Labrador κουτάβι


grafistas7

Member
16 Αυγούστου 2017
6
4
52
Καλημέρα
Νεο μελος του forum..
Ψαχνω εκτροφέα (επίσημο) για "απόκτηση" κουταβιού.
Βρήκα ενα στον Αυλώνα. Εχει κάποιος φίλος άλλη πρόταση?
Ευχαριστώ
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.650
19.883
Καλώς ήρθες στο φόρουμ :)

Αυτόν στον Αυλώνα, πως τον βρήκες και πως έχεις επιβεβαιώσει, ότι είναι επίσημος εκτροφέας; Ακαδημαικά ρωτάω. Δεν αμφισβητώ ότι είναι κανονικός.
 


grafistas7

Member
16 Αυγούστου 2017
6
4
52
Καλώς ήρθες στο φόρουμ :)

Αυτόν στον Αυλώνα, πως τον βρήκες και πως έχεις επιβεβαιώσει, ότι είναι επίσημος εκτροφέας; Ακαδημαικά ρωτάω. Δεν αμφισβητώ ότι είναι κανονικός.
Για τον συγκεκριμένο, διαβασα σε forum (κ εδω μεσα) οτι ειναι αξιόπιστος εκτροφέας. Αναφέρει και εχει infos για τους γονεις του κουταβιου, χαρτιά κλπ κλπ
Πλην ομως, γι αυτό ρωτώ εδώ μέσα καθόσον νέος...
 


Δημητρα_kme

Well-Known Member
4 Ιανουαρίου 2017
998
1.409
Ξερω το iris land kennel αλλα το αναφερω για να πουν πιο εμπειρα μελη αν γνωριζουν κατι.. δεν εχω προσωπικη εμπειρια γνωριζω μονο λογω φιλων εκτροφεων..

Αυτο που λες δεν το γνωριζω..
 


grafistas7

Member
16 Αυγούστου 2017
6
4
52
Ξερω το iris land kennel αλλα το αναφερω για να πουν πιο εμπειρα μελη αν γνωριζουν κατι.. δεν εχω προσωπικη εμπειρια γνωριζω μονο λογω φιλων εκτροφεων..

Αυτο που λες δεν το γνωριζω..
Το βρηκα στο ιντερνετ.. αλλα δεν μπορεσα να βρω .. περιοχη..
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.650
19.883
Το βρηκα στο ιντερνετ.. αλλα δεν μπορεσα να βρω .. περιοχη..
Προσπάθησε να επικοινωνήσεις με τον Κυνολογικό Ομιλο Ελλάδος [www.koe.gr] να σου δώσουν λίστα, με τις δηλωμένες γέννες, αν υπάρχουν αυτή την εποχή. Και δες στο site τους, πότε υπάρχουν προγραμματισμένες εκθέσεις, όπου θα μπορείς να πας και να δεις από κοντά, εκτροφείς και ιδιοκτήτες με τα σκυλιά τους.

* Btw είναι το "σχέδιο" [άτιμο kleenex] που μπορείς να βρεις σε υπερπροσφορά, σε κάθε καταφύγειο, φιλοζωική και σελίδες αδέσποτων. Τόσο, που απορώ γιατί να θέλει κανείς, να αγοράσει.
 


grafistas7

Member
16 Αυγούστου 2017
6
4
52
Προσπάθησε να επικοινωνήσεις με τον Κυνολογικό Ομιλο Ελλάδος [www.koe.gr] να σου δώσουν λίστα, με τις δηλωμένες γέννες, αν υπάρχουν αυτή την εποχή. Και δες στο site τους, πότε υπάρχουν προγραμματισμένες εκθέσεις, όπου θα μπορείς να πας και να δεις από κοντά, εκτροφείς και ιδιοκτήτες με τα σκυλιά τους.

* Btw είναι το "σχέδιο" [άτιμο kleenex] που μπορείς να βρεις σε υπερπροσφορά, σε κάθε καταφύγειο, φιλοζωική και σελίδες αδέσποτων. Τόσο, που απορώ γιατί να θέλει κανείς, να αγοράσει.
Ευχαριστω
(Δεν καταλαβα το ΥΓ)
 


Δημητρα_kme

Well-Known Member
4 Ιανουαρίου 2017
998
1.409
Ειναι ρατσα που "χρησιμοποιηθηκε" πολυ λογω μοδας. Και οπως ολες τις μοδατες ρατσες κατεληξε στο να υπαρξουν πολλα ζευγαρωματα και πολλα λαμπραντορ ή σκυλακια που λαμπραντοροφερνουν παρα πολυ, σε φιλοζωικες! Δηλαδη πανω στο ψαξιμο που πολυ καλα κανεις, αν θελεις μπορεις να τσεκαρεις και αυτο.. φιλοζωικες σε fb κτλ.. αλλιως ψαξε πολυ καλα για τον εκτροφεα γιατι για τους ιδιους λογους δημιουργηθηκαν πολλοι που το επαιξαν εκτροφεις και ειναι απλα κουταβοπαραγωγοι χωρις να δινου σημασια σε υγεια χαρακτηρα κτλ..
 


grafistas7

Member
16 Αυγούστου 2017
6
4
52
Συμφωνώ..
Επειδή δεν θέλω να πάρω κουτάβι "παραγωγής" το ψαχνω.. κ ας δώσω 5 φράγκα παραπάνω.
Βέβαια, υπάρχουν και οι κάτοχοι καθαρόαιμων τα οποία ζευγαρώνουν, αλλα πρέπει να είσαι τυχερός.
 




Δημητρα_kme

Well-Known Member
4 Ιανουαρίου 2017
998
1.409
Και ο ιδιωτης ιδεα δεν εχει τι κανει.. οποτε η τυχη που λες θα παραχρειαστει ασε που και τοση τυχη να ειχες θα βοηθουσες εμμεσως ουσιαστικα στο να συνεχιστει αυτη η λογικη ζευγαρωματος απο ανιδεους ιδιωτες.. ευχομαι να βρεις αυτο που ψαχνεις:)
 


17 Αυγούστου 2017
4
35
42
www.KINGDOMOFMAJORSTARS.GR
Καλημέρα
Νεο μελος του forum..
Ψαχνω εκτροφέα (επίσημο) για "απόκτηση" κουταβιού.
Βρήκα ενα στον Αυλώνα. Εχει κάποιος φίλος άλλη πρόταση?
Ευχαριστώ
Καλημέρα φίλε μου!Μπορείς να ρωτήσεις τον Κυνολογικό όμιλο Ελλάδος, τηλ 2108145165, σχετικά με τα ετροφεία labrador retriever .Είμαστε αρκετοί εκτροφείς και να έρθεις σε επικοινωνία με όλους μας.
 
  • Like
Reactions: tsounami




grafistas7

Member
16 Αυγούστου 2017
6
4
52
Καλημέρα φίλε μου!Μπορείς να ρωτήσεις τον Κυνολογικό όμιλο Ελλάδος, τηλ 2108145165, σχετικά με τα ετροφεία labrador retriever .Είμαστε αρκετοί εκτροφείς και να έρθεις σε επικοινωνία με όλους μας.
ευχαριστω πολυ
 




papazach

New Member
30 Ιανουαρίου 2018
4
12
35
τελικά απέκτησες κουτάβι labrador? Αν ναι, ποιό εκτροφείο επέλεξες?
Καλησπέρα και από εμένα,

και γω θα ενδιαφερόμουν για την ίδια πληροφορία. Έχω κανονίσει ήδη ραντεβου με κάποιους εκτροφείς (MC of Palmhill, Amalthea), ωστόσο πληροφορίες/feedback και για άλλους εκτροφείς θα ήταν ιδιαίτερα χρήσιμες. (y)
 


tsounami

New Member
23 Νοεμβρίου 2012
2
1
Καλησπέρα και από εμένα,

και γω θα ενδιαφερόμουν για την ίδια πληροφορία. Έχω κανονίσει ήδη ραντεβου με κάποιους εκτροφείς (MC of Palmhill, Amalthea), ωστόσο πληροφορίες/feedback και για άλλους εκτροφείς θα ήταν ιδιαίτερα χρήσιμες. (y)
http://www.kingdomofmajorstars.gr/ νομίζω οτι ο συγκεκριμένος εκτροφέας κάνει εξαιρετική δουλειά σε όλα τα επίπεδα απλά είναι Θεσσαλονίκη...
 
  • Like
Reactions: Loretzos






zenio

Well-Known Member
4 Ιουνίου 2011
1.002
2.714
Δραμα
Μάλλον δε γουστάρει Θεσσαλονίκη.Ξηγησου σκουλικιαρικα.
:D
Ειπαμε βαραμε κομπλες εμεις εδω πανω -αλλοτε δικαιως αλλοτε αδικως- αλλα οχι κ ετσι.

Προς αποφυγη παρεξηγησεων λοιπον...

Η αποσταση με τον εκτροφεα ειναι αρκετα κατω στη λιστα επιχειρηματων αποριψης. Υπαρχει αλλα ειναι αρκετα κατω
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.813
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf