Hello


Beat

New Member
12 Μαρτίου 2011
3
0
Kαλησπέρα...Σήμερα πέθανε το σκυλάκι μου :'( ήτανε pointer κυνηγόσκυλο δυνατό,γυμνασμένο μέχρι και πριν 5 μέρες ήτανε στο βουνό... Πριν 3 μέρες αρωστισε έτσι ξαφνικά.τον πήγα σε κτηνίατρο και μου είπε να του κάνουμε εξετάσεις... οι εξετάσεις δείξανε πόλι καλές. ενω ο σκύλος δεν μπορούσε να περπατήσει έπεφτε κάτω δεν μπορούσε να ανασάνει να πιει νερό να φάει. θολωσαν τα ματάκια του πρηστικανε . έκτες Ο γιατρούς του έκανε κορτιζόνη και του έδωσε μια αντιβίωση και μου είπε μάλλον είναι τα κοκάλα του και επειδή ήτανε παππους 10 χρόνον...Πως γίνετε ένα σκυλί με όρεξη δυνατό μέσα σε 3 μέρες να τα πάθη αυτά;ναι ok ήτανε παππους αλλά δεν φαινοταν γέρικο και ξαφνικά αυτό...πως γίνετε να δείχνουν καλές οι εξέτασις ενω το σκυλί είχε αρρωστια και πέθανε!!!!
 


Sofouli

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2010
6.243
526
Λάρισα
Kαλώς 'Ηρθες.
Λυπάμαι πολύ για τον χαμό του σκύλου σου, και καλό του ταξίδι.

Ο κτηνίατρος δηλαδή σου είπε ότι πέθανε από τα κόκκαλα;
Δεν κατάλαβα!
 


christos1976

Active Member
26 Φεβρουαρίου 2011
34
0
λυπαμαι πραγματικα για τον χαμο του σκυλου σου.... το επαθα και εγω προσφατα... αλλα και εγω θα ρωτησω..ποια η γνωματευση του γιατρου?
 


lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.512
750
Ξεσσαλονικη!!!
λυπαμαι πολυ για τον σκυλακο σου...αν δεν βρεις την αιτια του κακου φιλε μου ,πολλα μπορει να ηταν.απο κατι δηλητηριασμενο που εφαγε,μεχρι κ καρκινος που δεν φανηκε στις εξετασεις.απο τα κοκκαλα,απο οσο ξερω δεν πεθαινει,αλλα ποναει....μου φαινεται πολυ ραγδαια η εξελιξη παντως....συλυπητηρια κ παλι....
 


Beat

New Member
12 Μαρτίου 2011
3
0
Ευχαριστώ πολύ παιδιά...Ο γιατρός μου έλεγε πολλά μια τα πνευμονια μια τα γεράματα τα κόκαλα κτλπ...το μονο που με νιαζί είναι να μάθω πως έγινε τι έφταιξε.μέσα σε 2 μέρες πως γίνετε ένα δυνατό σκυλί να πάθη τόσα πολλά πρόβλημα και ο γιατρός δεν ξέρει τι να πει...έγιναν τόσο γρήγορα που δεν πρόλαβα να τον πάω σε κλινικές κτλπ... δεν το έχω συνειδοτοποίηση ακόμα
 


Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Λυπάμαι για το σκυλάκο σου :(

Τόσα χρόνια που τον είχες σε αυτό το γιατρό δεν τον πήγαινες? Μερικές φορές συμβαίνουν κάποια πράγματα απότομα...Ίσως ήταν κάτι που δεν είχες καταλάβει και απλά εκδηλώθηκε και κορυφώθηκε απότομα :(
Νομίζω ότι μπορείς να κάνεις νεκροψία πάντως αν θες.
 


Beat

New Member
12 Μαρτίου 2011
3
0
ναι αυτός ο γιατρός ήταν αλλα τώρα στα δύσκολα με στεναχώρησε και πλέον δεν ξανά εμπιστεύομαι γιατρούς...όχι ούτε καν νεκροψία. τον σκύλο μου τον έθαψα εκεί που πρώτο περπάτησε εκεί που έτρεχε εκεί που κυνήγησε στο βουνό
 


Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Δυστυχώς δεν γίνεται να μην ξαναεμπιστευτούμε γιατρούς εκτός κι αν πάμε να σπουδάσουμε μόνοι μας κτηνιατρική...:(
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Λυπάμαι φίλε μου..

Τι εξετάσεις έκανε ο ιατρός?
Την δηλητηρίαση την απέκλεισε?