκθέσεις ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων.

Επίσης για όποιον ενδιαφέρεται, στην ιστοσελίδα έχει και βίντεο από το It's me or the dog.

http://animal.discovery.com/
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Bεβαια υπαρχουν και διαγoνισμοι και πρωταθληματα grooming.
Ακομα και Junior Grooming- οπου ασχολουνται παιδια με τα κουρεματα των σκυλων!!
Οχι στην ελλαδα βεβαια!
Εδω αγοραζει η κυρα κατινα μια μηχανη και ενα ψαλιδι, ονομαζεται Groomer και αμολειται στα σκυλακια του κοσμακι!!!

Και για να παρετε μια γευση τι εστι grooming :
http://www.germangroomingmasters.de/index.html
 


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
groomer has it είναι ριάλιτυ από το οποίο ξεκίνησαν καμμια 15αριά γκρουμερ και διαγωνίζονται για να βγει ο καλύτερος....
εκπομπή που παίζεται στο άνιμαλ πλανετ (δορυφορικό κανάλι). γεματο από προκλήσεις και αμερικανιές του είδους κουρεψτε , βαψτε, καντε τον σκυλο ομοιο του αφεντικού του, πρωτόυπο κούρεμα...
( βλέπε σκυλιά λαμπατερ κλπ...)

:(:(:(
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
groomer has it είναι ριάλιτυ από το οποίο ξεκίνησαν καμμια 15αριά γκρουμερ και διαγωνίζονται για να βγει ο καλύτερος....
εκπομπή που παίζεται στο άνιμαλ πλανετ (δορυφορικό κανάλι). γεματο από προκλήσεις και αμερικανιές του είδους κουρεψτε , βαψτε, καντε τον σκυλο ομοιο του αφεντικού του, πρωτόυπο κούρεμα...
( βλέπε σκυλιά λαμπατερ κλπ...)

:(:(:(
Οι γνωστες αμερικανικες βλακιες δηλαδη?!
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
φρεντσι, να σε ρωτησω..η μαγια ζαμπικου, ειχε μια σχολη..υπαρχει ακομη?
 






katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Το κομμωτήριο υπάρχει ακόμα...στο ίδιο μερος..για τη Σχολή δεν ξέρω..αλλά έχω την εντύπωση ότι έχει σταματήσει. Η Μάγια έχει 'φύγει' αρκετά χρόνια.