Shampoo-Conditioner


mMaria

Well-Known Member
15 Νοεμβρίου 2015
78
51
Θεσσαλονίκη
Καλησπερα , χρησιμοποιώ προϊόντα από 1allsystems είμαι ευχαριστημένη αλλά θα ήθελα να δοκιμάσω και προϊόντα της pure paws , όμως δε ξέρω ποια να διαλέξω . Οποιος τα χρησιμοποιεί για μαλτεζ πια εχει ; Πια προτείνει ; .
 


Vania

Well-Known Member
13 Φεβρουαρίου 2017
188
694
Γεια σου.

Η σειρα H2O της εταιριας pure paws ειναι ενυδατικη και αφηνει αισθηση απαλοτητας και αρωμα φρεσκαδας στο τριχωμα.
Ειναι ασφαλες για ολα τα χρωματα και καθαριζει καλα αλλα δεν ειναι λευκαντικο το σαμπουαν της, οποτε αν εχετε προβλημα με λεκεδες υπαρχει και η σειρα white magic.
 


mMaria

Well-Known Member
15 Νοεμβρίου 2015
78
51
Θεσσαλονίκη
Γεια σου.

Η σειρα H2O της εταιριας pure paws ειναι ενυδατικη και αφηνει αισθηση απαλοτητας και αρωμα φρεσκαδας στο τριχωμα.
Ειναι ασφαλες για ολα τα χρωματα και καθαριζει καλα αλλα δεν ειναι λευκαντικο το σαμπουαν της, οποτε αν εχετε προβλημα με λεκεδες υπαρχει και η σειρα white magic.
Σε ένα βίντεο που κοίταξα χρησιμοποίησαν στο μαλτεζ : silk basics shampoo/ reconstructing conditioner/star line silk cream πια η δουλειά τους ; Με έχουν μπερδέψει τόσα διαφορετικά προϊόντα που έχουν .(n)
Το white Magic επειδή είναι λευκαντικο δεν είναι δυνατό για κάθε φορά που τον λούζω; Σκεφτομουν να μην το έβαζα κάθε φορά.
 




Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Έχω ακούσει κι εγώ πολύ καλά λόγια για τα pure paws, δεν τα έχουμε δοκιμάσει όμως. Χρόνια τώρα χρησιμοποιούμε τα 1all systems και είμαστε πολύ ευχαριστημένοι.
Γενικά όμως θεωρώ πως παίζει μεγαλο ρόλο και το τρίχωμα του κάθε σκύλου ξεχωριστά.
Δεν ξέρω με λεπτομέρειες τι παίζει με τα μαλτεζ και το μαλλί τους και πόσες διαφορετικές ποιότητες μαλλιού υπάρχουν (όπως στα γιορκι πχ) αλλά αλλο αποτέλεσμα πχ μπορεί να έχει σε ένα μαλτεζ με τέρμα μεταξωτό μαλλί και άλλο σε ένα με ντεμι ή wooly ή cottony ή έναν συνδυασμό όλων. Είναι ανάλογα και το τι θες να πετύχεις.
Νομίζω μόνο μια δοκιμή στον σκύλο σου θα σου λύσει την απορία.
Μπορείς επίσης να δοκιμάσεις να συνδυάσεις προϊόντα. Πχ σαμπουάν 1allsystems και conditioner pure paws ή ανάποδα.
Όλα αυτά όμως θέλουν δοκιμές να δεις τι ταιριάζει στο τρίχωμα του δικού σου σκύλου.
 
  • Like
Reactions: mMaria


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Γενικά όμως θεωρώ πως παίζει μεγαλο ρόλο και το τρίχωμα του κάθε σκύλου ξεχωριστά.
Δεν ξέρω με λεπτομέρειες τι παίζει με τα μαλτεζ και το μαλλί τους και πόσες διαφορετικές ποιότητες μαλλιού υπάρχουν (όπως στα γιορκι πχ) αλλά αλλο αποτέλεσμα πχ μπορεί να έχει σε ένα μαλτεζ με τέρμα μεταξωτό μαλλί και άλλο σε ένα με ντεμι ή wooly ή cottony ή έναν συνδυασμό όλων. Είναι ανάλογα και το τι θες να πετύχεις.
Νομίζω μόνο μια δοκιμή στον σκύλο σου θα σου λύσει την απορία.
Μπορείς επίσης να δοκιμάσεις να συνδυάσεις προϊόντα. Πχ σαμπουάν 1allsystems και conditioner pure paws ή ανάποδα.
Όλα αυτά όμως θέλουν δοκιμές να δεις τι ταιριάζει στο τρίχωμα του δικού σου σκύλου.
Έτσι ακριβώς όπως τα λες Μιχάλη. 'Όταν πήρα τη Barbie τη ξεκίνησα με το 1all systems. Δεν της έκατσε καλά. Πήγα μετά σε Pure paws, βέβαια τότε ακόμα δεν είχε διανομέα εδώ και αγόραζα από τη Γερμανία. Μου αρέσουν πολύ αν και δεν κάνουν για όλα τα σκυλιά μου - το κάθε ένα έχει λίγο διαφορετικό μαλλί. Για το Μάρκο τα ΡΡ είναι ιδανικά αλλά για τη Φρόσω πιο καλά αποτελέσματα έχω με Chris Christensen. Τη Χαρά πάλι την πλένω σε Βotaniqua Active Line.
Σε μας ας πούμε δεν έκατσε καθόλου η Κ9 competition ενώ είναι πολλοί που τη θεωρούν πολύ καλή.
Δοκιμάζω πολύ και ψάχνω συνδυασμούς που θα έχουν το καλύτερο αποτέλεσμα, κάνω μίξεις, προσθέτω ας πούμε το λάδι argan ή καρύδας ανάλογα πως το θέλω το μαλλί.
Δεν μπορουμε να πούμε ότι τα συγκεκριμένα καλλυντικά είναι καλά για όλα τα σκυλιά, αυτό που είναι τέλειο για το ένα σκυλί μπορεί να είναι καταστροφικό για το άλλο.
 
  • Like
Reactions: Yorkaddict


vasilis_mike

Well-Known Member
19 Φεβρουαρίου 2016
1.681
3.903
ΑΘΗΝΑ
Χρησιμοποιώ το Double K Grimeinator Dog Shampoo. Είναι συμπικνωμένο 1 προς 32 σαμπουάν και κοντίσιονερ. Είναι πολύ καλό, κρατάει για πολύ καιρό και τουλάχιστον στον μαικ η τρίχα του γυαλίζει.
 




mMaria

Well-Known Member
15 Νοεμβρίου 2015
78
51
Θεσσαλονίκη
Τα pure paws στην Ελλάδα τα βρήκα μόνο από ένα σαιτ dogbows.gr δεν ξέρω αν το γνωρίζει κανεις ποσο έμπιστο κλπ. απλά οι τιμές σε σχέση με το εξωτερικό που ειδα (για Ελλάδα δεν βρήκα να στέλνουν) είναι πιο υψηλές λίγο αλλά ,οκ.
 


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Τα pure paws στην Ελλάδα τα βρήκα μόνο από ένα σαιτ dogbows.gr δεν ξέρω αν το γνωρίζει κανεις ποσο έμπιστο κλπ. απλά οι τιμές σε σχέση με το εξωτερικό που ειδα (για Ελλάδα δεν βρήκα να στέλνουν) είναι πιο υψηλές λίγο αλλά ,οκ.
Ναι, από κει παίρνω και εγώ, η Νίνα είναι πολύ καλή και αν της πεις τι ακριβώς θέλεις θα σε βοηθήσει πολύ στην επιλογή προϊόντων. Δεν είναι φθηνά αλλά εφόσον διαλύονται συνήθως 1:8 φτάνουν για αρκετά μπάνια.
 
  • Like
Reactions: mMaria


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.815
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf