Shar-pei βοήθεια


bruno

New Member
18 Ιανουαρίου 2009
4
0
Γειά σας.Με λένε Κατερίνα και έχω και έχω και εγώ ένα shar-pei 'εναν απίστευτο τύπο ένος έτους τον Μπρούνο.Μου τον έφεραν δώρο πριν 10 μήνες και έχει κλέψει τη καρδιά μου.Δυστυχώς πριν δύο εβδομάδες τον έβγαλα για την βόλτα του και εκεί που σήκωσε το ποδαρακι του να κάνει τσίσα του εκεί και του έμεινε και αρχισε να προχωράει με τα τρία.Τον πήγα στη κτηνίατρο η οποία μου είπε αφού του εβγαλε ακτινογραφία ότι θέλει χειρουργείο και στα δύο ποδαρακια του τα πίσω γιατί λογω μορφολογίας του βγαίνουν τα γόνατα από τη κλείδωση με αποτέλεσμα κάποια στιγμή να πάθει οστεοαθρίτιδα και να υποφέρει.Ας μου πει κάποιος αν γνωρίζει κάτι σχετικά με το θέμα ή αν γνωρίζει κάποιον καλό κτηνίατρο να πάρω μια δεύτερη γνώμη.Ευχαριστώ!!!
 




kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Εχω την εντυπωση οτι για τετοιες ειδικοτητες ειχε εναν καλο γιατρο ενα παλιο μελος μας η χριτακι..,οποιος εχει το τηλ του να στο δωσει..
 




kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Ναι αυτον ελεγα..αλλα εχω τη εντυπωση οτι τετοιου ειδους διαφημηση απαγορευεται απο το φορουμ.. με pm εννοουσα..;):)
 


bruno

New Member
18 Ιανουαρίου 2009
4
0
Σας ευχαριστώ πολύ.Είναι σημαντικό για μένα να κάνω ότι είναι πιο σωστό για τον Μπρούνο.
 




Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Ο "παππούς" μου έχει αποκόλληση επιγονατίδας μια ζωή. Δεν τον έχει ενοχλήσει, δεν πονάει, δεν χρειάζεται χειρουργείο (άλλωστε όταν ήταν κουτάβι τέτοια χειρουργεία δεν ξέρω αν γίνονταν).
Αυτό που κάνω κάθε φορά που το παθαίνει είναι να ενώνω με τα χέρια μου τα κόκαλα και όλα οκ.
Βεβαίως σε έναν σκύλο κάποιου βάρους (εμένα είναι μόλις 4 κιλά) δεν ξέρω τι προβλήματα μπορεί να δημιουργήσει... οπότε σίγουρα κλείσε ένα ραντεβού με τον γιατρό που λένε οι προηγούμενοι.
 


Loukia

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2008
1.462
14
49
Θεσσαλονίκη
marthathesharpei.blogspot.com
Νομίζω ότι πρέπει να έχει 2-3 τέτοια επεισόδια το σκυλί (να κλειδώσει το πόδι) για να ανησυχήσει κανείς πραγματικά. Θέλω να πω, απ' όσο ξέρω δεν πάνε κατευθείαν για χειρουργείο.
 


bruno

New Member
18 Ιανουαρίου 2009
4
0
Ελπίζω όυτε ο δικός μου να χρειαστεί χειρουργείο έχω κανονίσει να πάω τη Παρασκεύη. Πάντως το σκυλάκι είναι μια χαρά τώρα ούτε κουτσαίνει ούτε τίποτα.Μακάρι να την γλυτώσουμε;)