Jon Snow ο μπασταρδακος


rastakos

Active Member
7 Σεπτεμβρίου 2016
27
126
38
Καλησπερα! Γυρνωντας σημερα απο την πρωινη μας βολτα με το Ραστακο,πεσαμε πανω σε αυτον τον μικρουλη.Ειχε χτυπημενο ποδαρακι το οποιο δεν μπορουσε να το πατησει και φαινοταν αρκετα τρομαγμενος.Τον μαζευω σπιτι και παιρνω τον κτηνιατρο ,ο οποιος για καλη μας τυχη θα περνουσε απο το ιατρειο του,παρολο που ειναι Κυριακη.
Ο μικρουλης εχει λοιπον σπασμενο ποδι εδω και καμμια βδομαδα τουλαχιστον οποτε επειγει το χειρουργειο.Την επεμβαση την κανονισαμε για αυριο και θα μεινει μερικες μερες στο ιατρειο για παρακολουθηση,απο κει και μετα ομως πρεπει να βρει ενα σπιτι και μια οικογενεια!
Ο Jon Snow λοιπον (ετσι τον εβγαλε ο γιατρος) ειναι 5 μηνων περιπου μπαστρδακος λουκανικακος.Θα γινει μικρου προς μεσαιου μεγεθους,ειναι γενικα υγιης,χαδιαρης ,ησυχος(την φωνουλα του δεν την ακουσαμε παρολο που περασε δυσκολα).Οι φωτογραφιες τον αδικουν ,ειναι ενας κουκλος!
Δυστυχως δεν μπορουμε να τον κρατησουμε γιατι η συγκατοικηση με τον ραστυ θα ειναι απο δυσκολη εως αδυνατη(ειναι μανουρας με τα αρσενικα ο μπετοβλακας).
Διαδωστε το ,πειτε το σε οποιον ξερετε ,ανεβαστε το και Fb αν θελετε(δεν εχω Fb,αντιστεκομαι ακομα)!!
Σας ευχαριστουμε πολυ πολυ και ο μικρος και ο Ραστυ κι εγω!
IMG_20170917_121620.jpg IMG_20170917_121616.jpg
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.221
7.753
Ευτυχως επεσε πανω σου και τον φροντισες ! Μπραβο σας και σε εσενα και το ραστακο που δε τον προσπερασατε. Εισαι σιγουρος οτι δε θες να τον κρατησεις???? Φαινεται γλυκουλης! Μπορει να γινουν κολλητάρια με τον ραστακο!

Συμπληρωσε ενα εμαιλ επικοινωνιας ή καποιο στοιχείο για να σε βρει καποιος εκτος φορουμ και πρωωθουμε εμεις αν θες στο fb με το κείμενο που ήδη εγραψες.

ΥΓ.Το όνομα τέλειο!
 


rastakos

Active Member
7 Σεπτεμβρίου 2016
27
126
38
Ο μικρος εκανε σημερα το πρωι το χειρουργειο και ειναι μια χαρα!Ενταξει λιγο ζαβλακωμενος και ξυρισμενος αλλα κατα τα αλλα καλα!Σε δυο μερες θα πρεπει να τον παρουμε απο το ιατρειο και τα περιθωρια στενευουν.Ολα τα ιατρικα εξοδα θα καλυφθουν,οποτε αν υπαρχει καποιο ενδιαφερον απο καποιον γνωστο ας μην τον ανησυχει τουλαχιστον αυτο!
Μπορειτε να μου αφησετε καποιο pm ,θα τσεκαρω συνεχεια!!
IMG_20170918_141329.jpg
Ο jon snow με το κολαρο του σας χαιρεταει!
Υ.Γ.σοβαρα πρεπει να αρχισω να βγαζω καλυτερες φωτογραφιες...
 




rastakos

Active Member
7 Σεπτεμβρίου 2016
27
126
38
Ας κανουμε και ενα update για τον jon snow.Ο μικρος αναρρωνει ,δυναμωνει και παιρνει αερα!Μαθαινει σιγα σιγα να λερωνει εξω γιατι απ οτι φαινεται δεν ηταν μαθημενος,παιζει ολη μερα σαν κουταβι που ειναι ,ανταποκρινεται απιστευτα στη βασικη εκπαιδευση (κατσε,μεινε) και γενικα μας εχει τρελανει ολους!Ακομα και τον κανιβαλο το Ραστακο !Ενω περιμεναμε δραματα,αιματα και σκοτωμους τελικα αυτα τα βρηκανε και ειναι ολη μερα μαζι!Περιττο να πω ποσο περηφανη ειμαι για το σκυλο μου.....
Ακομα ομως δεν εχει βρεθει ο ανθρωπος που αξιζει να εχει για κηδεμονα ο μικρος..Εμεις θα συνεχισουμε να το προσπαθουμε!
 

Attachments



medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.221
7.753
πιο αξιος κηδεμόνας απο αυτη που εχει τωρα ειναι δύσκολο να βρεθει να λεμε την αληθεια :):whistle::love:;):D

*ισχυει ακομα το πανω λινκ προωθησης για fb η εχετε καποιο πιο ενημερωμενο? γιατι οι νες φωτο ειναι πιο καλουτσικες, αναδεικνυουν τον μικρο
 
Last edited:


rastakos

Active Member
7 Σεπτεμβρίου 2016
27
126
38
Μην νομιζεις οτι δεν το εχω σκεφτει..αλλα εχουμε ηδη ξεπατωθει με δυο σκυλους ..Θα ανεβουν συντομα και οι νεες φωτογταφιες κι αν με αφησει ο μικρος σατανας να τον βγαλω και καμμια καλυτερη θα ανεβασω το link.Ευχαριστω!

Υ.Γ.ο μπομπιρας ειναι χιλιες φορες πιο κουκλος απο αυτο που οι ικανοτητες μου στο να βγαζω φωτο και η αθλια καμερα του κινητου μου δειχνουν!!
 
  • Like
Reactions: vrmode and medusa


rastakos

Active Member
7 Σεπτεμβρίου 2016
27
126
38
To whom it may concern....Ο μικρουλης μας υιοθετηθηκε!Μας ηταν δυσκολο να τον αποχωριστουμε ,αλλα βρηκαμε ενα φιλικο ζευγαρι που ξερουμε οτι θα τον αγαπανε και θα τον προσεχουν!Bonus στην ολη υποθεση,τα παιδια λατρεψαν και το Ραστακο(δεν μπορεις να μην) και θα κανονιζουμε ...play date για να βλεπονται!Τελος καλο ολα καλα!
 


sofia st

Well-Known Member
5 Σεπτεμβρίου 2017
66
137
42
To whom it may concern....Ο μικρουλης μας υιοθετηθηκε!Μας ηταν δυσκολο να τον αποχωριστουμε ,αλλα βρηκαμε ενα φιλικο ζευγαρι που ξερουμε οτι θα τον αγαπανε και θα τον προσεχουν!Bonus στην ολη υποθεση,τα παιδια λατρεψαν και το Ραστακο(δεν μπορεις να μην) και θα κανονιζουμε ...play date για να βλεπονται!Τελος καλο ολα καλα!
αααχχ μακάρι να βρεθεί κάτι και για τον ΦΟΥΜΑΚΟ.... Μήπως μπορείτε να βοηθήσετε??
https://www.dogforum.gr/community/threads/δινεται-για-υιοθεσια-ο-γλυκος-ΦΟΥΜΟ.34475/
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.594
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3