Helpppp!!!! Ξεμεινα απο τροφή!!!!


mar8ahou

Well-Known Member
4 Μαρτίου 2008
55
0
Βοήθεια!!! Έχω ένα σναουτσεράκι είναι 1 έτους και 5 μηνών και τρώει royal canin mini adult! Πήγα σήμερα να την πάρω γιατί μας τελείωσε και δεν την έχει κανένας πάνω στη Ρόδο!!! Τί να κάνω? την άλλη φορά που της άλλαξα από puppy σε adult έκανε εμετούς και διάροιες!!! Βοήθεια... θα την φέρουν περίπου σε 10 ημέρες!!! Ο γιατρός δεν με άφησε να της δώσω τίποτα άλλο οπότε δεν ξέρω πως θα αντιδράσει σε ανθρώπινο φαγητο!!!
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Βοήθεια!!! Έχω ένα σναουτσεράκι είναι 1 έτους και 5 μηνών και τρώει royal canin mini adult! Πήγα σήμερα να την πάρω γιατί μας τελείωσε και δεν την έχει κανένας πάνω στη Ρόδο!!! Τί να κάνω? την άλλη φορά που της άλλαξα από puppy σε adult έκανε εμετούς και διάροιες!!! Βοήθεια... θα την φέρουν περίπου σε 10 ημέρες!!! Ο γιατρός δεν με άφησε να της δώσω τίποτα άλλο οπότε δεν ξέρω πως θα αντιδράσει σε ανθρώπινο φαγητο!!!
Ε, καλά αμα δε θες να της δώσεις μαγειρευτό, παρε άλλη ξηρά.... μπορεί να έτυχε να κάνει εμετό την προηγουμενη φορά.....

Αλλιώς δώσε της κοτόπουλο με λίγο ρύζι ... δεν παθαίνει τιποτα, αλλά αν καλομάθει στο μαγειρευτό ρισκάρεις να μη θέλει μετα την ξηρά (εγώ προσωπικά δίνω κι απο τα δυο, αλλά αλλοι έχουν πρόβλημα οταν αλλάζουν).
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Αφού ξέρεις ότι μπορεί και να μην βρεις, γιατί δεν φροντίζεις πάντα να έχεις μια συσκευασία καβάτζα; E; Γιατί; Μη σου πω και δύο, δηλαδή. Τώρα εντάξει, από puppy σε adult παθαίνει κοκομπλόκο. Αλλη μάρκα puppy έχεις δοκιμάσει;
 


mar8ahou

Well-Known Member
4 Μαρτίου 2008
55
0
Είδες μου ξέφυγε εντελώς να πάρω και άλλη συσκευασία!!! Δεν της είχα δώσει ποτέ άλλη τροφή!!! Μάλλον θα κάνω αυτό με το κοτόπουλο και το ρύζι και σιγά σιγά θα της αλλάξω τη μάρκα ξηρής βάζοντας λίγη λίγη κάθε φορά!!! Ελπίζω να είναι σωστό γιατί την άλλη φορά υπέφερε!!!
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Εγω για δέκα ημερες θα έκανα ένα συνδυασμό...άλλη puppy ξηρά τροφη...ανακατεμένη με φρέσκο φαγητό..ρύζι, κοτόπουλο, λαχανικά κλπ..
Πιστεύω ότι δεν θα έχει και τόσο πρόβλημα..
 




kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
την άλλη φορά που της άλλαξα από puppy σε adult έκανε εμετούς και διάροιες!!!
Οποιαδήποτε αλλαγή κάνουμε την κάνουμε προοδευτικά..

Δηλαδή puppy σε adult..λιγότερη puppy περισσότερο adult και μετά adult..
Eίναι φυσικό να την πειράξει έτσι η αλλαγή..
Βασικά γιατί 1 έτους και 5 μηνών, να παίρνει puppy?
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Συμφωνώ με την Κατερίνα. Απλώς πάρε την καλύτερη ξηρή που υπάρχει εκεί πέρα και ανακάτευε με ρύζι και κοτόπουλο.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
puppy ξηρά σε τέτοια ηλικία?
Αν αναφέρεσαι σε αυτό:
Αλλη μάρκα puppy έχεις δοκιμάσει;
Εχεις δίκιο. Δεν την πρόσεξα την λεπτομέρεια της ηλικίας, αλλά η ουσία και η απάντηση δεν θα άλλαζε. Οπου puppy βάλε adult. Πως κάνεις έτσι;:)
 




mar8ahou

Well-Known Member
4 Μαρτίου 2008
55
0
Οκ τώρα το κατάλαβα κ εγώ!!! Τελικά της έκανα ρυζάκι με κοτοπουλάκι και τώρα θα πάω να πάρω νέα ξηρά τροφή για να της την πασάρω προοδευτικά!!! Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά ... με ξεαγχώσατε!!!