sams field vs simpsons premium vs profine


gutito1313

Member
14 Νοεμβρίου 2013
9
0
Γεια σας, συγχαρητηρια για την ωραια σας δουλεια. Εχω και εγω τον διχασμο μου( η μαλλον τριχασμο)
Εχω ενα γερμανικο ποιμενικο 9 μηνων και του δινω ακανα..και σκεφτομαι να αλλαξω σε καποια απο sams field , profine , simpsons premium..
o λογος που εχω διχαστει ειναι οτι με sams field θα μου κοστισει 49 ευρω με 15,5 κιλα
με profine 48 ευρω με 18 κιλα
ενω με simpsons 55 ευρω τα 12 κιλα.
παρολα αυτα βλεπω οτι τα συστατικα των τροφων ειναι περιπου τα ιδια.
 




dnassib

Well-Known Member
10 Μαϊου 2013
1.469
1.077
Παγκράτιους exoticus
Εμείς ταϊζουμε (ενήλικο) με Sam's και είμαστε πολύ ευχαριστημένοι - έχω ακούσει και πολύ καλά λόγια για Arden Grange, που έχει επίσης παρόμοια συστατικά και τιμή! Βασικό να δεις και πως κάθεται στο σκυλάκι σου - πάρε δηλαδή ένα μικρό τσουβαλάκι πρώτα για δοκιμή...
 


christos79

Well-Known Member
20 Νοεμβρίου 2011
633
27
Ποια Acana δίνεις και γιατί θες να την αλλάξεις?
Τι ψάχνεις που δεν στο προσφέρει ώστε να δούμε τι είναι καλύτερο
 


gutito1313

Member
14 Νοεμβρίου 2013
9
0
Ποια Acana δίνεις και γιατί θες να την αλλάξεις?
Τι ψάχνεις που δεν στο προσφέρει ώστε να δούμε τι είναι καλύτερο
δινω την large breed junior, και εχω παρατηρησει αλλαγες στα κοπρανα( τα οποια πλεον ειναι πρασινα), και φυσικα λογω τιμης.
 


Megane

Well-Known Member
25 Απριλίου 2013
132
3
Οταν εκανα σταδιακη αλλαγη απο Royal σε Sams field ειδα κ εγω τα κακακια του να παιρνουν αυτο το χρωμα..Ενα σκουρο πρασινο-κυπαπρισι εν τελει στην πορεια επανηλθε στο φυσιολογικο.
 


gutito1313

Member
14 Νοεμβρίου 2013
9
0
Οταν εκανα σταδιακη αλλαγη απο Royal σε Sams field ειδα κ εγω τα κακακια του να παιρνουν αυτο το χρωμα..Ενα σκουρο πρασινο-κυπαπρισι εν τελει στην πορεια επανηλθε στο φυσιολογικο.
η sams field πως σου φαινεται?
 


Megane

Well-Known Member
25 Απριλίου 2013
132
3
Κοιτα..Δν μπορω να σ απαντησω αολοκληρωμενα γτ τωρα τελειωνουμε το τσουβαλι..Μεχρι στιγμης παντως εχουμε φαει 10/κιλα κ ιδιαιτερες αλλαγες δν βλεπω..Το τριχωμα τ παραμενει γυαλιστερο,μαδαει οπως πριν,ενεργεια φουλ,τν τρωει με πολυ ορεξη κ αυτο μετραειι!! Το μονο κακο π εχω παρατηρηση ειναι πως τωρα εχει περισσοτερα αερια κ τα κακακια τ βρωμανε αρκετα!! Οταν τελειωσω κ το τσουβαλι θα τν ζυγισω να δω αν εβαλε κανενα κιλο..!
 


Megane

Well-Known Member
25 Απριλίου 2013
132
3
Κοιτα..Δν μπορω να σ απαντησω ολοκληρωμενα γτ τωρα τελειωνουμε το τσουβαλι..Μεχρι στιγμης παντως εχουμε φαει 10/κιλα κ ιδιαιτερες αλλαγες δν βλεπω..Το τριχωμα τ παραμενει γυαλιστερο,μαδαει οπως πριν,ενεργεια φουλ,τν τρωει με πολυ ορεξη κ αυτο μετραειι!! Το μονο κακο π εχω παρατηρηση ειναι πως τωρα εχει περισσοτερα αερια κ τα κακακια τ βρωμανε αρκετα!! Οταν τελειωσω κ το τσουβαλι θα τν ζυγισω να δω αν εβαλε κανενα κιλο..!
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Συνήθως η Acana και η Orijen δεν ταιριάζει στην φυλή του Γερμανικού Ποιμενικού!

Λίγοι ιδιοκτήτες το κατάφεραν αυτο!:D
 


Boss

Well-Known Member
2 Αυγούστου 2013
279
170
Συνήθως η Acana και η Orijen δεν ταιριάζει στην φυλή του Γερμανικού Ποιμενικού!

Λίγοι ιδιοκτήτες το κατάφεραν αυτο!:D
Στελιο αρχιζω να πιστευω οτι ειμαι και εγώ πια μεσα σε αυτούς ....τεταρτο τσουβάλι και ακόμη λιπαρα και μαλακα κακα εχουμε...ελα ομως που δυσκολευομαι πολυ να βρω την αντικατασταση ...εσυ τι του δίνεις ??
 


gutito1313

Member
14 Νοεμβρίου 2013
9
0
Στελιο αρχιζω να πιστευω οτι ειμαι και εγώ πια μεσα σε αυτούς ....τεταρτο τσουβάλι και ακόμη λιπαρα και μαλακα κακα εχουμε...ελα ομως που δυσκολευομαι πολυ να βρω την αντικατασταση ...εσυ τι του δίνεις ??

το μονο "προβλημα" που εχω με την ακανα ειναι (περα απο την τιμη), οτι εδω και δυο βδομαδες κανει πρασινα κακακια, και ζοριζεται οταν τα κανει,βγαζει δηλαδη μουγκριτα.δεν ξερω αν παιζει ρολο οτι της ηρθε η πρωτη της περιοδος 9/11, και την εχει επηρεασει αυτο καπως..δεν ξερω αν υπαρχει αυτη η περιπτωση..παντως εχει ερθει η ωρα να παρω τσουβαλι και δεν ξερω τι να κανω...να την συνεχισω η να παρω αλλη.παντως την τρωει με μεγαλη ευχαριστηση.. :/
 


dnassib

Well-Known Member
10 Μαϊου 2013
1.469
1.077
Παγκράτιους exoticus
όπως και να έχει, αν είναι όντως να δοκιμάσεις κάποια άλλη τροφή, οπωσδήποτε στην αρχή θα την δίνεις ανακατεμένη με την acana για να μην την πειράξει στο εντεράκι και μετά, σταδιακά, θα αυξάνεις την ποσότητα της καινούργιας...
 


christos79

Well-Known Member
20 Νοεμβρίου 2011
633
27
Στελιο αρχιζω να πιστευω οτι ειμαι και εγώ πια μεσα σε αυτούς ....τεταρτο τσουβάλι και ακόμη λιπαρα και μαλακα κακα εχουμε...ελα ομως που δυσκολευομαι πολυ να βρω την αντικατασταση ...εσυ τι του δίνεις ??
Έχεις δοκιμάσει να μειώσεις λίγο την ποσότητα?
 


gutito1313

Member
14 Νοεμβρίου 2013
9
0
την μειωσα την ποσοτητα ναι, και τα ιδια.σημερα μου ηρθε η sam's field,που την παρηγγειλα τελικα και θα δουμε...
 


mariosn

Well-Known Member
17 Αυγούστου 2010
249
2
Συνήθως η Acana και η Orijen δεν ταιριάζει στην φυλή του Γερμανικού Ποιμενικού!

Λίγοι ιδιοκτήτες το κατάφεραν αυτο!:D
Κι όμως, εγώ του δίνω Acana grainfree (κυρίως grasslands και καμιά φορά wil praire ή pacifica) χρόνια τώρα (τουλάχιστον δύο) και του έχει κάτσει άριστα, καλύτερα από κάθε άλλη. Σκέφτομαι κι εγώ την αλλαγή σε κάτι φτηνότερο, αλλά μόνο λόγω κόστους (οι καιροί έχουν δυσκολέψει), αλλοιώς δεν έχω κανένα απολύτως παράπονο από την Acana (και Orijen έχει φάει χωρίς κανένα πρόβλημα).
 


Pink13

New Member
6 Δεκεμβρίου 2016
3
0
48
Κι όμως, εγώ του δίνω Acana grainfree (κυρίως grasslands και καμιά φορά wil praire ή pacifica) χρόνια τώρα (τουλάχιστον δύο) και του έχει κάτσει άριστα, καλύτερα από κάθε άλλη. Σκέφτομαι κι εγώ την αλλαγή σε κάτι φτηνότερο, αλλά μόνο λόγω κόστους (οι καιροί έχουν δυσκολέψει), αλλοιώς δεν έχω κανένα απολύτως παράπονο από την Acana (και Orijen έχει φάει χωρίς κανένα πρόβλημα).
 


Pink13

New Member
6 Δεκεμβρίου 2016
3
0
48
Και εγω acana έδινα κανένα πρόβλημα αλλα λόγω τιμής είπα να δοκιμάσω την SAMs field με σολωμο σήμερα τη ξεκίνησα θα δείξει
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.813
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf