SOS! Πρησμένη κοιλιά


antonio-margie

Active Member
11 Ιανουαρίου 2011
29
0
Σπάρτη
Παιδιά θέλω τα φώτα σας για άλλη μία φορά! το μαλτεζακι μου (1,5 μηνών) ενώ τρώει κανονικές ποσότητες, έχει πρηστεί η κοιλίτσα του και έχει αέρια..τι να κάνω;
 






ΜMaritina

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2009
954
3
Νέα Σμύρνη
Αν βλέπεις ότι το σκυλάκι σου δεν είναι καλά, καλό είναι να τηλεφωνείς στον κτηνίατρό του και να τον ρωτάς!
Αυτή είναι δουλεία του! Μη ντρέπεσαι! ;)
 


antonio-margie

Active Member
11 Ιανουαρίου 2011
29
0
Σπάρτη
Φυσικα και δεν ντρέπομαι, απλά είναι λίγο αργά τώρα και είπα να ρωτήσω εσάς μήπως έχετε αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα..
 








Angelos

Well-Known Member
26 Οκτωβρίου 2010
847
0
Αθήνα
Σε πολλά κουτάβια συμβαίνει το παραπάνω φαινόμενο,ο λόγος είναι τα σκουλήκια πολλές φορές!Αν όμως παρατηρήσεις και κάποια αλλαγή σε συμπεριφορά και κόπρανα τότε αμέσως στον κτηνίατρο!
 




kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Υπάρχει περίπτωση να έχει φάει κάτι στο σπίτι?

Κάποιο κουκλάκι του?

Κάτι που να το έχει μασουλήσει?
 




antonio-margie

Active Member
11 Ιανουαρίου 2011
29
0
Σπάρτη
οχι του εχω παρει παιχνιδια που δεν μπορει να τα σπασει κ να φαει καποιο κομματι...σημερα παντως ειναι καλυτερα!
 


yasemin

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2009
2.789
5.380
Περαστικα στο σκυλακι σου.
Νομιζω πως ο κτηνιατρος οφειλει να σου δωσει τηλ για ωρα αναγκης,γιατι τα σκυλακια δεν παθαινουν κατι μονο τις ωρες που λειτουργει το κτηνιατρειο.
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Μπορεί να έφαγε το οτιδήποτε όπως χαρτί κουζίνας ή και κούτα.., σκέψου..

Νομιζω πως ο κτηνιατρος οφειλει να σου δωσει τηλ για ωρα αναγκης,γιατι τα σκυλακια δεν παθαινουν κατι μονο τις ωρες που λειτουργει το κτηνιατρειο.
Συμφωνώ απόλυτα με αυτό!
 






antonio-margie

Active Member
11 Ιανουαρίου 2011
29
0
Σπάρτη
Δεν θα πιστέψετε τι είχε τελικα..........Η κοιλίτσα του είναι μία χαρά! Σήμερα το πρωί ξύπνησα πολύ νωρίς (ευτυχώς!) και τον άκουσα να κλαίει...Σηκώθηκε και προσπαθούσε να ενεργηθεί αλλά μάταια..! όλη την βδομάδα κάθε φορά που έκανε την αναγκη του έσερνε τον ποπο του κάτω και παραπονιόταν..νόμιζα οτι το έκανε γιατι κολλούσαν οι ακαθαρσίες στις τρίχες γύρω απο τον ποπο του και τον ενοχλούσαν. Τελικά σήμερα το πρωι, αφου έφυγε η καρδιά μου απο την θέση της, τον πήγα στον γιατρό και μου ειπε οτι είναι πρισμένοι οι πρωκτικοί του αδένες. Συμβαίνει συχνά στα σκυλια. Μου είπε οτι οι αδενες αυτοι μαζεύουν ένα υγρό, με αυτο "επικοινωνούν" με τα άλλα σκυλια μυρίζοντάς το!! Συγνώμη αν γίνω σιχαμερή παρακάτω...ο ποπός του είχε ανοίξει σαν τριαντάφυλλο.............πράγμα το οποίο δεν μπορεσα εγω να διακρίνω λόγω της τριχοφυίας, και απο οτι μου είπε ο γιατρος είναι δυσκολο να το καταλαβεισ...τον καθάρισε, του έβαλε ενα υγρο στο σημείο εκείνο, του έδωσε αντιβίωση και μου είπε να τον ξαναπαω τη Δευτέρα..Το πρήξιμο στην κοιλίτσα του προερχόταν απο την αδυναμία του να ενεργηθει...Περιττο να σας πω ότι παραλίγο να μείνω στον τόπο απο τον φόβο μη μου παθει τιποτα.......!
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.931
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95