Seresto αντιπαρασιτικό κολάρο


panosha

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2022
49
29
Το έχει βρει κανείς φέτος Αθήνα κάτω από 40€ το μεγαλο(70cm);
Δεν θα το βρεις. Εγώ αγοράζω - με προσεκτική επιλογή πωλητή - το χειμώνα από e-bay με 10-15€ το ένα, γιατι κάνουν 2-4 εβδομάδες να έρθουν.
 


Sasha

Well-Known Member
28 Δεκεμβρίου 2022
530
289
25
instagram.com
Δεν θα το βρεις. Εγώ αγοράζω - με προσεκτική επιλογή πωλητή - το χειμώνα από e-bay με 10-15€ το ένα, γιατι κάνουν 2-4 εβδομάδες να έρθουν.
Πως γίνεται τόσο μεγάλη διαφορά τιμης;
 






FrankieChris

Well-Known Member
25 Απριλίου 2018
140
385
35
Είχε γίνει αρκετό θέμα με τα φθηνά κολάρα-απομιμήσεις και τις παρενέργειες που είχαν. Ένα μεγάλο ποσοστό των ζώων που εμφάνισαν παρενέργειες φορούσαν τα κολάρα που αγοράστηκαν μέσω ιντερνέτ, συνήθως απο Κίνα πολύ καλές απομιμήσεις. Προσωπικά, προτιμώ να δώσω αυτό το παραπάνω και να είμαι λίγο πιο ήσυχη.
 


panosha

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2022
49
29
Είχε γίνει αρκετό θέμα με τα φθηνά κολάρα-απομιμήσεις και τις παρενέργειες που είχαν. Ένα μεγάλο ποσοστό των ζώων που εμφάνισαν παρενέργειες φορούσαν τα κολάρα που αγοράστηκαν μέσω ιντερνέτ, συνήθως απο Κίνα πολύ καλές απομιμήσεις. Προσωπικά, προτιμώ να δώσω αυτό το παραπάνω και να είμαι λίγο πιο ήσυχη.
Θέμα με τα Seresto είχε δημιουργηθεί από μια δημοσίευση - έρευνα, που αφορούσε κατά τη γνώμη μου ένα ελάχιστο ποσοστό. Ότι αυτό όμως ήταν για κολάρα-απομιμήσεις, έχεις κάποια έγκυρη δημοσίευση;
 


Mava

Well-Known Member
4 Δεκεμβρίου 2022
410
256
45
seresto κολάρο δεν συστήνεται γι αυτούς που κοιμούνται με τα κατοικίδια τους.επισης τα περισσοτερα έχουν δράση περίπου στην εβδομάδα με 10 μέρες από την μέρα που κάνουν μπάνιο.
εμεις κάνουμε κάθε 15 μέρες άρα κ προστασία για λίγες μέρες.
εχετε κάτι αλλο να προτείνεται που να ξέρετε ότι έχει προστασία από τις πρώτες μέρες ;1-2;
 


TheBestBoi

Well-Known Member
23 Μαϊου 2020
824
941
27
Δεν θα το βρεις. Εγώ αγοράζω - με προσεκτική επιλογή πωλητή - το χειμώνα από e-bay με 10-15€ το ένα, γιατι κάνουν 2-4 εβδομάδες να έρθουν.
δεν μου ακουγεται καθολου νορμαλ αυτη η διαφορα τιμης. η προσεκτικη επιλογη πωλητη, πως ακριβως γινεται; ισχυει παντως πως υπαρχουν πολυ καλες απομιμησεις εκει εξω, ψαξε το λιγο. υπαρχουν καποιοι τροποι να δεις εαν το κολαρο ειναι οντως αυθεντικο παντως. σε καθε περιπτωση, θα προτιμουσα και εγω να δινω τα παραπανω χρηματα και να ειμαι 100% σιγουρος εφοσων το παιρνω απο την κτηνιατρο μου.

seresto κολάρο δεν συστήνεται γι αυτούς που κοιμούνται με τα κατοικίδια τους.επισης τα περισσοτερα έχουν δράση περίπου στην εβδομάδα με 10 μέρες από την μέρα που κάνουν μπάνιο.
εμεις κάνουμε κάθε 15 μέρες άρα κ προστασία για λίγες μέρες.
εχετε κάτι αλλο να προτείνεται που να ξέρετε ότι έχει προστασία από τις πρώτες μέρες ;1-2;
υπαρχει επιστημονικο αρθρο που να υποστηριζει αυτο με τον υπνο;
επισης, το σερεστο αρχιζει να δρα εντως 24ωρου.
 


Mava

Well-Known Member
4 Δεκεμβρίου 2022
410
256
45
υπαρχει επιστημονικο αρθρο που να υποστηριζει αυτο με τον υπνο;
επισης, το σερεστο αρχιζει να δρα εντως 24ωρου.
Το έχω διαβάσει,αλλά μου του είπε κ πρόσφατα άτομο που τα πουλάνε σε ενα Εκπαιδευτικό που κάνανε για τα κολάρα.
 


Mava

Well-Known Member
4 Δεκεμβρίου 2022
410
256
45
Το έχω διαβάσει,αλλά μου του είπε κ πρόσφατα άτομο που τα πουλάνε σε ενα Εκπαιδευτικό που κάνανε για τα κολάρα.
IMG_0762.png
 




panosha

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2022
49
29
Παιδιά, το έχω την τάδε εμπειρία είναι απολύτως αποδεκτό σε μια δημόσια συζήτηση στο Internet. Παραπάνω όμως και για το θέμα αυτό ειδικότερα, έχω διαβάσει ένα κάρο "απόψεις" κάποιων που κάπου, κάπως το έχουν διαβάσει.

Σας παρακαλώ, πέρα από τις πραγματικές εμπειρίες του καθενός από εμάς, σε κάθε τέτοιο θέμα που επηρεάζει όσους διβάζουν και μπορεί να προκαλέσει προβλήματα ή λάθος αντιμετώπιση σε σοβαρά θέματα, να μην αναφέρουμε τι έχουμε ακούσει ή τι έχουμε διαβάσει γενικώς στο Διαδίκτυο, γιατί το 90% όσων δημοσιεύονται δεν ανταποκρίνονται στην αλήθεια.

Παρακαλώ λοιπόν, οποιαδήποτε πληροφορία αναφέρεται να συνοδεύεται με τον σχετικό σύνδεσμο, ώστε όλοι να μπορούμε να ελέγξουμε την πηγή και την αντικειμενικότητα της.
 


panosha

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2022
49
29
δεν μου ακουγεται καθολου νορμαλ αυτη η διαφορα τιμης. η προσεκτικη επιλογη πωλητη, πως ακριβως γινεται; ισχυει παντως πως υπαρχουν πολυ καλες απομιμησεις εκει εξω, ψαξε το λιγο. υπαρχουν καποιοι τροποι να δεις εαν το κολαρο ειναι οντως αυθεντικο παντως. σε καθε περιπτωση, θα προτιμουσα και εγω να δινω τα παραπανω χρηματα και να ειμαι 100% σιγουρος εφοσων το παιρνω απο την κτηνιατρο μου.
Καλά κάνεις και ανησυχείς για τη διαφορά τιμής, έχω κι εγώ παραλάβει προΪόντα που δεν είναι γνήσια ή δεν ανταποκρίνονται στην περιγραφή τους και έχω ζητήσει και λάβει τα χρήματα μου πίσω ΑΜΕΣΑ.

Η προσεκτική επιλογή πωλητή είναι κάποιος που πουλά το ίδιο προΪόν για μεγάλο χρονικό διάστημα και το άριστο ποσοστό κριτικών.

Αν γνωρίζεις πώς μπορούμε να διαπιστώσουμε τη γνησιότητα του Seresto, να μας το πεις.
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU