Poodle toy εκτροφεία


Fleur

Member
24 Ιουνίου 2018
17
1
25
Γειά σας !
Είμαι τρελάμενη με τα poodle toy και αποφάσισα να κάνω το μεγάλο βήμα και να αποκτήσω ένα, έπειτα απο μια αναζήτηση στο google δεν βρήκα κάτι..γνωρίζει κάποιος αν υπάρχουν εκτροφεία της συγκεκριμένης ράτσας;;
 


tomynio

Active Member
24 Ιουνίου 2018
32
27
26
Επωνυμία Εκτροφείου:
BLACK MOON RISING
Ονοματεπώνυμο Ιδιοκτήτη: ΛΙΝΑ ΚΩΣΤΑΚΗ & ΝΙΚΟΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ
Αρ. Καταχώρησης F.C.I.: GR 71/2007
Web: www.blackmoonrising.gr
E-mail επικοινωνίας:
[email protected]
=========================

Επωνυμία Εκτροφείου:
OF THE ATHENIAN STARS
Ονοματεπώνυμο
Ιδιοκτήτη: PETROULA RICHARD-DOUMAS
Αρ. Καταχώρησης
F.C.I.: 64355
E-mail επικοινωνίας:
[email protected]
=========================


Επωνυμία Εκτροφείου:
OF ZEPPO'S WEIM

Ονοματεπώνυμο Ιδιοκτήτη: ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΟΥΓΙΟΥΛΗΣ
Αρ. Καταχώρησης F.C.I.: GR 2/2001

Web: Zeppos Weimaraners

E-mail επικοινωνίας:

[email protected]
Ελπιζω να σε βοηθησα
 
  • Like
Reactions: ioanna a


Fleur

Member
24 Ιουνίου 2018
17
1
25
Επωνυμία Εκτροφείου:
BLACK MOON RISING
Ονοματεπώνυμο Ιδιοκτήτη: ΛΙΝΑ ΚΩΣΤΑΚΗ & ΝΙΚΟΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ
Αρ. Καταχώρησης F.C.I.: GR 71/2007
Web: www.blackmoonrising.gr
E-mail επικοινωνίας:
[email protected]
=========================

Επωνυμία Εκτροφείου:
OF THE ATHENIAN STARS
Ονοματεπώνυμο
Ιδιοκτήτη: PETROULA RICHARD-DOUMAS
Αρ. Καταχώρησης
F.C.I.: 64355
E-mail επικοινωνίας:
[email protected]
=========================


Επωνυμία Εκτροφείου:
OF ZEPPO'S WEIM

Ονοματεπώνυμο Ιδιοκτήτη: ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΟΥΓΙΟΥΛΗΣ
Αρ. Καταχώρησης F.C.I.: GR 2/2001

Web: Zeppos Weimaraners

E-mail επικοινωνίας:

[email protected]
Ελπιζω να σε βοηθησα
Σε ευχαριστώ!!
Τα είχα δει και εγω αυτά αλλά δεν είχα βγάλει άκρη..επίσης αναζητώ την συγκεκριμένη ράτσα red poodle toy..
 


ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
Σε ευχαριστώ!!
Τα είχα δει και εγω αυτά αλλά δεν είχα βγάλει άκρη..επίσης αναζητώ την συγκεκριμένη ράτσα red poodle toy..
Δεν είναι συγκεκριμένη ράτσα το red poodle toy. Poodle toy ως συγκεκριμένη φυλή , και μεταξύ αυτών προτιμάς κόκκινο τρίχωμα ίσως;
Γιατί δεν έβγαλες άκρη;
 






Fleur

Member
24 Ιουνίου 2018
17
1
25
Δεν είναι συγκεκριμένη ράτσα το red poodle toy. Poodle toy ως συγκεκριμένη φυλή , και μεταξύ αυτών προτιμάς κόκκινο τρίχωμα ίσως;
Γιατί δεν έβγαλες άκρη;
Αυτό ακριβώς!! Εννοείται πως σήμερα θα στείλω email και στα τρία παρόλο από μια πρόχειρη αναζήτηση που έκανα είδα οτι στο of the Athenian stars η εκτροφέας δεν διαθέτει κουτάβια μέσω ίντερνετ και σε αγνώστους, το οποίο το καταλαβαίνω, και ζητά να μην της στέλνουν μηνύματα για αγορά κουταβιών..και στο τελευταίο εκτροφείο που προτάθηκε είδα στο site ότι εχει σταματήσει να γεννά η σκυλίτσα του η οποία ήταν poodle κανις.
Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σας και ελπίζω να βγάλω άκρη.
 








ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
Αχρείαστο νά 'ναι :
Καλησπέρα! Στην αναζήτησή σου για σκύλο θα πρέπει να μάθεις να αναγνωρίζεις ποιος εκμεταλλεύεται οικονομικά τα ζώα και ποιός όχι, καθότι φαντάζομαι πως κανείς μας δεν θέλει να υποστηρίξει τους πρώτους εξ αυτών.Πρέπει επίσης να μάθεις τί εστί puppymill. Πχ από πού πιστεύεις οτι προέρχονται τα κουταβάκια που εισάγουν και εμπορεύονται με το τσουβάλι αυτοί στο animal planet?
Υποψιάζομαι οτι θα δυσκολευτείς να βρείς το σκυλάκι που ψάχνεις στην Ελλάδα. Από την ΄λλη είμαι σίγουρη οτι θα βρεθούν πολλοί καλοθελητές μέσω ίντερνετ πρόθυμοι να εισάγουν και να ''σου στείλουν'' κουταβάκι από ''άριστα'' εκτροφεία του εξωτερικού- μπορεί να σου τάξουν και εγγύηση προϊόντος . Μην ενδώσεις.
Γενικά έχε στο νου οτι από τους εκτροφείς πρώτα ζητάμε να γνωρίσουμε τη δουλειά τους και να δούμε τα σκυλιά τους, να μας συστήσουν τη φυλή κλπ.
Αν κάποιος δεχτεί να σου στείλει με το καλημέρα σας ζώο μάλλον δεν ενδιαφέρεται και πολύ για το καλό του ζώου.:)
 


aura

Member
14 Ιανουαρίου 2018
11
6
57
είδα τελικά ότι έχει και τις 2
KRAUSE MONIKA & PASPALIS POLIVIOS
AGIOS ATHANASIOS - THESSALONIKIS
GREECE
TEL: +30.2391.774115
MOB: +30.6995967808
Η συγκεκριμένη εκτροφέας, λογικά, πρέπει να ήταν και στην προχτεσινή τριήμερη έκθεση στον Μαραθώνα, καθώς ήταν καταχωρημένη στο βιβλίο των εκθετών (Κανίς Τόι - Minor Puppy)
 


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Η συγκεκριμένη εκτροφέας, λογικά, πρέπει να ήταν και στην προχτεσινή τριήμερη έκθεση στον Μαραθώνα, καθώς ήταν καταχωρημένη στο βιβλίο των εκθετών (Κανίς Τόι - Minor Puppy)
Ναι, τη βλέπω πολύ συχνά στις εκθέσεις που πάω εγώ. Και παίρνει και μεγάλες διακρίσεις.
Το πιο βασικό όμως είναι (εκτός από τις διακρίσεις) ο ενδιαφερόμενος να ζητήσει όλες τις απαιτούμενες για τη φυλή εξετάσεις, να δει το χώρο που μεγαλώνουν τα κουτάβια, να δει το χαρακτήρα των γεννητόρων κλπ.
 


Valiaa

Member
18 Ιουλίου 2018
21
6
Καλησπέρα σε όλο το φόρουμ. Είμαι καινούργια εδώ και θα ήθελα τη βοήθεια σας. Το θέμα μου είναι το ίδιο όποτε σκέφτηκα να μην ανοίξω νέο. Βρίσκομαι σε αναζήτηση υιοθεσίας toy poodle. Επικοινώνησα με τον ΚΟΕ για να μου δώσει λίστα με εγγεγραμμένους εκτροφείς, όμως μου είπε ότι κάτι τέτοιο είναι αδύνατο λόγω του νέου νόμου για την προστασία προσωπικών στοιχείων, μου είπε ότι ο μόνος τρόπος να βρω εκτροφέα πλέον είναι μέσω ιντερνετ. Έχω βρεί/επικοινωνήσει με αυτά που έχουν ήδη αναφερθεί στο φόρουμ, δηλαδή : Black moon rising, Krause Monika & Paspalis Polivios, Of Zeppo’s weim, Of the Athenian stars, Cookiespirit. Αν γνωρίζετε και κάποιον άλλο εκτροφέα η βοήθεια σας θα ήταν χρήσιμη.
Τα χρώματα που επιθυμώ κατά σειρά προτιμησης είναι (γκρι, red , μαύρο , βερικοκι , άσπρο).
Ευχαριστώ πολύ.
 


Haris Drazen

Well-Known Member
25 Μαρτίου 2016
1.454
2.847
ΑΘΗΝΑ
Επικοινώνησα με τον ΚΟΕ για να μου δώσει λίστα με εγγεγραμμένους εκτροφείς, όμως μου είπε ότι κάτι τέτοιο είναι αδύνατο λόγω του νέου νόμου για την προστασία προσωπικών στοιχείων, μου είπε ότι ο μόνος τρόπος να βρω εκτροφέα πλέον είναι μέσω ιντερνετ.
ΤΙ ΛΕΣ ΤΩΡΑ!
No comment....

Τα χρώματα που επιθυμώ κατά σειρά προτιμησης είναι (γκρι, red , μαύρο , βερικοκι , άσπρο).
Τα μεταλλικα χρωματα εχουν εξτρα χρεωση;
Επισης μπορεις να ζητησεις δερματινα καθισματα, ζαντες αλουμινιου,συστημα ελεγχου προσφυσης κ.α.
Περα απο την πλακα, υγεια και σωστο χαρακτηρα να ψαξεις πρωτα και μετα ολα τα αλλα...
 
  • Like
Reactions: Eroe


Valiaa

Member
18 Ιουλίου 2018
21
6
Χαχαχα εννοείτε ψάχνω για καλό χαρακτήρα γ αυτό και όπως είδατε έχω συμπεριλάβει όλα τα χρώματα. Δεν πρόκειται να αποκλισω κάποιο λόγω χρώματος εννοείται. Απλά προσπαθώ να σας προσανατολησω για το τι περίπου ψάχνω εννοείται όμως ότι είναι όλα ευπρόσδεκτα
 
  • Like
Reactions: Aizak's mom


Aizak's mom

Well-Known Member
4 Ιουλίου 2018
284
537
26
Αθήνα
Καλησπέρα σε όλο το φόρουμ. Είμαι καινούργια εδώ και θα ήθελα τη βοήθεια σας. Το θέμα μου είναι το ίδιο όποτε σκέφτηκα να μην ανοίξω νέο. Βρίσκομαι σε αναζήτηση υιοθεσίας toy poodle. Επικοινώνησα με τον ΚΟΕ για να μου δώσει λίστα με εγγεγραμμένους εκτροφείς, όμως μου είπε ότι κάτι τέτοιο είναι αδύνατο λόγω του νέου νόμου για την προστασία προσωπικών στοιχείων, μου είπε ότι ο μόνος τρόπος να βρω εκτροφέα πλέον είναι μέσω ιντερνετ. Έχω βρεί/επικοινωνήσει με αυτά που έχουν ήδη αναφερθεί στο φόρουμ, δηλαδή : Black moon rising, Krause Monika & Paspalis Polivios, Of Zeppo’s weim, Of the Athenian stars, Cookiespirit. Αν γνωρίζετε και κάποιον άλλο εκτροφέα η βοήθεια σας θα ήταν χρήσιμη.
Τα χρώματα που επιθυμώ κατά σειρά προτιμησης είναι (γκρι, red , μαύρο , βερικοκι , άσπρο).
Ευχαριστώ πολύ.
Υπάρχει στο Χαλάνδρι μια κοπέλα που έχει ένα πετ σοπ και πολλά κανισακια.. απο εκείνη πήρα την στάνταρ μου και έχει και toy γκρι! κάνει εκτροφή αν δεν κάνω λάθος! την λένε Sonia και το pet shop Sonia's grooming! Δεν χάνεις κάτι να ρωτήσεις :LOL::DIMG_20180721_101038.jpg FB_IMG_1532156962832.jpg FB_IMG_1532156944721.jpg
 
  • Like
Reactions: Valiaa




haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
http://www.soniasgrooming.gr/
210 68.52.983, 210 68.52.964 :D:D
Στη σελίδα δεν αναγράφει πουθενά ότι είναι εκτροφείο - αν ήταν λογικά θα το έγραφε.
Εσένα το standard poodle που πήρες από κει είχε pedigree? ποιο είναι το εκτροφικό του όνομα?
 
  • Like
Reactions: Amaliaz




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.594
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3