Papillon


Rika

New Member
18 Μαϊου 2013
3
3
Γεια σας είπα κι εγώ να γράψω για πρώτη φορά εδώ για ένα θέμα που με απασχολεί σκέφτομαι εδώ και πολύ καιρό να αποκτήσω ένα papillon έχω διαβάσει πολλά γι αυτή τη ράτσα και πιστεύω πως θα ταιριάζουμε, έχει αρκετά θετικά ως ράτσα για εμένα. Θα ήθελα όμως να μάθω ακόμα περισσότερα μιας και δεν βιάζομαι να το αποκτήσω το θέμα είναι ότι δεν είναι μια πολύ διαδεδομένη ράτσα και δεν μπορείς να βρεις πολλές προσωπικές εμπειρίες από άλλα άτομα θα μπορούσατε όσοι έχετε να μου πείτε εμπειρίες σας; Πως σας φαίνονται σαν χαρακτήρες,τυχόν προβλήματα που αντιμετωπίσατε στη συμπεριφορά ή προβλήματα υγείας,κάποιες ιδιαιτερότητες που θεωρείται πως έχουν,οτιδήποτε θέλετε μπορείτε να το αναφέρετε.(Έχω διαβάσει και τα διάφορα άρθρα που υπάρχουν εδώ απλά θεώρησα πως είναι παλιά).Παράλληλα θα ήθελα να ρωτήσω τα δικά σας σκυλάκια τα πήρατε από εκτροφείο από Ελλάδα ή εξωτερικό; Αν είχατε και κάποιο να μου προτείνεται καλοδεχούμενο θα είναι για να το ελέγξω. Ευχαριστώ προκαταβολικά συγνώμη για το μεγάλο ποστ :LOL:
 


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη


Rika

New Member
18 Μαϊου 2013
3
3
Ο γείτονας μου έχει papillon, την πήρε από ελληνικό εκτροφείο: https://www.facebook.com/dimitri.kougioulis/timeline?lst=100001366572807:678305743:1552163571

Είναι πολύ καλά σκυλάκια, το μόνο αρνητικό - είναι πολύ εύθραυστα.
Η Κοζέτ πήδηξε από τον καναπέ και έσππασε το ποδαράκι του.
Το γνωρίζω αυτό και θα το έχω υπόψιν μου γενικά στην εκπαίδευση του κουταβιού και θα κάνω το σπίτι όσο το δυνατόν πιο ασφαλές γι' αυτό. Λυπάμαι πολύ για την Κοζέτ ελπίζω τώρα να έχει αναρρώσει και να είναι καλά. Όσο για τον εκτροφέα τον γνωρίζω κι έχω ακούσει καλά λόγια και έχω σκοπό να επικοινωνήσω μαζί του!
 


aura

Member
14 Ιανουαρίου 2018
11
6
57
Προσπάθησε να επικοινωνήσεις με την κα. Δεκαρίστου εδώ.
Νομίζω είναι το πιο κατάλληλο άτομο για να σε ενημερώσει.
 


Rika

New Member
18 Μαϊου 2013
3
3
Προσπάθησε να επικοινωνήσεις με την κα. Δεκαρίστου εδώ.
Νομίζω είναι το πιο κατάλληλο άτομο για να σε ενημερώσει.
οκ ευχαριστώ θα προσπαθήσω να επικοινωνήσω και μαζί της ελπίζω να μου απαντήσει!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.812
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf