HomeDogs.gr: Κάποιον λάκκο έχει η φάβα


Penguin

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2017
621
1.187
28
Και που λέτε, καθώς σκοτωνα ωρα χωρις να διαβασω έπεσα πάνω σε αυτό. Και έχουν αναρτημένο το παρακάτω κείμενο:

"
Αγαπητοί φίλοι του HomeDogs.gr.

Καλώς ήρθατε στο Εκτροφείο σκυλιών HomeDogs.gr.
Βλέποντας την επικρατούσα άποψη που σχετίζεται με τις προηγουμένες δημοσιευθείσες φωτογραφίες, αποφασίσαμε να κάνουμε κάποιες διευκρινίσεις.

Μπορούμε να σας διαβεβαιώσουμε ότι στο Εκτροφείο σκύλων HomeDogs.gr προσφέρει καθαρόαιμα και το σημαντικότερο υγιείς σκύλους στους πελάτες μας. Τα κουτάβια και τα ενήλικα σκυλιά διατηρούνται σε ιδανικές συνθήκες, υπό συνεχή εποπτεία ανθρώπου σε 24ωρη βαση.

Το εκτροφειο σκυλιών HomeDogs.gr χρησιμοποιεί ζωοτροφές Royal Canin, ως εγγύηση για την ευημερία και την υγεία των σκύλων. Τα κουτάβια και τα ενήλικα σκυλιά βρίσκονται υπό τη συνεχή επίβλεψη κτηνιάτρου Γκουγκούδης Βάιος (Αλεξανδρούπολη , Δημητρας 120 , +30 255 136 027), περνούν από την τακτική εξέταση και εμβολιασμό, έχουν διαβατήρια και τα τσιπ.
.
Το μέγεθος του εκτροφείου μας επιτρέπει να εκτρέφουμε 13 φυλές σκύλων που νιώθουν άνετα στις εγκαταστάσεις μας, οι οποίες ειναι 500τμ. εσωτερικά και 1 στρέμμα εξωτερικά για καθημερινές διασκεδαστικές ασκήσεις.

Οι Φυλές μας ειναι: -Γαλλικά Μπουλντόγκ -Πίντσερ -Τσιουάουα -Μαλτέζ -Γιορκσάιρ Τεριέ -Σιχ Τσου -Πεκινουά -Ιαπωνέζικο Τσίν -Ντατσχάουντ(Τεκελ) -Χάσκυ -Μπόξερ -Ακίτα ίνου -Μπιγκλ

Παρά τον αριθμό των σκύλων ειναι όλα υγιέστατα. Το εκτροφείο σκύλων δεν εκτρέφει εκθεσιακά σκυλιά και δεν συμμετέχει στον όμιλο Κ.Ο.Ε (Κυνολογικό Όμιλο Ελλάδας). Σύμφωνα με την άδεια λειτουργίας, το εκτροφείο HomeDogs.gr δεν υποχρεούται να συμμετέχει στον Κ.Ο.Ε, έτσι ώστε η τιμή των σκυλιών μας να είναι πολύ χαμηλότερη.

Το εκτροφείο εκτρέφει σκυλιά για συντροφιά "φίλο της ψυχής".
Το HomeDogs.gr φροντίζει το κάθε κουτάβι που έχει πουληθεί και το παρακολουθεί στο νέο σπίτι του,ζητώντας απο τους πελάτες μας τακτική ενημέρωση για την υγεία του κουταβιού.Επίσης, παρέχει υποστήριξη και δίνει συμβουλές αν έχετε κάποιες απορίες σχετικά με το κουταβι.

Σας παρουσιάζουμε στο Facebook τις φωτογραφίες των σκυλιών χωρις ενίσχυση φίλτρων φωτογραφίας η photoshop ώστε η εικόνα για τους μελλοντικούς ιδιοκτήτες να μην ειναι παραπλανητική.

Το εκτροφείο σκυλιών HomeDogs.gr θα ήθελε να ευχαριστήσει τους πελάτες μας για την εμπιστοσύνη τους. Αν έχετε οποιαδήποτε απορία, μπορείτε να μας καλέσετε στο τηλ:6975810681 - 6945793701 ή να μας επισκεφθείτε στη διεύθυνση:Αρίστηνο
Αλεξανδρούπολη, Ν.Εβρος

Είμαστε ανοιχτοί για κάθε συνεργασία.
Σας ευχαριστούμε θερμά που στηρίζετε την προσπαθειά μας τόσα χρόνια. "

Και επειδή, δεν ξέρω, είχε πανσέληνο έξω, έσκουζαν οι γάτες τις γειτονίας, ο από πάνω μου έπαιζε μπάσκεταποφάσισα να με διασκεδάσω (να μου ανεβάσω το αίμα στο κεφάλι) με μια ψιλοκουβεντούλα. Το λοιπόν, οι τιμές κυμαίνονται από 200-280, χεστηκαν κιόλας που ρώτησα για 2 ράτσες μέσα σε 2 δευτερόλεπτα, το χαρτί του σκύλου είναι το βιβλιάριο του (becausewhoneedspedigree?) και είμαι ευπρόσδεκτη να πάω οποία στίμη θέλω (κατόπιν συνεννόησης βεβαίως βεβαίως) να δω από κοντά τους γονείς.


Δεν ξερω. Εγώ απελπιστικά με τα χαλιά μας.
 


Δημητρα_kme

Well-Known Member
4 Ιανουαρίου 2017
998
1.409
Και αυτοι ειπαμε ειναι νομιμοι ε; εννοω αν στειλεις εναν ελεγκτη (στο νησι που μενω εγω υπαρχει τετοιος απλα υπολειτουργει και θελει λιγη πιεση.. αλλα θα την κανει στο τελος την δουλεια του και θα πρεπει να πουμε κ ευχαριστω αχχα) και ζητησει πχ χαρτια ή να δει τους χωρους; ξερει κανεις τι γινεται σε αυτες τις περιπτωσεις εχουν γινει ποτε τετοια; (λεω εγω τωρα σε περιπτωση που εμπαινε καποιος σε αυτη την διαδικασια)
 










FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Σύμφωνα με την άδεια λειτουργίας, το εκτροφείο HomeDogs.gr δεν υποχρεούται να συμμετέχει στον Κ.Ο.Ε, έτσι ώστε η τιμή των σκυλιών μας να είναι πολύ χαμηλότερη.
Η δικαιολογια εναι τρομερη παντος!!
Αυτα τα 20 ευρω ανα κουταβι τους μαρανε δηλαδη!

Πιο πολυ Puppy Mill δεν γινεται!!
Και νομιμο!!
Μαλλον μονο στην ελλαδα αυτα!
 


ISKENDER

Well-Known Member
28 Ιουνίου 2013
1.986
6.021
SALONIKI
Δεν ειναι μονο τα 20€ του ΚΟΕ ειναι και το κόστος των εκθέσεων
που ανάλογα το μεγεθος του εκτροφείου ειναι αρκετά σεβαστό.
 
  • Like
Reactions: tasos malinoua


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Αν είναι υψηλό το κόστος των εκθέσεων (30; 40 ευρώ ανά συμμετοχή; ) τότε να μην μιλήσουμε για εξετάσεις γεννητόρων ε; Χέρια, πόδια, μάτια, γονίδια, δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο αναλόγως τη φυλή, ε;
 






Spyros-Akita

Well-Known Member
13 Αυγούστου 2016
356
783
25
Φυσικά και είναι puppy millας.
Όχι μονο δεν έχουν πεντιγκρι,αλλά τσεκαρα τα κουτάβια που είναι διαθέσιμα (ακιτα ινου Τα λένε αυτοί) και μόνο με ακιτα Δεν μοιάζει. Επίσης κάπου είχαν ένα ιαπωνικό ακιτα Σύμφωνα με το τρίχωμα ( brindle) το οποίο έλεγαν πως είναι αμερικανικο. Ότι να ναι...
 


ISKENDER

Well-Known Member
28 Ιουνίου 2013
1.986
6.021
SALONIKI
Τι πάθαμε σημερα ρε συ....

Μετα την καλη και την κακή νηστεία ανακαλύψαμε και τον
καλο (για τα κομμένα) νόμο και τον κακό για τους παπιμηλαδες.
Ο νομοθέτης τα τελευτεα χρονια δεν εχει καταλήξει που πρεπει
να κάτσει η σύνταξη της γριάς και καθε τρεις μήνες την αλλάζει.

Αλήθεια τα και τα κομμένα με Προεδρικό Διάταγμα τα επέβαλε;
Περίμενε τωρα να νομοθετήσει σοβαρά για ενα εξειδικευμένο θεμα
(που το λυμένονται τζατζεμένοι) οπως ο σκυλος;

Σε θέματα οπως ο σκυλος μονο στο ηθικό κομάτι μπορούμε να
επικεντρωθούμε.

Δεν μπορείτε να πείτε ομως ειναι καλος παπιμηλας σε βαθμό που
μπορείς να πει κανεις οτι ξεφεύγει απο παπιμιλάς και παει στην
κατηγορία του απλού κουταβοπαραγογού.

Τον εχθρό άμα δεν κατηγοριοποιήσεις
δεν μπορείς να τον αναγνωρίσεις
για να τον πολεμήσεις :whistle:
 


tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
Αν είναι υψηλό το κόστος των εκθέσεων (30; 40 ευρώ ανά συμμετοχή; )
δεν ξερω που ειναι τουτο,δεν το ανοιξα αλλα,αλλα λεω
αν ειναι μακρυα τα εξοδα ανεβαινουν
400 μου εφτασε το ΒΗ με 20 ευρω συμμετοχη.
 
  • Like
Reactions: Orilis


Penguin

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2017
621
1.187
28
δεν ξερω που ειναι τουτο,δεν το ανοιξα αλλα,αλλα λεω
αν ειναι μακρυα τα εξοδα ανεβαινουν
400 μου εφτασε το ΒΗ με 20 ευρω συμμετοχη.
Ελα εσυ απλα ζυλευεις γιατι δεν εκτρεφουν μαλινουα...
 
  • Like
Reactions: Spyros-Akita


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
Εκτροφείο σου λέει, 13 φυλές που νιώθουν άνετα (της έχει της καθεμιάς μεγάλη σαλοτραπεζαρία)... ένα σάιτ δεν έφτιαξε ο τσίπης! Μάλλον θα έφαγε τα λεφτά στις εξετάσεις υγείας των γεννητόρων :whistle:
 


Xristina344

Member
26 Νοεμβρίου 2020
19
9
20
Θέλω να πω μια μικρή προσωπική εμπειρία.Αυτό το "εκτροφείο" είναι στο χωριό μου έχει 13 φυλές και μια φορά η φιλοζωική είχε κάνει καταγγελία και βρήκαν 80 σκυλιά,και συνεχίζει ακόμα να είναι ανοιχτό.Τελος πάντων μου πάει τάχα μου "ενδιαφερόμενοι" και ρώτησα για δύο φυλές και αυτό που μας είπαν ότι θα μας κάνουν καλύτερη τιμή :ROFLMAO: Πραγματικά δεν έχω τι πω
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.811
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf