Korinthian Castle Cuba


Asmodeus

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2012
1.469
1.618
Καλησπέρα σε ολους και όλες,

Μετά την περιπέτεια με το 1ο κουτάβι (ειναι καλα και μεγαλώνει σε ένα νησακι , εγίνε καλά με την θεραπεία με την αντιβίωση και ευχαριστώ ειλικρινα το ενδιαφέρον που είχατε δείξει τότε) ήρθε η ώρα να σας παρουσιάσω το κουτάβι που πήρα μετα (6,5 μηνών πλέον) την Cuba.

Πατέρας: http://el.working-dog.eu/dogs-details/4963123/Black-Turk-Joy

Μητέρα: http://el.working-dog.eu/dogs-details/2897115/Bianca-vom-Burg-Steinkopf

Η Cuba είναι πολύ αγαπησιάρα αλλά και πολυ τσαούσα πράγμα που μου αρέσει τρελά! Να μη μακρυγορώ είμαι απόλυτα ευτυχησμένος μαζί της και ελπίζω και αυτή μαζί μου!

Μερικές photos από διάφορες φάσεις στη ζωή της.
 

Attachments





Asmodeus

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2012
1.469
1.618
Ειναι και σοβαρη οταν θελει και γλυκα επισης! (Στις φωτος κοιταει να "επιτεθει" σε ενα παιχνιδι!)
 
  • Like
Reactions: ISKENDER


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Καιρός ήταν να αποκτήσει κι αυτή το ολόδικό της θέμα! Να την δούμε και λιγάκι, βρε παιδί! Πως τη φωνάζεις; Έχεις κρατήσει το επίσημο όνομα; Πες και λίγα πράγματα για την καθημερινότητα σας! Το είμαι απόλυτα ευτυχισμένος μαζί της" σίγουρα δείχνει κάποια πράγματα αλλά, να, πες κι άλλα!

Πάντως όση έκταση και να πήρε το θέμα με το άλλο κουτάβι, κανείς δεν έγραψε με κακή πρόθεση... Η κατάσταση ήταν στενάχωρη για όλους, φαντάζομαι για εσένα ακόμη περισσότερο...
 


Asmodeus

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2012
1.469
1.618
Καιρός ήταν να αποκτήσει κι αυτή το ολόδικό της θέμα! Να την δούμε και λιγάκι, βρε παιδί! Πως τη φωνάζεις; Έχεις κρατήσει το επίσημο όνομα; Πες και λίγα πράγματα για την καθημερινότητα σας! Το είμαι απόλυτα ευτυχισμένος μαζί της" σίγουρα δείχνει κάποια πράγματα αλλά, να, πες κι άλλα!

Πάντως όση έκταση και να πήρε το θέμα με το άλλο κουτάβι, κανείς δεν έγραψε με κακή πρόθεση... Η κατάσταση ήταν στενάχωρη για όλους, φαντάζομαι για εσένα ακόμη περισσότερο...
Ναι Cuba την φωναζω μιας και ήταν δικια μου επιλογη για το τι ονομα θα δηλωθει (με ρωτησε ονομα απο C)

Βγαινουμε 2 βολτες την ημερα 1 πρωι 1 βραδυ , 30 λεπτα το πρωι και περιπου 40 λεπτα το βραδυ. Γενικα σαν χαρακτηρας ειναι αυτο που ηθελα (γι'αυτο ευχαριστω και τον @GRDANE τον οποιον μετα απο παροτρρυνση της @elpinor τον συμβουλευτικα για κάποια tips) , ειναι γενικα πολυ υπακουη (απο 2 μηνων της εχω μαθει τις βασικες εντολες και παντα πριν παρει το οτιδηποτε κατι κανει πρωτα και την εχω σε μεγαλη αναμονη , και κανα 5 λεπτο στο μεινε πριν φαει με το φαγητο κοντα στη μουσουδα της , ) αλλα προσπαθει να κανει αυτο που θελει παρα πολλες φορες καθε μερα. Είναι μετριας ενέργειας και αρκετα αντιδραστικη στον ελεγχο και ιδιαιτερα πεισματαρα.
 












manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
Να την χαίρεσαι.
Πανέμορφη. Φτου φτου
...... και κανα 5 λεπτο στο μεινε πριν φαει με το φαγητο κοντα στη μουσουδα της .....
Κατά την γνώμη μου δεν χρειάζεται τόσο. Απλά κάθε φορά σε διαφορετικό χρονικό διάστημα.
 
  • Like
Reactions: Asmodeus


Asmodeus

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2012
1.469
1.618
Να την χαίρεσαι.
Πανέμορφη. Φτου φτου

Κατά την γνώμη μου δεν χρειάζεται τόσο. Απλά κάθε φορά σε διαφορετικό χρονικό διάστημα.
Δεν περνω και ρολοι αλλα το μαξ καπου τοσο ειναι , καποιες φορες ας πουμε μετα απο 10 δευτερα της δινω το οκ

Σας ευχαριστω ολους για τα καλα σας λογια.
 




ripper2.1

Well-Known Member
21 Δεκεμβρίου 2015
489
1.386
39
Κω
Να σου ζήσει φίλε μου !!!! Είναι κουκλάρα !! Μια μικρή συμβουλή , μην αφήνεις να κρέμεται η άκρη από το σκαλιμπορ , γιατί μπορεί με καμία κίνηση να το δαγκώσει κ να το φάει μετά , κόψε το η σύρραψε το !! ;)
 
  • Like
Reactions: Asmodeus


Asmodeus

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2012
1.469
1.618
Να σου ζήσει φίλε μου !!!! Είναι κουκλάρα !! Μια μικρή συμβουλή , μην αφήνεις να κρέμεται η άκρη από το σκαλιμπορ , γιατί μπορεί με καμία κίνηση να το δαγκώσει κ να το φάει μετά , κόψε το η σύρραψε το !! ;)
Δεν το αφηνω μετα της το εκοψα , αφηνω κανα 2-3 ποντους
 
Last edited:
  • Like
Reactions: ripper2.1












Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.813
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf