Pit bull


Christineg

Member
9 Σεπτεμβρίου 2022
9
0
30
καλησπερα! Εχω ενα pit bull 3 μηνων αρσενικο! Ξεκινησαμε εκπαιδευση πριν ενα μηνα! Να σημειωσω εδω οτι εκπαιδευση δεν κανω για να «φτιαξω» ενα σκυλο φυλακα προστατη! Αλλα για να συμβιωνουμε μαζι! Θα ηθελα να κανω την εξης ερωτησω! Ο εκπαιδευτης επιμενει πως ειναι νωρις να μαθει το ΜΗ ο σκυλος! Εγω αντιθετως επιμενω στο μη! Ποια ειναι η γνωμη σας;
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.860
Η γνώμη μου είναι, πως αν η δική σου γνώμη, είναι κόντρα στου εκπαιδευτή σου, δυο επιλογές έχεις, για να μην πετάξεις τα λεφτά σου, και κυρίως την πολύτιμη για την εκπαίδευση, ηλικία του σκύλου σου:

α) Καταπίνεις την γνώμη σου, και ακολουθείς πιστά και ασυζητητί, τον τρόπο εκπαίδευσης, του επαγγελματία, που ΕΣΥ διάλεξες.

βου) Αλλάζεις εκπαιδευτή και βρίσκεις κάποιον, με τον οποίο να συμφωνούν οι εκπαιδευτικές σας μέθοδοι.

Είναι απλά τα πράγματα :)
 
  • Like
Reactions: Orjo


Christineg

Member
9 Σεπτεμβρίου 2022
9
0
30
Η γνώμη μου είναι, πως αν η δική σου γνώμη, είναι κόντρα στου εκπαιδευτή σου, δυο επιλογές έχεις, για να μην πετάξεις τα λεφτά σου, και κυρίως την πολύτιμη για την εκπαίδευση, ηλικία του σκύλου σου:

α) Καταπίνεις την γνώμη σου, και ακολουθείς πιστά και ασυζητητί, τον τρόπο εκπαίδευσης, του επαγγελματία, που ΕΣΥ διάλεξες.

βου) Αλλάζεις εκπαιδευτή και βρίσκεις κάποιον, με τον οποίο να συμφωνούν οι εκπαιδευτικές σας μέθοδοι.

Είναι απλά τα πράγματα :)
Δεν ειμαι εκπαιδευτης! Δεν εχω εκπαιδευτικη μεθοδο εγω! Απλα καλως η κακως επιμενω στο μη!
 


Άννα34

Well-Known Member
11 Δεκεμβρίου 2021
87
179
47
Τι νόημα έχει να διαλέγεις εκπαιδευτή και τελικά να κάνεις αυτό που εσύ, καλώς ή κακώς, θεωρείς σωστό και όχι αυτό που σου προτείνει; Ακυρώνεις την δουλειά και των δύο σας. Νομίζω αυτό σου λέει και η @mareco.
 


Christineg

Member
9 Σεπτεμβρίου 2022
9
0
30
Τι νόημα έχει να διαλέγεις εκπαιδευτή και τελικά να κάνεις αυτό που εσύ, καλώς ή κακώς, θεωρείς σωστό και όχι αυτό που σου προτείνει; Ακυρώνεις την δουλειά και των δύο σας. Νομίζω αυτό σου λέει και η @mareco.
Ναι σωστα!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.600
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3