Malu ή μαλουδιο ή δαιμονας της ταζμανιας


pronoi

New Member
11 Σεπτεμβρίου 2022
1
6
37
Καλημέρα και απο εμάς, προσωπικά ακομα μου φαινεται σαν χθες που πηγα και παρελαβα την μικρη πορδη οπως την ελεγα τοτε απο το καταφυγιο 43 ημερων σκατουλα ηταν και ειχα στην αγκαλια μου ενα απο τα αδερφακια της μεχρι να μου την φερει η κοπελα που να ναι καλα να τα φροντιζει ολα!Πριν μου την δωσει με ρωτησε αν ειμαι ετοιμη για αυτο που με περιμενει (καθως ποιντερακι η μαμα ο μπαμπας αγνωστο αλλα μαθαμε στην πορεια απο τον κτηνιατρο πως εχουμε στο αιμα μας και κατι απο μαλινουα σε μικρη δοση) εννοειται ειπα και μου την δινει αγκαλια και στο που σαι κοπελα μου που της λεω αρχιζει να με γλειφει και κλαμα η κοπελια και κλαμα και εγω γιατι δεσαμε απολυτα με το σκυλι... Ομολογω δυσκολευτηκαμε και δυσκολευομαστε ακομα καθως ειναι φοβικη σε μεγαλο βαθμο ακομα και με εκπαιδευση δεν θελει και δεν επιτρεπει σε κανεναν να μας πλησιαζει σε αποσταση μικροτερη των 2 μετρων αν θελει να "γνωρισει" σκυλο η ανθρωπο θα παει μονη της αλλιως οι βολτες καθως γραφουμε χιλιομετρα καθημερινα ειναι αποκλειστικα δικες μας.Λατρεια της μεγαλη εκτος απο το φαγητο,τα παιδια δωστης παιδια να παιζουν μαζι της και ειναι το καλυτερο της αλλααα αν εχουν σκοπο να κανουν ταρζανιες( πχ να χοροπηδανε απο καρεκλα σε καρεκλα ) με το αγχος οτι θα χτυπησουν αρχιζει το γαβγισμα μεχρι να κατσουν οπως πρεπει...(μετα εξαφανιζεται αλλα οκ την δουλεια της την εκανε)αγαπημενος χωρος για υπνο... χμ σε υπερδιπλο κρεβατι διαγωνια και κουκουλωμενη.... οταν θελει δε να παιξει δεν αφηνει τπτ ορθιο...παρολα αυτα εχουμε βρει η μια τα κουμπια της αλλης και ας ειμαστε και οι δυο αντιδραστικες και θελουμε να περναει το δικο μας το τοτε και το τωρα παρακατω
 

Attachments



mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.859
Πάρα πολύ όμορφη!
Να σου ζήσει για πολλά απροβλημάτιστα χρόνια.
Το όνομά της; Η ηλικία της; Ετσι, ακαδημαικά :)

* Αν είσαι Αθήνα και αντέχουν και τα δικά σου κοκκαλάκια, να σκεφτείς να κάνετε agility.
Θα βοηθήσει σε θέματα συμπεριφοράς και εκτόνωσης!
 
  • Like
Reactions: Orjo


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.597
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3