SOS εχασα το σκυλο μου !


Spirito_Ch

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2016
58
64
30
Καλησπερα και καλες γιορτες να εχετε..Εχασα το σκυλο μου με το πιο χαζο τροπο. Εκλεγε και εκανε χαρουλες (ετσι κανει οταν ερχεται καποιος δικος μας στο σπιτι) ετσι θεωρησα οτι ηρθε ο αδερφος μου . Ανοιξα να δω ποιος ειναι απ εξω και εκεινη την ωρα εφυγε τρεχοντας! Πηρε στο κυνηγι εναν αρσενικο σκυλο και οσο κι αν τη φωναζα και αν ετρεχα απο πισω της εκεινη απομακρυνοταν ωσπου την εχασα απο το οπτικο μου πεδιο . Παντα ηταν πολυ υπακουη οτιδηποτε και να εκανε μολις ακουγε το ονομα της ερχοταν οσο μακρια κι αν ημουν απο εκεινη. Εψαξα παντου και εγω και καποιοι φιλοι μου σε ολα τα μερη που την πηγαινα η την εχω παει βολτα η για παιχνιδι, σε μερη που μαζευονται αδεσποτα αλλα και σε αλλα κοντινα μερη και τιποτα(4,5 ωρες ).. Να σημειωσω οτι ειναι θηλυκο, ειναι αδιαθετη και δεν της εχω βαλει τσιπακι. Υπαρχει περιπτωση να γυρισει ? Ειναι πιθανο να εχει χαθει και να μην τη ξανα βρω? Εχει συμβει σε κανεναν κατι παρομοιο ? Εχει κανεις καποια ιδεα για το τι να κανω εκτος απο αφισες? Ευχαριστω εκ των προτερων..
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.703
3.861
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Βάλε φωτό και τηλ επικοινωνίας εδώ και στο Facebook (όσα περισσότερα γκρουπ βρεις). Τύπωσε αφήσες και κόλλησέ τις στην περιοχή. Μην περιμένεις να γυρίσει μόνη της...

Και όταν με το καλό την βρεις, στείρωση οσονούπω.
 


Spirito_Ch

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2016
58
64
30
Βάλε φωτό και τηλ επικοινωνίας εδώ και στο Facebook (όσα περισσότερα γκρουπ βρεις). Τύπωσε αφήσες και κόλλησέ τις στην περιοχή. Μην περιμένεις να γυρίσει μόνη της...

Και όταν με το καλό την βρεις, στείρωση οσονούπω.
Σε ευχαριστω για την ανταποκριση! Για τις αφησες εννοειται πως θα τυπωσω.. οσο για το facebook δεν εχω και δεν εχω και καποιον στη περιοχη μου που να εχει.. στειρωση θα της εκανα αλλα δεν ειχα χρηματα... και μολις αρχισαν να μαζευονται αδιαθετησε... διαβασα οτι θα ηταν καλη ιδεα να βαλω ενα ρουχο μου εξω κοντα εκει που την ειδα για να το μυρισει και να κατσει εκει .. θα δοκιμασω κι αυτο... φταιει που ειναι αδιαθετη και εφυγε ?
εχω φρικαρει.....
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.077
Athens
Βάλε φωτογραφία της, τηλέφωνό σου και ανέφερε την περιοχή που την έχασες για να τα βάλουμε σε ομάδες στο φβ.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.641
7.750
Θα την βρεις πιστεύω. Κάνε ότι σου είπαν τα παιδιά παραπάνω, είναι σε οίστρο προφανώς για αυτό κυνηγούσε τον σκύλο. Ψάχνε συνέχεια και βάλε κι άλλους να ψάχνουν μοιράζοντας και αφισάκια παντού, έτσι βρήκε τον σκύλο της η @HolywoodBrn. Και μόλις την βρεις στείρωση γιατί πιθανότατα να έχει προλάβει να μείνει έγκυος.
 




Spirito_Ch

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2016
58
64
30
να τη ... τη λενε Ηρα και χαθηκε στην Αρτεμιδα (λουτσα) στην περιοχη της γαλληνης. φοραει ενα ροζ γκρι κολαρο με κοκινα κοκαλακια πανω φαινεται στη 2η φωτογραφια.... ανεβαζω αγγελια εδω και την στελνω απο κατω ...
 




Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Κ τσιπακι!! Οπωσδηποτε...αν ειχε η αγωνια σου μπορει να ειχε ηδη τελειωσει...
Ευχομαι τωρα που σου γραφω να την εχεις βρει ηδη...
 
  • Like
Reactions: myEnzo


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.878
Παντα ηταν πολυ υπακουη
Τι ηλικία έχει;

...οτιδηποτε και να εκανε μολις ακουγε το ονομα της ερχοταν οσο μακρια κι αν ημουν απο εκεινη. .
Εννοείς, ότι κυκλοφορούσε έξω λυτή και μάλιστα συνήθως απομακρυνόταν αρκετά από εσένα;

...και δεν της εχω βαλει τσιπακι. .
Γιατί;
Ταυτότητα φοράει;

.. στειρωση θα της εκανα αλλα δεν ειχα χρηματα... και μολις αρχισαν να μαζευονται αδιαθετησε... .....
Ο πρώτος της οίστρος είναι;
 




dimitris_27

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2013
179
89
Κ τσιπακι!! Οπωσδηποτε...αν ειχε η αγωνια σου μπορει να ειχε ηδη τελειωσει...
Ευχομαι τωρα που σου γραφω να την εχεις βρει ηδη...
Φυσικα και πρεπει ολοι να βαζουν τσιπακι στα σκυλια τους. Αλλα ετσι κι αλλιως φοραει ταυτοτητα, αν δεν κανω λαθος. Αρα αν καποιος το βρει, θα δει και τα στοιχεια επικοινωνιας.
 
  • Like
Reactions: LaCat




LaCat

Well-Known Member
3 Ιουλίου 2013
861
923
Φυσικα και πρεπει ολοι να βαζουν τσιπακι στα σκυλια τους. Αλλα ετσι κι αλλιως φοραει ταυτοτητα, αν δεν κανω λαθος. Αρα αν καποιος το βρει, θα δει και τα στοιχεια επικοινωνιας.
Δυστυχώς νομίζω ότι αυτό που φαίνεται στις φωτογραφίες είναι το ταμπελάκι του αντιλυσσικού.

Κ τσιπακι!! Οπωσδηποτε...αν ειχε η αγωνια σου μπορει να ειχε ηδη τελειωσει...
Και τσιπαρισμένος να ήταν, όποιος τον έβρισκε (και είχε τη διάθεση να τον πάει στον κτηνίατρο) πώς θα μάθαινε τον αριθμό του τσιπ και τα στοιχεία του ιδιοκτήτη αργία και νύχτα ώστε να είχε τελειώσει η αγωνία των ανθρώπων του; :unsure:
 
  • Like
Reactions: mareco and Orilis


Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Και τσιπαρισμένος να ήταν, όποιος τον έβρισκε (και είχε τη διάθεση να τον πάει στον κτηνίατρο) πώς θα μάθαινε τον αριθμό του τσιπ και τα στοιχεία του ιδιοκτήτη αργία και νύχτα ώστε να είχε τελειώσει η αγωνία των ανθρώπων του; :unsure:
Χαθηκε απογευμα...κ υπαρχουν κτηνιατρεια-κλινικες ανοιχτα κ αργιες...οπως κ να χει αν κ εκτιμω τη διορθωση σου...το μηνυμα δεν αλλαζει...τσιπακι!!
 
  • Like
Reactions: Orilis




Spirito_Ch

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2016
58
64
30
Τι ηλικία έχει;


Εννοείς, ότι κυκλοφορούσε έξω λυτή και μάλιστα συνήθως απομακρυνόταν αρκετά από εσένα;


Γιατί;
Ταυτότητα φοράει;


Ο πρώτος της οίστρος είναι;
λοιπον λοιπον... ειναι περιπου 3 χρονων.. τη πηρα μεγαλη αρα δεν ειναι ο πρωτος οιστρος της αλλα ο πρωτος οιστρος που εχει και την εχω.. ΔΕ κυκλοφορουσε εξω λυτη ! κοντα στο σπιτι μου υπαρχει ενα γηπεδο ποδοσφαιρου με χωμα βεβαια το οποιο ειναι κλειστο απο οτι καταλαβαινεται.. εκει μεσα ναι την εχω αφησει λυτη και αν σκεφτεις τις διαστασεις ναι εχει απομακρυνθει απο εμενα ειτε για να μυρισει ειτε για να παιξει με το φιλο μου.. εκοβε βολτες μα ερχοταν παντα στο καλεσμα της και επαιρνε επιβραυεση.. (στο γηπεδο) επισης την εχω αφησει λυτη σε ενα χωραφι στυλ αλανα που παμε και παιζουμε με το μπαλακι αλλα δεν απομακρυνεται εκει...Η περιοχη που μενω ειναι πιο πολυ σα χωριο και ετσι η αλανα δεν ειναι κοντα σε δρομο ! οποτε μη νομιζεται οτι την αφηνα λυτη χωρις αυριο. Δε φοραει ταυτοτητα... Εχεις δικιο νιωθω ηλιθια γιαυτο . Δε ξερω γιατι , νομιζα οτι δε θα φυγει ποτε και δεν της εβαλα? Αν θες να με βρισεις γιαυτο βρισε με αλλα μολις βρεθει σε παρακαλω..
 


Spirito_Ch

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2016
58
64
30
Εχουμε ψαξει παντου.... βρηκα τον ιδιοκτητη του σκυλιου που πηρε στο κυνηγι και ειπε οτι κι εκεινος λειπει απο την ιδια ωρα με τη δικια μου.. πηδηξε λεει τη μαντρα (2,5μετρα υψος ) και εφυγε... απ οτι λεει το εχει ξανα κανει και παντα επιστρεφει ... δε ξερω αν ειναι καλο αυτο ! αν επιστρεψουν εκει θα τη παρει κι αυτη στο σπιτι και θα ειδοποιησει. εχω αφησει φωτογραφιες και τηλ γυρω γυρω απο το σπιτι σε ακτινα 3χλμ και εχω ενημερωσει ανθρωπους που ταιζουν αδεσποτα αν τη δουν να ειδοποιησουν .. εβαλα ενα κοματι απο τη μπλουζα που φορουσα και ενα κομματι απο ενα χαλακι που της αρεσε να καθετε στο τελευταιο σημειο που την ειδα αλλα τιποτα κι εκει...δε ξερω τι αλλο να κανω....εχω περπατησει παντου εχω φωναξει παντου εχω ρωτησει παντου αλλα τιποτα.... αρχιζω να απογοητευομαι....
 


yasemin

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2009
2.789
5.380
Εχεις ειδοποιησει κτηνιατρεια,πετ σοπ,κομμωτηρια κλπ?
Θυμασαι αν πισω απο το ταμπελακι ειχε αριθμο καρτελας κτηνιατρου?
 
  • Like
Reactions: GRDANE


HolywoodBrn

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2013
2.286
3.224
Αμπελοgarden
αν είναι σα χωριό όπως λες, ξεκίνα να μιλάς για αμοιβή. Είναι κίνητρο. Ψάχνε και στις γύρω περιοχές. Το πιο πιθανό είναι να έχουν πάει να ζευγαρώσουν. Βρες ανθρώπους να σε βοηθήσουν και οργανωθείτε όσο γίνεται. Χωριστείτε σε ομάδες, μιλάτε με κόσμο, σε βενζινάδικα, σε μαγαζιά, σε ταβέρνες. Όχι φωτογραφίες. Αφίσες με τα τηλέφωνά σου και γράψε πάνω για αμοιβή. Αν μπορείς και σε παίρνει οικονομικά, βάλε συγκεκριμένο ποσό.