Labradoodle


15 Ιουνίου 2017
2
0
38
Καλησπέρα σας,

Ψάχνω εδώ και καιρό τροπο να υιοθετήσω ένα labradoodle. Μήπως μπορει κάποιος να με βοηθήσει

Ευχαριστω
 




Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Εύκολακι,βρες ενα Λαμπραντορ που εχει γκαστρωσει ενα Κανις ή κ το αντίστροφο
Κ προθυμοποιησου να υιοθετησεις ενα απτα ημιαιμα κουταβακια τους!
Τττωωωρρααααα...δεν εχει τυχει να παρει κατι ταυτι μου αλλα σιγουρα θαχω το νου μου :)
 




aliki_s

Well-Known Member
27 Μαϊου 2011
3.279
1.797
Αθήνα
Δεν νομίζω να βρεις κάτι τέτοιο στην Ελλάδα.... Υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος που θελεις τη συγκεκριμένη διασταύρωση?
 








epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
Και πως θα το βρεις αυτο αφου δεν ειναι σταθεροποιημενη φυλη και μπορει να βγει οτιδηποτε;
Με προσευχη και νηστεια;:LOL:
 
  • Like
Reactions: Taitienitsa




Penguin

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2017
621
1.187
28
Βλεπεις φωτο πρωτα και τους γονεις. Δες εδω www.labradoodles.co.uk
Δυστήχως αν θες το συγκεκριμένο υβρίδιο αναγκαστικά θα απευθυνθείς στο εξωτερικό. Απλώς, επειδή στο εξωτερικό αυτα αντι για μπασταρδακια τα αποκαλουν designer brands ειναι ολιγον τι ακριβά.

Περαν αυτού, αν σου αρέσει το τρίχωμα γιατί δεν μαδάει (πέρα του εμφανισιακού) ή γιατί είναι υποαλλεργικό, καθώς προκειτε για διασταυρωση, έτσι οπως το αντιλαμβάνομαι εγώ μπορεί και να μαδάει, και να μην είναι υποαλλεργικό και να έχει και προσωπικότητα poodle αντι labrador. Είναι πολύ λαχείο θεωρώ και αν δεν το θες για καποιον αλλο λογο παρα μονο του εμφανησιακού και μια εναν ενθουσιασμό με την προσωπικότητα των λαμπραντορ, ίσως καλό θα ηταν να κοιτάξεις για κάτι πιο σίγουρο (ποσο μαλλον εαν σκοπευεις να δωσεις ενα αξιοσεβαστο ποσο για να το αποκτησεις).
 
  • Like
Reactions: Allendog




epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
Μην προεξοφλουμε οτι ο χαρακτηρας θα ειναι η το ενα ή το αλλο...
Το πιο πιθανο ειναι να ειναι τυχαια αναμικτος και γι αυτο το λογο απροβλεπτος.
 
  • Like
Reactions: Allendog




Allendog

Well-Known Member
22 Φεβρουαρίου 2017
156
703
33
Eγώ πάντως κλίνω πιο πολύ προς το labragoogle.
:D:D:D(y)
Βέβαια μπορει να βρεθείς με χαρακτήρα poodle και τρίχωμα lab
Φαντάζομαι την αντίδραση ιδιοκτήτη που παίρνει αυτό το υβρίδιο για να μη μαδάει, και καταλήγει με μάδημα lab!:cry::cry::cry: