Stronghold αμπούλες


_evoulini_

Active Member
27 Ιανουαρίου 2010
28
0
Καλλιθέα
Γειά σας! την Πέμπτη που μας πέρασε,εγινα τελικά κουταβομαμα! Μετα απο πολλές αναζητησεις και ψάξιμο 2 μηνων καταφερα κ "ερωτευτηκα" ένα κουταβι,το Ράιαν μου :D (ακυρο ονομα κατα τη γνωμη πολλων). Τέλος πάντων,σε λίγες ημέρες θα τον πάω στον κτηνίατρο για τα εμβολιάκια του(προτάσεις κτηνιάτρων προαιρετικές έως απαραιτητες:p) Ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς που μπορώ να βρω αμπούλες Stronghold να αγοράσω στην Καλλιθέα ή κάπου εδώ κοντά και όποιος ξέρει και μια ενδεικτική τιμή για να μην με πιάσουν κορόιδο! :p thanks που με ακουσατε :D

ΥΓ δεν έχω μάθει ακόμα τις λειτουργίες του φορουμ,γι αυτο δεν ξέρω να ανεβάσω φωτογραφια του μωρου μου!:-|
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Λογικά, θα πρέπει να έχει ο κτηνίατρος, ο οποίος και θα σου πει αν πρέπει ή δεν πρέπει να βάλεις και γιατί αυτή την μάρκα και όχι άλλη.
Να σου ζήσει ο Ράιαν (εμένα μου αρέσει το όνομα). Τι σκυλάκι είναι και σε ποιά ηλικία; Πως και δεν έχεις πάει ακόμη στον γιατρό; Θέλω να πω, υπάρχει λόγος που το καθυστερείς; Ελπίζω να μην τα έχεις πει όλα αυτά σε κάποιο άλλο thread, γιατί σήμερα με τις αλλαγές δεν θα καταφέρω να το βρω.
 


_evoulini_

Active Member
27 Ιανουαρίου 2010
28
0
Καλλιθέα
Καλησπερα :) λοιποοον ειναι απο μαμα τσιουαουα-πεκινουα και απο μπαμπα γιορκσαιρ τερριε,ετσι μας ειπε ο κυριος που μας το εδωσε...το θεμα είναι ότι είναι πολύ μωρο και έπρεπε να το κρατήσει κ άλλο με τη μαμά του αλλά είπε ότι δεν μπορούσε.. είναι 41 ημερων σύμφωνα με την ημερομηνία που μας είπε ότι γεννηθηκαν τα μικρά...στο γιατρό θα το πάω το σάββατο γιατι εδώ στην καλλιθέα που μένω ξέρω μόνο έναν κτηνίατρο αλλά έμαθα ότι δεν είναι καλός,(και επίσης για το πρωτο εμβολιο θέλει 120Ε και δε μπορω να τα διαθεσω). οπότε θα τον πάω το Σάββατο στα Μέγαρα. Τον έχω απο την Πέμπτη το μικρο μου!δεν έχω κάνει άλλο ποστ για το μικρό μου,πουθενα :p
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Είναι πράγματι γλύκας. Καταλαβαίνω τον ενθουσιασμό σου, αλλά τουλάχιστον ξέρεις ότι έκανες λάθος επιλογή έτσι; Οσο καιρό είσαι στο φόρουμ δεν έχεις διαβάσει για τους byb; Μου κάνει εντύπωση, γιατί είναι από τα πρώτα θέματα που αναφέρουμε. Τέλος πάντων, να τον χαίρεσαι τον μικρό σου. Αυτό όμως που μου κάνει μεγαλύτερη εντύπωση, είναι ότι με το καλημέρα σκέφτεσαι τα έξοδα και δη τα πολύ σημαντικά ιατρικά. Αν έχεις πρόβλημα να ανταπεξέλθεις ακόμη και στα εμβόλιά του, τι θα κάνεις αν ο μη γένοιτο, προκύψει κάτι πιο σοβαρό; Στα Μέγαρα τι είναι που θα τον πας;
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
120 ευρω; Ρε παιδια εμενα μου φαινονται πολλα ή κατι δεν ξερω καλα;
Ούτε που θυμάμαι πια, πως είναι να πληρώνεις το πρώτο εμβόλιο ή μόνο εμβόλιο σε ιατρική επίσκεψη. Μήπως στην τιμή περιλαμβάνονται και άλλες εξετάσεις;
 


_evoulini_

Active Member
27 Ιανουαρίου 2010
28
0
Καλλιθέα
μα δεν με πειραζει αν γινει μεγαλος.... εξαλλου δεν τον αγορασα,απλα μου τον εδωσε ο κυριος...ότι χρειαστεί το μικρό θα με βοηθησουν οι γονεις μου,δεν τιθεται θεμα!απλα επειδη το συζητησα για τα εμβολια εκτος dogforum και η τιμη του δικού μου ειναι υπερβολικά υψηλη και αφορά αποκλειστικά και μόνο το εμβολιο,για άλλες εξαιτασεις είναι παραπάνω. Από τα Μέγαρα είμαι,εκεί έμενα μέχρι που πέρασα στη σχολή,ξέρουμε κάποιους κτηνιάτρους και ξέρω ήδη που θα τον παω :p απλά δεν μπόρεσα να τον πάω αυτό το σαββατοκυριακο!κακώς βεβαια γιατί δεν είναι μόνο τα εμβολια,πρεπει να δει και την υγεια του!οπότε το σαββατο θα τον πάω η ισως και πιο πριν! :)
 








Cicaci

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2010
353
3
Ξάνθη
Το εμβολιο ο γιατρος αν δεν κανω λαθος το αγοραζει περιπου 10 Ευρω. Η επισκεψη ειναι περιπου αλλα 10-15 ευρω.
 


milgr

Well-Known Member
30 Σεπτεμβρίου 2009
163
9
Θεσσαλονίκη
(και επίσης για το πρωτο εμβολιο θέλει 120Ε και δε μπορω να τα διαθεσω).
Ρε παιδιά120Ε είναι πολύ ακριβά έμενα ο δικός μας 27 χρεώνει για τα εμβόλια, και δεν παίρνει επίσκεψη ΠΟΤΕ
 
Last edited by a moderator:


_evoulini_

Active Member
27 Ιανουαρίου 2010
28
0
Καλλιθέα
Στον κτηνιατρο που θα το παω,θα μου πάρει μαλλον 20 Ε τη φορα για τις 3 δοσεις η 4 που θα του κανει το εμβολιο,δηλαδη η 60 η 80.Καλυτερα απο 120 συνολικα!Τουλαχιστον έτσι μου είπε μια κυρία που πήγε εκεί το σκυλάκι της :p θα μου παρει κ επισκεψη λογικα γιατι θα παω πρωτη φορα,αλλα δε με πειραζει εννοειται :D
 


Chow

Well-Known Member
3 Απριλίου 2009
406
4
Θεσσαλονίκη
120 ευρώ είναι πολλά. Επίσης, αν δεν τον εξετάσει τον μικρό, να απαιτήσεις και εξετάσεις (καρδιά, θερμοκρασία κλπ.). Φυσικά εννοείται ότι θα του ζητήσεις ενημέρωση σχετικά με τις αποπαρασιτώσεις και τα σχετικά.
 


_evoulini_

Active Member
27 Ιανουαρίου 2010
28
0
Καλλιθέα
τι εξαιτασεις να ζητησω εκτος απο καρδια και θερμοκρασια???υποθετω οτι θα μου πει απο μονος του για αποπαρασιτωσεις κτλ,αλλα αν οχι τον πηρε και τον σηκωσε.Θα του πω και οτι ειναι το πρωτο μου μωρο για να μου τα πει ολα :p ευχαριστω πολυ!
 




GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
σχετικα με το θεμα και τις αμπούλες.... ελπίζω να μην τις αγορασεις πριν πας στον κτηνιατρο....
απαγορευονται αμπούλες σε τόσο μικρή ηλικία και ειδικά οι στρονγκχολντ που θεωρουνται και περισσοτερο δραστικές...
μεχρι 2 μηνων στα κουταβια μονο τα ψεκαζετε.....
και παλι τον πρωτο και τελευταιο λόγο θα έχει ο κτηνιατρος που αποφασισες κι εμπιστευθηκες...