Sticky χωρις sticky


zenio

Well-Known Member
4 Ιουνίου 2011
1.002
2.714
Δραμα
Δεν ξερω αν εχει προταθει ξανα,εχω την εξης ιδεα επειδη θεωρω χρησιμα τα στικυ θεματα...

Μελος της διαχειρησης και κατα προτιμηση με πολλες απαντησεις (για ψυχολογικους λογους) δημιουργει θεμα με ονομασια "Υπερστικυ" ή "Super-sticky" ή "Φυστικι"...κατι τετοιο

Απο κατω τα μελη ποσταρουν σημαντικα θεματα, αντιπροσωπευτικα, καταστασεων που συνανταμε συχνοτερα στο φορουμ, μεσα απο τη συζητηση διαλεγονται τα πιο χρησιμα/αντιπροσωπευτικα, ο θεματοθετης κανει εντιτ και τα ποσταρει μπροστα μπροστα, ταξινομουνται αλφαβητικα σε κατηγοριες και υπαρχει ενα θεμα οπου για καθε μια περιπτωση που επαναλαμβανεται με ενα λινκ ο οποιοσδηποτε γλυτωνει πολλα και ταυτοχρονα υπαρχουν συγκεντρωμενα απο μια φορα επαναλαμβανομενα πραγματα.

Θεωρω οτι κερδιζεται χρονος απο ολους

Επισης...
Αν υπαρχουν τα πρωην στικυ θεματα σε καποια λιστα μπορουν να μπουν αυτουσια και να εμπλουτιστουν

Θεωρω επισης οτι αυτο μπορει να γινει και χωρις καποια "επισημοτητα" δηλαδη να ασχοληθει ο αντμιν κτλ, απλα να συνενοηθουμε μεταξυ μας...........

Τι λετε;;;
 


korthem

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2015
176
187
33
Αυτό θα ήταν πολύ καλό, καθώς καμιά φορά στην αναζήτηση δεν βρίσκεις αυτό ακριβώς που θέλεις ή βγαίνουν τυχαίες συζητήσεις που το περιέχουν, όμως πιστεύω ότι η συμβολή κάποιου admin θα βοηθούσε σημαντικά το έργο αυτό. Καλό επίσης θα ήταν σε αυτές τις συζητήσεις που θα απευθύνονται σε αυτόν που θέλει και ενδιαφέρεται να μάθει να μην υπάρχουν πολλοί προσωοικοί καυγάδες.
 




zenio

Well-Known Member
4 Ιουνίου 2011
1.002
2.714
Δραμα
Ναι το εχω δει, η προταση μου ειναι "απαντηση" στο να μην γινουν στικυ
Εξ ου και ο τιτλος :)
Δεν βλεπω κινηση παντως...
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Γατάκια, λέτε να μην το έχει σκεφτεί κάποιος αυτό?:D
Όταν είχα μπει πριν 5 χρόνια moderator έκανα αβέρτα πολλά topic sticky και είχαμε συζητήσει ότι όντως το forum έχει τόσα αξιόλογα θέματα που θα γέμιζαν 1-2-3 σελίδες...

Ίσως, δεν ξέρω αν γίνεται, να εξειδικευτεί παραπάνω το κουμπί "Αναζήτηση" ώστε να "πιάνει" περισσότερες λεπτομέρειες...
 
  • Like
Reactions: johnk


zenio

Well-Known Member
4 Ιουνίου 2011
1.002
2.714
Δραμα
Γατάκια, λέτε να μην το έχει σκεφτεί κάποιος αυτό?:D
Όταν είχα μπει πριν 5 χρόνια moderator έκανα αβέρτα πολλά topic sticky και είχαμε συζητήσει ότι όντως το forum έχει τόσα αξιόλογα θέματα που θα γέμιζαν 1-2-3 σελίδες...

Ίσως, δεν ξέρω αν γίνεται, να εξειδικευτεί παραπάνω το κουμπί "Αναζήτηση" ώστε να "πιάνει" περισσότερες λεπτομέρειες...
Ε ναι μωρε...δεν ειναι κ η πιο τρελη ιδεα :)

Να διευκρινησω παντως οτι δεν το λεω για μενα, εγω βολευομαι με την αναζητηση, για τα νεα μελη το λεω και τις 5-10 κλασσικες ατακες που ακουγονται (αρχικα)

Τελος παντων, "οτι θελει ο λαος" :)
Μαλλον θα κανω bookmark καποια θεματα και θα κοπαναω :)

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας παιδες
 


LaCat

Well-Known Member
3 Ιουλίου 2013
861
923
Δεν βλεπω κινηση παντως...
Zenio αν δεν ξεκινήσεις εσύ δίνοντας το καλό παράδειγμα και βάζοντας τα σχετικά για κάποιο θέμα δύσκολα θα κινηθούμε οι υπόλοιποι. :)

Και εμένα μου φαίνεται καλή και χρήσιμη ιδέα αρκεί όμως να μην επικεντρωθεί σε μία και μόνο θεματική.
 




zenio

Well-Known Member
4 Ιουνίου 2011
1.002
2.714
Δραμα
Zenio αν δεν ξεκινήσεις εσύ δίνοντας το καλό παράδειγμα και βάζοντας τα σχετικά για κάποιο θέμα δύσκολα θα κινηθούμε οι υπόλοιποι. :)

Και εμένα μου φαίνεται καλή και χρήσιμη ιδέα αρκεί όμως να μην επικεντρωθεί σε μία και μόνο θεματική.
Ειχα σκοπο να το ξεκινησω κατευεθειαν, μετα σκεφτηκα να το θεσω σαν ιδεα για να δω αν υπαρχει ενδιαφερον.
Δεν εχω προβλημα να το ξεκινησω απλως θεωρησα οτι θα ηταν καλυτερο να το κανει καποιος απο τη διαχειρηση.

Δεν ξερω, πειτε τη γνωμες, αν ειναι απλα θεμα βαρεμαρας (που δε νομιζω) εγω δεν βαριεμαι να το κανω.
Επειδη ειναι κατι που χρειαζεται συμμετοχη και κυριως απο ατομα που εχουν γραψει χιλιομετρα εδω μεσα γιαυτο ζηταω την "εγκριση" των παλαιοτερων.

Οτι θελετε παιδες,απλως αν πουμε να το κανουμε ας το κανουμε καλα :)
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.791
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf