Ring Legend's Ronda Rosy


ProudtobeGreek

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2010
3.681
4.317
42
www.proudtobegreek.eu
Αχ απο που να αρχίσω γι'αυτο το μωρό...ήρθε και μας πήρε τα μυαλά.Χαρακτήρας μάλαμα,αγαπάμε όλο τον κόσμο(ανθρώπους,σκυλιά,γάτες κλπ),δίνουμε φιλιά ασταμάτητα.Η "Ρόζυ" μας είναι το νέο μέλος της οικογένειας μας.Η Μούκα δε το χάρηκε ιδιαίτερα αλλά ως μεγαλύτερη απλά δίνει τόπο στην οργή και αδιαφορεί(με κάποια διαλλέιματα παιχνιδιού μαζί της).Το κορίτσι μας αν και λίγο καιρό μαζί μας δε μας δυσκόλεψε σε τίποτα,έμαθε την τουαλέτα αμέσως,το χώρο του σπιτιού,τις βόλτες με το λουρί κλπ Το μόνο θεματάκι που είχε ηταν με το αυτοκίνητο αλλά σχεδόν το ξεπέρασε.Το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε πήγε και στην πρώτη της έκθεση όπου αν και αγχωμένη(εκείνη ή εγώ περισσότερο δεν ξέρω) διέπρεψε και μας έδωσε μεγάλη χαρά.Τη δεύτερη μέρα μπορώ να πώ πως χαλάρωσε κάπως και χαλάρωσα και εγώ μαζί της.Αυτή είναι λοιπόν η Ρόζυ μας γεννημένη 15/03/2016 σχεδόν 6 μηνών απο υπέροχους γονείς(εξ ου και ο χαρακτήρας της)σε χαρακτήρα και μορφολογία.




http://www.proudtobegreek.eu/ring-legends-ronda-rosy.html
 


Elrandir

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2013
468
1.340
Να σας ζήσει η μικρή! Καλότυχη να είναι και με πολλές επιτυχίες! Κούκλα είναι! :)


Εγκυκλοπαιδική απορία.
Με τη Μούκα πως αναμένεται να είναι η συμβίωση όταν ενηλικιωθεί η Ρόζυ; Όντας και τα 2 Amstaff και θηλυκά..
 




ProudtobeGreek

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2010
3.681
4.317
42
www.proudtobegreek.eu
Να σας ζήσει η μικρή! Καλότυχη να είναι και με πολλές επιτυχίες! Κούκλα είναι! :)


Εγκυκλοπαιδική απορία.
Με τη Μούκα πως αναμένεται να είναι η συμβίωση όταν ενηλικιωθεί η Ρόζυ; Όντας και τα 2 Amstaff και θηλυκά..
Επειδή έχουν μια αρκετά μεγάλη διαφορά ηλικίας και η μικρή δεν είναι καθόλου κυριαρχική πιστεύουμε πως δε θα υπάρξουν ιδιαίτερα προβλήματα μιας και η μικρή μαθαίνει απο τώρα τη θέση της στην "αγέλη".Πάντα βέβαια οι αρχηγοί είμαστε εμείς και τα κορίτσια ακολουθούν οπότε είναι ήρεμα τα πράγματα....
Ευχαριστούμε πολύ!!
 


































Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.793
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf