Sos


vagia

Active Member
7 Μαϊου 2021
29
6
25
Καλησπέρα σε όλους!!! Έχω ένα γαλλικό μπουλντόγκ 4 μηνών!!! Έχουμε κάνει τα 2 πρώτα εμβόλια ...πριν 2 μέρες το κορίτσι μου άρχισε να χάνει την όρεξη του βασικά είχε αρκετά υπνηλία εκείνο το πρωί είχαμε κάνει τεράστια βόλτα και δεν είχε κοιμηθεί καλά οπότε υπέθεσε πως θα ήταν από αυτό χθες το πρωί που ξύπνησα αντί να δω ένα σκυλί να τρέξει πάνω μου όπως κάνει πάντα σήκωσε απλά το κεφάλι της και ξανά ξάπλωσε όλη μέρα ήταν έτσι με δυσκολία σηκωνόταν να πω πως δεν είχε και φάει τίποτα όλη μέρα το απόγευμα την πάμε στο κτηνιάτρου και ο κτηνίατρος είπε πως μάλλον είναι γαστρεντερίτιδα και μας έδωσε μια αγωγή να της δώσουμε ...σήμερα περπατάει λίγο και έφυγα ενώ την τάιζα εγώ με το χέρι μου αλλά τίποτα τρελό τα καλά της ήταν πολύ σκληρά ....δεν έχει κάνει διάρροια εμετό ή κάτι ...απλά έχει απώλεια όρεξης για τα πάντα και υπνηλία ακόμα και στον καναπέ δυσκολεύεται να ανέβει ....θα σκάσω παιδιά από την στεναχώρια μου ....το πρώτο μου σκυλάκι και δεν έχω καθόλου εμπειρία .
 


Belvigo

Well-Known Member
25 Ιουνίου 2021
240
201
Κατευθείαν να πας να το κάνεις εξεταση αίματος. Δυστυχώς και γιατροί να είμασταν διάγνωση μέσω φορουμ δεν γίνεται.
 


Belvigo

Well-Known Member
25 Ιουνίου 2021
240
201
Κατευθείαν να πας να το κάνεις εξεταση αίματος. Δυστυχώς και γιατροί να είμασταν διάγνωση μέσω φορουμ δεν γίνεται. Ο γιατρός πως διέγνωσε γαστρεντεριτιδα;
 


vagia

Active Member
7 Μαϊου 2021
29
6
25
Κατευθείαν να πας να το κάνεις εξεταση αίματος. Δυστυχώς και γιατροί να είμασταν διάγνωση μέσω φορουμ δεν γίνεται. Ο γιατρός πως διέγνωσε γαστρεντεριτιδα;
Ο κτηνίατρος χθες είπε πως δεν χρειάζεται να κάνουμε ακόμα εξέταση αίματος και μάλλον είναι αυτό...τν ακούω περιμένω η όχι???
 


Belvigo

Well-Known Member
25 Ιουνίου 2021
240
201
Τι θα πει μάλλον; πως συμπαιρανε γαστρεντεριτιδα; καταρχάς αυτή έχει αλλά συμπτώματα. Υπάρχει περίπτωση να έφαγε κατι στην βολτα; χωρίς να το αντιληφθείς; εμένα αυτά τα συμπτώματα με παραπέμπουν σε ήπια δηλητηρίαση(αλλά από την άλλη δεν είμαι γιατρός). Εάν ως τώρα δεν έχεις δει κάποια βελτίωση, επιμένω οπωσδήποτε στις εξετάσεις αίματος.
 


vagia

Active Member
7 Μαϊου 2021
29
6
25
Τι θα πει μάλλον; πως συμπαιρανε γαστρεντεριτιδα; καταρχάς αυτή έχει αλλά συμπτώματα. Υπάρχει περίπτωση να έφαγε κατι στην βολτα; χωρίς να το αντιληφθείς; εμένα αυτά τα συμπτώματα με παραπέμπουν σε ήπια δηλητηρίαση(αλλά από την άλλη δεν είμαι γιατρός). Εάν ως τώρα δεν έχεις δει κάποια βελτίωση, επιμένω οπωσδήποτε στις εξετάσεις αίματος.
Αυτό είπα κ έχω πως έχει αλλά συμπτώματα αυτό δεν μου άρεσε καθόλου....γενικά στην αυλή είναι ελεύθερη αλλά προχθές έφαγε λίγο καναβουρι για πουλάκια ελάχιστο γιατί την πρόλαβα αλλά έφαγε..δεν ξέρω αν αυτό μπορεί να επηρεάσει κάπου...τώρα τι απόγευμα ξεκίνησε να περπατάει λίγο και έχει λίγο όρεξη θα περιμένω μια μέρα ακόμη και αν όχι θα κάνω εξετάσεις μετά και άλλο κτηνίατρο για δεύτερη γνώμη
 


Belvigo

Well-Known Member
25 Ιουνίου 2021
240
201
Το ότι δείχνει σημαδια βελτίωσης είναι θετικό. Αν θέλει να φάει δώσε κάτι ελαφρύ να φάει έως ότου συνέλθει, λίγο κοτόπουλο ας πουμε(αν σου βρισκεται). Οστοσο δεν θα πρότεινα το ρύζι γιατί από ότι έγραψες πιο πάνω τα κακά του είναι σκληρα και το ρύζι θα τα σφίξει και άλλο.
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Εγω κολλησα στην "τεραστια βολτα"- ειχατε ξανα κανει??
Μπορει να ειναι πιασμενο το σκυλι και να ποναει!

Επισης περναει και μια θερμοπληξια απο το μυαλο μου, αλλα και αυτη εχει αλλα συμτοματα.
Φανταζομαι οτι εγινε θερμομετρηση στον κτηνιατρο?
 


vagia

Active Member
7 Μαϊου 2021
29
6
25
Εγω κολλησα στην "τεραστια βολτα"- ειχατε ξανα κανει??
Μπορει να ειναι πιασμενο το σκυλι και να ποναει!

Επισης περναει και μια θερμοπληξια απο το μυαλο μου, αλλα και αυτη εχει αλλα συμτοματα.
Φανταζομαι οτι εγινε θερμομετρηση στον κτηνιατρο?
Ναι έγινε!!! Δεν ξέρω δεν νομίζω να ήταν πιασμένη..πάντως η αγωγη( αντιβίωση) που μας έδωσε ο κτηνίατρος βοηθάει βλέπω μεγάλη διαφορά από όταν την ξεκινήσαμε
...σας ευχαριστώ όλους για τν χρόνο σας !!!
 
  • Like
Reactions: GRDANE


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.597
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3