Tα καμώματα του γκρεμλιν....!

Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.610
4.050
33
Αλλαξα σε γκρι του λαιμου και παλι τπτ.....Το julius δε το αλλαζω το χρυσοπληρωσα αχαχχα
Σοβαρα εε?του λαιμου ειναι γκρι?
Αυτο καλε κανει μπαμ απο χλμ...
απορω πως μπερδευονται ακομη :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

Περαν της πλακας,
μη σκας κ μενα μια ζωη με ρωτανε αν ειναι αγορι (οπως επισης κ αν ειναι έγκυος-ενεκα παχους κ αλλα τετοια χαριτωμενα),κ μενα φοραει (πια) κοκκινο σαμαρι κ λουρι με στρασακια,ποσο πιο τελειωμενη λουλου δλδ?αναφερονται σε αυτην ως "αυτος" " ο σκυλος" "κοιτα εναν χοντρο" κλπ κλπ κλπ :LOL::LOL::LOL:

Ουπς σόρυ τώρα πρόσεξα το λάθος. Γράφω από κινητό και το χαζό έκανε οτοκορεκτ :(
Και καλα τωρα...
Αστο δε το σωνεις!
:p:D:ROFLMAO::whistle::X3:

medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
2.952
9.313
Περαν της πλακας,
μη σκας κ μενα μια ζωη με ρωτανε αν ειναι αγορι (οπως επισης κ αν ειναι έγκυος-ενεκα παχους κ αλλα τετοια χαριτωμενα),κ μενα φοραει (πια) κοκκινο σαμαρι κ λουρι με στρασακια,ποσο πιο τελειωμενη λουλου δλδ?αναφερονται σε αυτην ως "αυτος" " ο σκυλος" "κοιτα εναν χοντρο" κλπ
Μα καλα τι ανθρωποι αγενεις και αδιακριτοι υπαρχουν εκει εξω? :ROFLMAO: Θυμηθηκα που μια ειχε δει το γκρεμλιν και φωναξε τι ασχημουτσικο ειναι αυτο :LOL:
Ουτε το γκρεμλιν ουτε εγω σκαμε με το φυλο... Ανησυχω για το σκυλοκαυγα που δεν θα γλιτωσουμε μια μερα οταν ο καθενας πλησιαζει ανετα με το αρσενικο του στη "χαριτωμενη μαυρη σκυλίτσα". (Που και παλι θα επρεπε να ρωτανε)

Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.610
4.050
33
Μα ειναι δυνατον αυτο το κουκλακι το ζωγραφιστο να το μπερδεύουν με την μπουνταλοφατσα ενος αρσενικου?φευ...

Μπορεις (αμα ξέρεις) να ραψεις πανω στο κοκκινο του julius σκριτς σκρατς κ να φτιαξεις διαφορετικα μοτιβα να χεις να αλλαζεις κ να μην φαινεται το κοκκινο (ψηφιζω νεκροκεφαλες :D διαλεξα πρωτη :p σε περιπτωση που πεσουν κ αλλες προτασεις στο τραπεζι)

Κανε οτι κανω
Απεφευγε να λοκαρεις με τις ματιες τους ή αμα πεσεις σε κανα ντιπ μουροχαυλο που δε χαμπαριαζει κοίταξε τον με υφος "im going to mess u up if u even think about it"
Πρεπει βεβαια να εχεις κ το αναλογο attitude :p

• Like
Reactions: medusa

medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
2.952
9.313
Μπορεις (αμα ξέρεις) να ραψεις πανω στο κοκκινο του julius σκριτς σκρατς κ να φτιαξεις διαφορετικα μοτιβα να χεις να αλλαζεις κ να μην φαινεται το κοκκινο (ψηφιζω νεκροκεφαλες :D διαλεξα πρωτη :p σε περιπτωση που πεσουν κ αλλες προτασεις στο τραπεζι)
Ωραια η ιδεα με τα μοτιβα για καποιον με περισσια ορεξη... εγω αμα κατσω να ραψω θα φτιαξω κατι για εμενα οχι για το τερας...:love: αυτος μονο κουραδακια μου φτιαχνει :rolleyes::D

Taitienitsa

Well-Known Member
7 Νοεμβρίου 2016
433
608
31
Κορυδαλλός
Κ μαύρο να το βάψει το julius πάλι θα ρωτάνε !!!

Κλασικό παράδειγμα ... Ο Μαξ φοράει το ίδιο . Καταλαβαίνουν για κάποιο λόγο :rolleyes: ότι είναι αγόρι ....
Η Μπελ βγαίνει βόλτα με φούξια (φούξια, το ξαναλέω φούξια ) julius κ ροζ flexi .... Φοράει κ Μωβ κολάρο με ταυτότητα σε σχήμα καρδούλας .... Κ με ρωτάνε , "αρσενικό είναι ;;;" .... Ναι βαρύ κ ασήκωτο !!

υγ Νομίζω medusa το top περιστατικό αγένειας είναι εκείνη την μέρα στο σκυλοπαρκο....
Είμαστε όλοι έτοιμοι να μπούμε μέσα , εμείς με την Μπελ κ τον Μαξ είμαστε τελευταίοι ... Κ έρχεται μια καταπληκτική κυρία στην πόρτα κ αρχίζει να φωνάζει με όλη της την δύναμη ... " Ψώρα έχει ;;;;;Ψώρα έχει ;;;;; " συνεχόμενα 3-4 φορές . Για την Μπελ πήγαινε !!!! Έκλαψα....!!!

medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
2.952
9.313
Το εχω κανει facebook εδω μεσα αλλα δεν αντεξα να μην την ανεβασω...Συγχωρεστε με αλλα ειμαι ακομα νεα σκυλομανα , καποια στιγμη θα μου φυγει η ορεξη.... Ειναι τοσο καλο με ολα τα εμβια οντα (εξαιρουνται τα πτηνα) το γκρεμλιν. Και εχει και φωτογενεια και εγω 1364 φωτογραφιες του, καπως πρεπει να ξεδωσω. (μη ξεχναμε τα γατακια δωριζονται ευχαριστως, αν ξερετε κανεναν, ειναι και dog friendly)
γατ.jpg

Last edited:

medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
2.952
9.313
Εχω κλαψει μαυτο το θεμα

:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

ΠΟΛΥ!!!
Γέλιο που έχω ρίξει με το θέμα αυτό!!!:LOL::ROFLMAO::ROFLMAO:
Εγω να δειτε...Ειδικα οταν τα επιασα να πινουν ολα μαζι νερο....Πλεον κυκλοφορω με τη καμερα, μη χασω καμια γελοια στιγμη. Ξεχασα παραπάνω να πω οτι ΕΔΩ ειναι το λινκ για κοινοποιηση σε Fb για τα γατακια...μια υστατη προσπαθεια.....

ααααααααααααααααααα.jpg

medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
2.952
9.313
Δεν έχει ενδιαφερθεί κανείς;
Εδωσα ενα τιγρε,το πιο ομορφο, σε γνωστή. Αλλοι 2 ενδιαφερομενοι "κοπηκαν" ενας γιατι ηταν σε αλλη πολη χωρις δυνατοτητα να το στειλω και η αλλη βαριοταν να ερθει και να το δει 5 στασεις μετρο ίδια γραμμη, οποτε σκεψου τι θα εκανε με εμβολια, στειρωσεις κ.τ.λ Επισης δε μπηκαν στο κοπο καν να καλεσουν για τηλεφωνικη συνννεοηση. Αλλος ενας κυριος ηθελε μονο θηλυκο και ασπρο. Ειχα μονο αρσενικο ασπρο και θηλυκο μαυρο. Επισης ηταν και κατα της στειρωσης, πιστευε οτι η γατα σε οιστρο θα ειναι οπως η σκυλα του. Του ειπα αμα ειναι να κανεις γατια για να τα μαζευω παλι εγω δεν εχει νοημα, κραταω αυτα. Γενικα προσπαθω να τηρουν καποιες στοιχειωδεις προυποθεσεις.

Last edited:

medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
2.952
9.313
20170630_143427.jpg

Οχι, δεν ειναι το γκρεμλιν, ειναι ο σωσιας γκρεμλιν!!!! δεν ειναι ολοιδιος? 30 κιλακια .... (ελπιζω να μη μοιασουν και εκει, κατα τ'άλλα ειναι φτυστοι)

Στο ιδιο σπίτι κατοικεί και αυτη η αγαθη πανεμορφη μεγαλόσωμη σκυλίτσα. Τελειος χαρακτηρας!
20170630_154804.jpg

και πλέον και η κουκλίτσα που βρεθηκε στα καλάβρυτα μες τα χιονια το χειμώνα. Το κορίτσι εναι ετοιμο για agility και σπορ, πηδαει μεσα απο παράθυρα 1.40 υψος ηδη.....
20170630_142239.jpg

Το σπιτι είναι μολις 30 τ.μ και εχει μπολικη αγαπη να τους χωρεσει ολους απο οτι φαινεται!

medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
2.952
9.313
Eπιασα το γκρεμλιν να μεταφέρει τα γατάκια ολόκληρα και ακέραια σε άλλες τοποθεσίες . Δηλαδή τα σηκώνει ολόκληρα με τα δόντια του πιάνοντας τα απο την πλάτη και τα παει οπου τον βολευει για να παιξει π.χ στο στρωμα του. Λες και ειναι το μπαλακι του ή καποιο παιχνιδι.Αυτα φωναζουν λιγο οσο ειναι στον αερα αλλα δεν τα τραυματιζει καθολου. Γενικα το γκρεμλιν εχει αγγιγμα πουπουλο στην μεταφορα αντικειμενων οποτε πιστευω δε τους κανει κακο. Ομως και κατα τη διαρκεια του παιχνιδιου βαζει ολοκληρα μελη τους κυριως το κεφαλι μες στο στομα του και σαν να τα πιπιλαει, με τα δοντια του να κλεινουν στο λαιμο τους, η τα ποδαρακια λες και γλυφει μπουτακι κοτοπουλο!Δεν παθαινουν κατι, λιγο γκρινιαζουν καμια φορα χωρις να βγαζουν νυχια αλλα εγω φρικαρα και τον μαλωσα ... Εντωμεταξυ δε καταλαβαινω γιατι τα γατακια ενω εχουν δυνατοτητα να μεινουν ψηλα και να κρυφτουν σε ενα σωρο σημεια ξαναπανε στο γκρεμλιν παρα ταυτα....Ειναι σαν να τα θελει ο κ@λος τους.
Σε γενικες γραμμες δεν κατανοω εαν αυτο ειναι ενα ειδος νορμαλ παιχνιδιου μεταξυ τους και απλα στα ματια μου ειναι πολυ βαρβαρο. Οσοι εχετε γατοσκυλα παρατηρειτε τετοια παιχνιδακια?Το γκρεμλιν ειναι καλοκαγαθο και πιστευα κατανοει οτι ειναι ζωντανα πλασματα τα γατακια αλλα πλεον ανησυχω μηπως του παραδειχνω εμπιστοσυνη και διπλα μου εκκολαπτεται ενας στυγερος δολογονος γατιων...

l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.588
7.710
:sick::unsure:Κι εγώ θα ανησυχούσα. Τα γατάκια τον θεωρούν λίγο μαμά τους για αυτό ξαναπάνε. Επίσης οι γατομάνες σηκώνουν και μετακινούν τα γατάκια τους συχνά, και δεν είναι και τόσο ευγενικές. Ωστόσο το γκρέμλιν δεν ξέρω κατά πόσο συνειδητοποιεί ότι πχ μπορεί να τους σπάσει ένα ποδαράκι ή να τους μασουλήσει λίγο παραπάνω τον λαιμό κλπ..

medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
2.952
9.313
Αχ τι ωραια.... Και εγω αυτο κανω εικονα, το γκρεμλιν να τα τιναζει σπαει το λαιμο τους καταλαθος....Αρχισα να τα περιοριζω στη βεραντα οταν κοιμαμαι η τις λιγες φορες που λειπω (ειναι μεγαλη και προστατευμενη πληρως και με καναπεδακι κ.τ.λ) και αρχιζουν μολις βαρεθουν και χτυπανε τη πορτα να μπουνε μεσα και κλαιει και το γκρεμλιν να τους ανοιξω.....Χαμος γινεται. Σχεση μισους και αγαπης.... Ενας μηνα εμεινε πιστευω θα επιζησουν.

• Like
Reactions: mareco

l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.588
7.710
Mπορεί απλώς να υπερβάλουμε και άδικα να τα χώρισες. Άλλωστε αυτά αν πονέσουν θα τσιρίξουν πολύ. Δεν νομίζω ότι είναι σχέση αγάπης και μίσους. Νομίζω ότι τα θεωρεί δικά του και τα φροντίζει με τον δικό του μοναδικό τρόπο...
Μωρέ κρίμα που τα χώρισες! (είπε η σχιζοφρενής και έκλεισε το ποστ..)

medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
2.952
9.313
Δε τα χωρισα.....απλα το βραδυ για 6-7 ωρες και κανα 3ωρο που λειπω μια στο τοσο....Το βραδυ δε γινοταν διαφορετικα, ετσι και αλλιως κυνηγιοντουσαν και εμενα αυπνη, θα γινομουν εγω σχιζοφρενης... Ασε που τσιριξαν μολις πολυ, το χε σηκωσει απο τα ποδια

Last edited:

medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
2.952
9.313
ειναι ομως τρελοι διαολοι τα σατανογατα.... Τους εχω κανει νησιδες ασφαλειας και τον περιπαιζουν νομιζω!
(η φωτο ειναι προοπτικη τραβηγμενη απο μεγαλο υψος, γιαυτο και τα δυσαναλογα μεγεθη, δεν εχω γατες τερατα...)
20170630_162301.jpg

Στατιστικά Forum

Θέματα
31.149
Μέλη
18.006
Νεότερο μέλος
Anna Mountzouri