mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Γιατί σε εισαγωγικά το "επιλεκτική αναπαραγωγή";
Νομίζω ότι δεν καταλαβαίνω, τι ακριβώς καυτηριάζουμε :unsure:
 


canis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
1.410
6.538
Τα εισαγωγικά, στην συγκεκριμένη περίπτωση, τα χρησιμοποίησα για να τονίσω την φράση "επιλεκτική αναπαραγωγή", να δώσω έμφαση, κάνοντας χρήση της φράσης σαν τίτλο και όχι για να εκφράσω ειρωνεία, απαξίωση ή δυσπιστία.
 
  • Like
Reactions: mareco


manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
Αυτό δεν είναι επιλεκτική εκτροφή. Αυτό είναι κακοποίηση των κουταβιών. Μα είναι δυνατόν τα τα έχουν στην εξοχή ανάμεσα στα πρόβατα; Η μόνη αποδεκτή εργασία είναι οι εκθέσεις και τα κυναθληματα.

Τα εισαγωγικά, στην συγκεκριμένη περίπτωση, τα χρησιμοποίησα για να τονίσω την φράση "επιλεκτική αναπαραγωγή", να δώσω έμφαση, κάνοντας χρήση της φράσης σαν τίτλο και όχι για να εκφράσω ειρωνεία, απαξίωση ή δυσπιστία.
Μήπως θα ήταν πιο κατανοητό αντί για εισαγωγικά να έβαζες έντονα γράμματα;
αντμιν για κάνε μια διορθωση
 
  • Like
Reactions: stefanosk


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Οντως, πιστεύω η φράση θέλει κάτι άλλο εκτός εισαγωγικών, για να περάσει το σωστό της νόημα, αλλά κι εσύ βρε @manolo το ισοπέδωσες, πάλι. Δεν χρειαζόταν το σχόλιο για τις εκθέσεις και τα κυναθλήματα. Από μόνο του, τίποτα δεν είναι κακό. Ολα έχουν τον σκοπό τους.
 
  • Like
Reactions: manolo


manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
αλλά κι εσύ βρε @manolo το ισοπέδωσες, πάλι
Ε καλα και εσύ τώρα.......
Είμαι ισοπεδωτικος το ξέρω :confused::LOL: οδοστρωτήρας θα έλεγα :eek::rolleyes:o_O:D αλλά άσε να Ανάψουν λίγο τα αίματα .......
Εκκλησια γίναμε τελευταία. :whistle:
 
  • Like
Reactions: mareco


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
άσε να Ανάψουν λίγο τα αίματα .......
Εκκλησια γίναμε τελευταία. :whistle:
Σ'αυτό συμφωνώ κι επαυξάνω!
Αλλά μπορώ να μπουρλοτιάσω άλλο θέμα, που μου κάθεται στο λαιμό και ξεροκαταπίνω μέρες τώρα :rolleyes::D
 


manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
Σ'αυτό συμφωνώ κι επαυξάνω!
Αλλά μπορώ να μπουρλοτιάσω άλλο θέμα, που μου κάθεται στο λαιμό και ξεροκαταπίνω μέρες τώρα :rolleyes::D
Αγόρασε ένα πανγκ να βρεις την υγειά σου.
Έχουν Τόσο καλό χαρακτηρα που βοηθάνε στην ψυχική ηρεμία του ιδιοκτήτη τους. :LOL::LOL:
 
  • Like
Reactions: mareco