puppy σε adult


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
καλημερα!!!

παιδια ποια θα ηταν η καταλληλοτερη ηλικια να παει το κουταβι απο ξηρα puppy
σε adult???
ειδα οτι η ενηλικιωση του σκυλου ειναι στους 6-7 μηνες ,αυτο σημαινει και αλλαγη ξηρας σε adult???
μπερδευτηκα... :?

(εκανα search αλλα δεν βρηκα κατι αντιστοιχο...)


Νικος :)
 


George K

Well-Known Member
12 Νοεμβρίου 2007
1.177
48
Ανάλογα την τροφή, τη φυλή και το φύλο. Περίπου 12 μηνών για θηλυκά, 14 για αρσενικά.

Άλλες εταιρίες έχουν και junior.
 




nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
μπερδευτηκα...ειναι μεγαλη διαφορα οι 8 με τους 12 μηνες...χμμμ :?
μια τριτη γνωμη???
ρωτησα γτ ειδα οτι η techni-cal(ιδια με royal οπως μ ειχαν πει) εχει μια π ειναι για ευαισθητα στομαχια(adult sensitivity +easy to digest),και ειπα να εδινα αυτη σε συνδιασμο παντα με το μαγειρευτο...
 




Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Μπορεί να έχουν δίκιο τα παιδιά. Μην ξεχνάς ότι έχω τέσσερα κιλά σκύλο, που ωριμάζει άλλωστε πολύ πιο γρήγορα απ' τα πιο μεγαλόσωμα.
 


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
οκ...δλδ εγω π εχω ενα ημιαιμο π θα φτασει max τα 15κιλα???
ενηλικο θεωρειται ενα σκυλι ομως 6-7μηνων σωστα?ετσι λεει το βιβλιαριο τουυλαχιστον...αλλα στο θεμα αναπτυξης το θεωρουμε κουταβι???

(σορυ αν σας πριζω μ αυτο αλλα ξερετε το θεματακι π αντιμετοπιζω με τις ξηρες και χαρηκα λιγο μπας και βρηκα μια π να κανει ,ευπεπτη και τα λιπα...)

:roll:
 




nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
τωρα σωθηκες...ειμαι σε αναζητηση καλου κτηνιατρου μιας κ μας βγηκε μπακαλης...εχω βρει καποια κυρια αλλα μ πεφτει λιγο μακρυα και περιμενω απτη μανα μ να μας παει...πφφφ ρημαδι διπλωμα!!!!
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Πού ακριβώς μένεις Νίκο? Μόνο με τα πόδια μπορείς να πηγαίνεις απ' ό,τι κατάλαβα ε?
Σε κάθε περίπτωση πάρε το γιατρό μου και ρώτησέ τον είναι φοβερός. Πες του ότι σε σύστησα εγώ. Σου στέλνω το τηλ. του και το όνομά μου με π.μ
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.821
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU