KAZ ΕΠΙΣΚΕΨΗ 29 ΜΑΡΤΙΟΥ


chrisadult

Well-Known Member
22 Ιανουαρίου 2008
73
0
Αθηνα
σαββατο 29 μαρτιου 12-3 θα παω στο καζ. οποιος θελει και μπορει, ας μου φερει παρακαλω τροφες και πραγματα να τα παω. δυστυχως δεν οδηγω για να ερθω εγω να τα παρω απο σας. μενω αμπελοκηπους στη φειδιππιδου κοντα στο νοσοκομειο παιδων. σ οποιον απο σας ειναι ευκολο, ας περασει να αφησει κατι, το email μου για να συνεννοηθουμε ειναι [email protected] οσοι πιστοι προσελθετε!
 


amangos

Well-Known Member
22 Απριλίου 2007
1.453
31
Άλιμος-Νέα Σμύρνη
www.sailing4all.com
Εγώ, την 1/4 θα κάνω τον γύρο της Αφρικής, και όσοι θέλουν να στείλουν οτιδήποτε χρήσιμο για τα παιδάκια της Αφρικής, ας μου τα στείλετε. 8)

Είπαμε:
Το φόρουμ αυτό δεν επιτρέπει οποιαδήποτε άμεση ή έμμεση μορφή δωρεών και προσφορών. Βρήτε άλλον τρόπο να χρηματοδοτήσετε τις δραστηριότητες σας. :evil:
 




chrisadult

Well-Known Member
22 Ιανουαρίου 2008
73
0
Αθηνα
ναι ρε παιδια! ειπαμε για χρηματα, δεν ζητησα χρηματα! για ονομα! ειπα μιας που θα παω να κανουμε κατι καλυτερο, να σας κανω υπευθυνη δηλωση θεωρημενη απο την αστυνομια οτι αυτα πηρα και αυτα θα παραδωσω στο καζ? οκ. τα παραταω. ας κανει οτι θελει ο καθενας μονος του, η, αν θεωρειτε αδικο να βοηθησουμε παλι το καζ, ας το κανουμε για καποιο αλλο αποδεδειγμενα τιμιο σωματειο. καταλαβαινω οτι δεν με ξερετε και δεν οφειλετε να με εμπιστευεστε. μην με ταραξετε στα ποστ ομως για χωσιμο... αρκετα. το ξεχναμε. να με συγχωρειτε!. δεν ειναι οτι δεν σεβομαι τους κανονες, ειπατε για χρηματα... το ξαναλεω. γεια
 


Alexandra

Well-Known Member
29 Ιανουαρίου 2008
794
1
Athens
Amangos, οι κανονισμοί λένε για οικονομική βοήθεια.

Επίσης σε παρόμοια προσπάθεια που έγινε μόλις πριν ένα μήνα, http://www.dogforum.gr/forum/viewtopic.php?t=2072, δεν υπήρξε κανένα πρόβλημα ή αντίδραση από οποιοδήποτε μέλος του forum.

Μάλιστα πολλά μέλη συμμετείχαν.
 


admin

Administrator
Staff member
21 Ιουλίου 2005
2.181
930
Δεν ζητά οικονομική βοήθεια οπότε δεν παραβαίνει κάποιο κανονισμό.

Όποιος επιθυμεί μπορεί να συμμετέχει...
 


amangos

Well-Known Member
22 Απριλίου 2007
1.453
31
Άλιμος-Νέα Σμύρνη
www.sailing4all.com
οκ
το κατάλαβα στραβά.
Πάω πάσο.

Παρόλα αυτά, λεφτά δεν θέλω, αλλά επειδή τυχαίνει να είμαι και πολύτεκνος, οποιανού του περισσεύει ένα βανάκι, ας μου το φέρει. Εαν κάποιος άλλος θέλει, ας μου φέρει φαγώσιμα και ρούχα. Και εισητήρια για διακοπές στο Μπαλί, δέχομαι.

:?
 






amangos

Well-Known Member
22 Απριλίου 2007
1.453
31
Άλιμος-Νέα Σμύρνη
www.sailing4all.com
Είπα:
Τα βλέπω (προφανώς) στραβά τα πράγματα.

Άλλωστε, δικαίωμα του καθενός είναι να εκφράζει την γνώμη του.
Είναι φυσικό να μην μπορούμε να συμφωνούμε πάντα.

Την δικιά μου γνώμη εκφράζω. Κατα την δικιά μου γνώμη, λοιπόν, δεν έχει σοβαρή διαφορά το να λέω φέρτε μου λεφτά για να σώσω κάποιο σκυλί ή για να ταΐσω κάποια άλλο, από το να ζητάω τροφές ή άλλα είδη. Στην πρώτη περίπτωση, πιθανόν να χρησιμοποιήσω τα χρήματα σε άλλες χρήσεις (πιθανόν και όχι), και στην δεύτερη, μπορεί να χρησιμοποιήσω τις τροφές επίσης σε άλλες χρήσεις (εαν είμαι λαμόγιο).

Δεν θα έβλεπα στραβά, το να καλέσει κάποιος να πάμε μαζί του σε κάποιο συγκεκριμμένο χώρο να κάνουμε ο καθένας μας την προσφορά που θέλει, εαν θέλει, είτε σε χρήμα, είτε σε είδος.
 






amangos

Well-Known Member
22 Απριλίου 2007
1.453
31
Άλιμος-Νέα Σμύρνη
www.sailing4all.com
Άσε το άλλο...

Εγώ (λόγου χάρη) θέλω να μαζέψω τροφές για τα αδέσποτα της Μαρίνας Αλίμου.
Λογικά, κάποιοι θα ενθουσιαστούν με την πρωτοβουλία μου, κάποιοι άλλοι ίσως με αντιμετωπίσουν με σκεπτικισμό.

Όταν λοιπόν κάποιος (ας πούμε) αμφισβητήσει αυτό που προτίθεμαι να κάνω, το να του απαντήσω για παράδειγμα ότι: Μην μου φέρετε τίποτα, αφήστε τα σκυλιά στην μαρίνα Αλίμου να ψωφήσουν από την πείνα!!! αυτό, δεν είναι μια μορφή ψυχολογικού εκβιασμού?

... οκ. τα παραταω. ας κανει οτι θελει ο καθενας μονος του, η, αν θεωρειτε αδικο να βοηθησουμε παλι το καζ, ας το κανουμε για καποιο αλλο αποδεδειγμενα τιμιο σωματειο. καταλαβαινω οτι δεν με ξερετε και δεν οφειλετε να με εμπιστευεστε. μην με ταραξετε στα ποστ ομως για χωσιμο... αρκετα. το ξεχναμε. να με συγχωρειτε!. δεν ειναι οτι δεν σεβομαι τους κανονες, ειπατε για χρηματα... το ξαναλεω. γεια
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
amangos said:
Είπα:
Δεν θα έβλεπα στραβά, το να καλέσει κάποιος να πάμε μαζί του σε κάποιο συγκεκριμμένο χώρο να κάνουμε ο καθένας μας την προσφορά που θέλει, εαν θέλει, είτε σε χρήμα, είτε σε είδος.
Ελα ρε amagos! Αφού και την προηγούμενη φορά κάπως έτσι έγινε για να μην τρέχουν όλοι στου διαόλου το ανάθεμα (Μαρκόπουλο δηλαδή). Η ROTTIE είχε μαζέψει πράγματα και από άλλους και τα πήγε - εξάλλου βρέθηκαν πολλοί εκεί και αποκόμισαν τις καλύτερες εντυπώσεις από το ΚΑΖ. Επίσης δεν νομίζω ότι δεν μπορεί να πάει κάποιος μαζί με την Chrisadult - ίσα-ίσα ...αν πάνε μαζί θα την γλιτώσει και από την ταλαιπωρία του ταξί!

Επίσης μην ξεχνάμε ότι ειδικότερα η Chrisadult είναι 10 φορές πιο ευαισθητοποιημένη σε θέματα αδεσπότων - υιοθέτησε η ίδια ένα. Και επιπλέον ετοιμάζεται να κάνει το ταξίδι στο κέντρο της γης (πάλι Μαρκόπουλο μέσ' στα χωράφια) με ταξί ... χαρά στο κουράγιο της έπρεπε να λέμε!
 






amangos

Well-Known Member
22 Απριλίου 2007
1.453
31
Άλιμος-Νέα Σμύρνη
www.sailing4all.com
vrmode said:
amangos said:
Είπα:
Δεν θα έβλεπα στραβά, το να καλέσει κάποιος να πάμε μαζί του σε κάποιο συγκεκριμμένο χώρο να κάνουμε ο καθένας μας την προσφορά που θέλει, εαν θέλει, είτε σε χρήμα, είτε σε είδος.
Ελα ρε amagos! Αφού και την προηγούμενη φορά κάπως έτσι έγινε για να μην τρέχουν όλοι στου διαόλου το ανάθεμα (Μαρκόπουλο δηλαδή). Η ROTTIE είχε μαζέψει πράγματα και από άλλους και τα πήγε - εξάλλου βρέθηκαν πολλοί εκεί και αποκόμισαν τις καλύτερες εντυπώσεις από το ΚΑΖ. Επίσης δεν νομίζω ότι δεν μπορεί να πάει κάποιος μαζί με την Chrisadult - ίσα-ίσα ...αν πάνε μαζί θα την γλιτώσει και από την ταλαιπωρία του ταξί!

Επίσης μην ξεχνάμε ότι ειδικότερα η Chrisadult είναι 10 φορές πιο ευαισθητοποιημένη σε θέματα αδεσπότων - υιοθέτησε η ίδια ένα. Και επιπλέον ετοιμάζεται να κάνει το ταξίδι στο κέντρο της γης (πάλι Μαρκόπουλο μέσ' στα χωράφια) με ταξί ... χαρά στο κουράγιο της έπρεπε να λέμε!
Δεν έπεσε στην αντίληψη μου το προηγούμενο συμβάν.
Δεν γνωρίζω την Χρυσαντούλτ, κι ούτε θα έπρεπε άλλωστε. Την γνώμη μου είπα. Δεν επέβαλα σε κανέναν να ασπαστεί την γνώμη μου, ούτε έβρισα κανέναν, ούτε τον έθιξα προσωπικά, πως θα μπορούσα άλλωστε, όταν δνε τον γνωρίζω καν.

Πιστεύω ότι είμαι σαφέστατος στο τι είπα, μην επαναλαμβάνομαι, έχω την αίσθηση ότι επειδή (προφανώς) κάποιοι γνωρίζετε την Χρυσαντούλτ, και προφανώς γνωρίζετε κάποιες προγενέστερες ενέργειες της, στραβώνετε με την άποψη μου.

Τώρα, εαν θαπρεπε να γνωρίζω κάποια ειδικότερη ζωοφιλία του συγκεκριμμένου μέλους μας, συγνώμη, δεν το γνώριζα. Αλλά, από όσα λες, δεν βλέπω γιατί δεν θαπρεπε να εκφέρω την γνώμη μου, κι εγώ είχα υιοθετήσει αδέσποτο σκύλο, εγώ (και η γυναίκα μου) έχουμε μόνιμα ξηρά τροφή στο πορτ μπαγκαζ, και όπου βρεθούμε (κυρίως στην μαρίνα Αλίμου και στο Δέλτα Φαλήρου, αλλά και αλλού, όπου τυχει), κάνουμε ότι αισθανομαστε σωστό.

Δεν ζήτησα από κανέναν να μην μου κάνει κριτική, κι ούτε θέλω κανένας να μην μου φέρνει αντίρρηση σε ότι πω.

(θα συνεχίσω απαντώντας στο επόμενο...)
 


amangos

Well-Known Member
22 Απριλίου 2007
1.453
31
Άλιμος-Νέα Σμύρνη
www.sailing4all.com
Alexandra said:
Amangos διοργάνωσέ το για τη Μαρίνα Αλίμου και εγώ είμαι μέσα.
Έχω ξοδέψει πολλά χρήματα, σε τροφές, σε λουράκια για τσιμπούρια, αλλά και σε αμπούλες. Το κάνω, γιατί γουστάρω, κι όχι για να μου πει κανένας μπράβο.

Παρόλα αυτά, έστω ότι δεν είχα λεφτά να το κάνω, ή ήθελα να το κάνω σε μεγαλύτερο βαθμό, ενώ τα οικονομικά μου δεν μου το επιτρέπουν...

Έστω ότι ήθελα την βοήθεια σου, ας πούμε, και ζητούσα τροφοεφόδια, όλα καλά με το φόρουμ, ενώ εαν ζητούσα λεφτά, για να ψωνίσω αυτά που γνωρίζω ότι χρειάζονται επακριβώς κι όχι πιθανόν πραγματα μικρότερης σημασίας ή προτεραιότητας που μπορεί να έφερνες, τότε αυτομάτως το φόρουμ μου απαγορεύει την προώθηση του ζωοφιλικού μου έργου?

Επιμένω να το βλέπω 2 μέτρα και 2 σταθμά, προφανώς μειοψηφεί η άποψη μου, πειράζει να λέω την γνώμη μου, επειδή δεν συμφωνεί με την πλειοψηφία?
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
υπάρχει ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ λόγος που συνεχίζεις ???????

το ότι είσαι ο μόνος που λέει το αντίθετο δεν σου προκαλεί έκπληξη??????
 


amangos

Well-Known Member
22 Απριλίου 2007
1.453
31
Άλιμος-Νέα Σμύρνη
www.sailing4all.com
ΜΑΚΗΣ said:
υπάρχει ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ λόγος που συνεχίζεις ???????

το ότι είσαι ο μόνος που λέει το αντίθετο δεν σου προκαλεί έκπληξη??????
Tι εννοείς ότι συνεχίζω?
Ότι συνεχίζω να διαφωνώ με κάτι που οι υπολοιποι δεν συμφωνείτε?
Κακό είναι αυτό? Στους κανόνες του φόρουμ δεν θυμάμαι που λέει ότι πρέπει να μην εχουμε διαφορετική άποψη από την πλειοψηφούσα. θα τους ξαναδιαβάσω, μάλλον θα μου ξέφυγε.

Η Vrmode απευθύνθηκε σε εμένα, και της απάντησα.
Κακό είναι?

Μήπως δεν θα έπρεπε να απαντήσω ούτε σε εσένα?
Θεωρείς ότι κακώς σου απαντάω?
Συνεχίζω... τον κατήφορο ας πούμε?

Αυτό που πιο πολύ μου προκαλεί έκπληξη, είναι ότι δείχνετε σαν να θίγεστε, που διαφωνώ. Δεν ανέχεστε την διαφωνία?

Εκτός κι αν έβρισα ή πρόσβαλα κάποιον, και συνεχίζω να το κάνω. Είπα κάτι που σε/σας πρόσβαλε?
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.813
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf