1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Tα καμώματα του γκρεμλιν....!

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γενικά θέματα' που ξεκίνησε από το μέλος medusa, στις 26 Απριλίου 2017.

1. medusa

medusa Well-Known Member

το γκρεμλιν εκανε μπανιο, παιζει να τονε ιχα ξανακανει μονο μια φορα...και πραγματικα μοιαζει με το απολυτο θηλυκο, ειδικα βρεγμενος !!! επισης απο κιλα οκ δε φαινεται? συνειδητοποιησα οτι με το ματι που υπολογιζα του εδινα κανα 500+ γραμμαρια αντι για 380. Ειδα και ενα διαγραμμα που δειχνει σκυλους και οκ μου φαινεται.

19848912_10213919909137015_2058947050_n.jpg
    19858499_10213919945777931_1656990110_n.jpg
    dog-sizes.jpg
    yasemin, Yorkaddict, elverg and 14 others like this.
  2. spyv

spyv Well-Known Member

Περιοχή:
    Πειραιάς
    μια χαρα φαινονται τα κιλα του στις φωτο (y).
    medusa likes this.
  3. medusa

medusa Well-Known Member

τι Tasty bone , κερατα ελαφιου και μ@λ@κιες...Ενα ειναι το καλυτερο μασουλητηρι για εμενα το ονομαστο διασημο γκρεμλιν! Φρεσκα τραγανα γατακια! Οσο μαλωμα και να μου ριξουν εγω εκει...εχω παθει αμοκ να μασαω τα γατακια. Δε φταιω εγω αφου μου τριβονται συνεχως...

19904678_10213966654665624_1935427323_n.jpg

Γενικα εχω γινει ενας διαολος, πλεον η φιλη Μεδουσα με φωναζει μονο γκρεμλιν και πιστευει οτι εχω βαλει στοχο να την εξοντωσω! Μετανιωσε που δε με ονομασε Μακβεθ ή Ερεβο οπως ηθελε αρχικα, τωρα λεει θα μου πηγαινε γαντι!
    Σημερα μου εριξε και ενα καταβρεγμα οταν με επιασε να πεταω ολη την αμμο απο την αμμολεκανη εξω αλλα να πω την αληθεια το διασκεδασα και μου αρεσε γιατι εχει ζεστη. Για την ακριβεια μετα κυνηγαγα το λαστιχο να πιω νερο που εκτοξευεται, φοβερο παιχνιδι! Επισης ειχα προλαβει να αρπαξω ενα μικρουλικο σκατουλακι χεχεχ
    Μετα το επαιξα παναγια και εκανα πως υπακουω στις εντολες της και την τουμπαρα τη χαζη Μεδουσα...Νομιζει οτι ειναι αφεντικο! Ειμαι τοσο σατανικο γκρεμλιν!
    19988867_10213966654225613_980790791_n.jpg

ΥΓ δεν εχουμε τονους συνηθως γιατι η χαζη εδω εριξε κατι στο πληκτρολογιο και κολλαει
  4. Μαρια&Ηρα

Μαρια&Ηρα Well-Known Member

Τωρα σοβαρα,στο Μπατμαν γυρναει πια?
    Ακομη κ γω οποτε βλεπω νεο μνμ στο θεμα σας πια αυτοματως σκεφτομαι "τι εκανε παλι το γκρεμλιν"
    medusa likes this.
  5. medusa

medusa Well-Known Member

Στο γκρεμλιν δεν ακουει, δε το καταδεχεται, κατι μου λεει οτι διαβαζει το φορουμ κρυφα οταν λειπω....
  6. medusa

medusa Well-Known Member

Δε καταλαβαινω γιατι με λενε γκρεμλιν...με τετοια σοβαρη φατσα!

20068090_10213997818644704_1167219681_n.jpg
    20068003_10213997814684605_372894362_n.jpg 19988711_10213997820764757_166671300_n.jpg 20068181_10213997813404573_1897546269_n.jpg
  7. medusa

medusa Well-Known Member

μαντεψτε που χτυπαει ο αερας του κλιματιστικου....o_O:ROFLMAO::p

20068424_10213997824284845_1553839268_n.jpg
  8. medusa

medusa Well-Known Member

Μα ειναι δυνατον να τρομαξει καποιος με αυτη τη φατσα? Πιο χαζοκουταβο δε γινεται :D
    (εφτασα τις 2300 φωτογραφιες του γκρεμλιν, παω για εθνικο ρεκορ)

20170719_232910.jpg
    yasemin, Yorkaddict, elverg and 13 others like this.
  9. Estranged

Estranged Well-Known Member

Κι αυτό και κανα δυο άλλα θέματα διαμάντια τώρα τα ανακάλυψα! Τι καλά που πέρασα! Μην τυχόν και σταματήσεις τις φώτο!!!

Κι αφού βιάστηκα και έκανα share 100 διαφορετικά άκυρα γατοποστ (γατιά προστέθηκαν, γατιά αφαιρέθηκαν όσο διάβαζα, φφφφ, μπέρδεμα!), τώρα έκανα το σωστό.

Επίσης ειδική μνεία σε αυτό:
    με το οποίο εντάξει, έκλαψα πολύ :ROFLMAO:
  10. medusa

medusa Well-Known Member

Αστα τα γατια μεγαλη πικρα, φευγω σε μια εβδομαδα και δεν εχει βρεθει τιποτα, ενα οικοπεδο με περιφραξη ψηλη μονο βρηκα ενος φιλου που θα πηγαινει μια φορα την ημερα ο πατερας του να τα ταιζει. Και τα λυπαμαι, αλλα ουτε να τα παρω μπορω ουτε να πληρωσω φιλοξενια/πανσιον για ενα μηνα.

Το γκρεμλιν ευχαριστει για τα καλα λογια, γνωριζει οτι εχει φωτογενεια λεει.
    Μάρθα & Σίλβα and spyv like this.
  11. medusa

medusa Well-Known Member

Αγαπητοί συμφορουμίτες είμαι το γκρεμλιν. Πηρα παλι το πληκτρολόγιο στα χέρια μου γιατι εχω ενα σοβαρο θέμα με τη συγκατοικο Μέδουσα. Δε ξέρω αν επρεπε να γράψω εδω ή η ενότητα υγεία και ασθένειες ηταν πιο κατάλληλη. Που λέτε έχει παθει κάτι που το ονομάζει τύψεις, αγχος και στεναχώρια, δημιουργήθηκε τη τελευταία βδομάδα επειδή λέει θα με πάει στη πανσιον. Δε ξερω και αν ειναι κολλητικό και κινδυνευω ή τι αγωγή θα μπρούσα να της δωσω! Πιστευετε επιβάλετε μια επίσκεψη σε ανθρωπογιατρό? Ολη την μέρα παρουσιάζει μεταπτώσεις διάθεσης και αλλοπρόσαλες συμπεριφορές.

Συνηθως καθομαι ετσι απλα και την ακουω... Κανω πως την ακουω δηλαδη μη νομιζετε!
    SAM_5668.JPG

Αρχιζει με τυψεις για αυτο το πραγμα τη πανσιον που θα με παει, μετα μολις κανω καμια χαριτωμενια, ξετρυπωσω κανα καινουργιο αντικειμενο και το μασησω, λεει οτι χαιρεται που θα με ξεφορτωθει για 5 μερες και οτι θα ησυχασει απο μενα, μετα παλι στεναχωριεται και με πιανει και με αγκαλιάζει...
    Εγω κοκαλωνω και καθομαι ακινητος, με τους τρελους δε μπλέκεις λενε. Ασε που μου ξυνει λιγο και τη κοιλιά και τα μπουτια, εκει μ' αρεσει και χαλαρωνω.
    SAM_5655.JPG

Μια μου λεει οτι ειμαι ο ερωτας της και μια μου λεει οτι της εχω φαει τη ζωη! Εν τω μεταξύ σας ορκίζομαι, εφαγα το πλέγμα, τα μανταλάκι, τις πέτρες, τα πλαστικα ποτήρια και πολλα αλλα πράγματα αλλα αυτή τη ζωή εγω δε την εχω αγγίξει!!!!Ποσο να αντεξω και εγω, απλα την ησυχία μου θελω!

Επιπλέον εχει χαθεί καθε εννοια ιδιωτικότητας εδω μέσα, ουτε ενα γατακι δε μπορω αν μασήσω με την ησυχία μου. Απο πανω με τη καμερα, με αποθανατιζει για να παρει και αλλες φωτο μαζι της. Τα μοντελα πληρωνονται κυρία μου, εγω τσαμπα δουλευω? Και μου λεει και αστο συνεχως. Ας μιλησει μονο του, αν θελει.
    SAM_5678.JPG

Ακομα και την ωρα του φαγητου, που ολοι ξερουν ποσο ιερη στιγμη είναι, ερχεται απο πισω και βγαζει φωτογραφιες μεχρι και το κ@λο μου, στιγμη δεν ησυχαζω. Εκεινη την ωρα μονολογεί πόσο όμορφος και γυαλιστερός είμαι και με καμαρώνει. Μετα απο 3 λεπτα ομως που ζηταω και αλλο φαί μου λεει ποσο θα επρεπε να ντρέπομαι που άλλα σκυλάκια πεινάνε στους δρόμους και τρωνε αποφάγια αντι για λαδια σολωμού και μοσχαρακι. Πουθενά δε τη πιάνεις.
    SAM_5689.JPG

Το μονο καλό απο αυτη την υποθεση ειναι οτι παίζει μαζί μου τουλάχιστον τη διπλάσια ώρα. Οτι παιχνίδι και να της φερω καθεται με τις ωρες. Επιτελους βγηκε και κατι καλό απο αυτες τις τύψεις!
    SAM_5724.JPG

Εχει και ενα αγχος τρομερό λεει οτι στη πανσιον κατα 99% ολο το πρωτο βραδυ θα γαυγιζω και θα με πεταξουν εξω... Αυτος ηταν ο σκοπος μου η αλήθεια είναι, αλλα μα αυτα που περνάω το σκεφτομαι τελικα μηπως 5 μερουλες διακοπες μακρια απο τη τρελη δεν ειναι ασχημα. Φαι θα υπαρχει βεβαιωθηκα!

Ευχαριστω που με ακούσατε!
    Last edited: 23 Ιουλίου 2017
    yasemin, Yorkaddict, elverg and 19 others like this.
  12. barouf

barouf Well-Known Member

Λοιπόν Μπατμαν, θα σου πω εγώ που έχω πάει σε πανσιον!
    Θεωρώ δεδομένο οτι η Μεδουσα θα το έχει ψάξει το θέμα και δεν θα σε αφήσει όπου να 'ναι...
    Εγώ, λοιπόν μια χαρά πέρασα στην πανσιον. Για την ακρίβεια όταν με πήγανε σηκώθηκα και έφυγα και πήγα να παίξω με ενα φίλο που βρήκα εκεί. Και όταν γύρισαν για να με πάρουν, τους έγραψα πανηγυρικά γιατί πάλι κάπου ήμουν απασχολημένος!
    Δεν χρειάζονται τύψεις, μια χαρά θα είναι.
    Αλλά πραγματικά δεν μπορείς να τον πάρεις μαζί σου??? Υποθέτω οχι...
  13. medusa

medusa Well-Known Member

Δυστυχως οχι αυτη τη φορα, και δε μπορω και να μη παω. Εχω να παιξω το ρολο μου σε ενα γαμο (κουμπαρα) με κλεισμενο το ξενοδοχειο και ακομα και αν τον δεχονταν εκει δε θα τον αφηνα μονο του 12-14 ωρες σε ξενο περιβαλλον και να φαει και ταλαιπωρια 2 πλοιων για 3 ημερες. Θα τον παω απλα μια μερα νωριτερα ωστε να εχω την επιλογη αν σοκαριστει ή οτιδιδηποτε να εχω τη δυνατοτητα να επεμβω αχχαχα.

Ειμαι σιγουρη θα γαυγιζει ασταματητα τη πρωτη νυχτα, για κανα 3ωρο. Το εχει ξανακανει μια φορα που τον αφησα στους δικους μου αλλα σε δωματιο μονο του. Ηταν ομως πιο μωρο και λιγοτερο ανεξαρτητος.
    Αν εχει επαφη με ανθρωπους και ακουει αλλα σκυλια δε θα εχει θεμα. Ειναι ανθρωποκεντρικος γενικα αλλα οχι απαραιτητα οτι θελει εμενα. Απο οτι μου ειπαν επαφη με αλλα σκυλια αμεση δε θα εχει, το οποιο βρισκω σωστο.
    Πιστευω τη δευτερη μερα θα ειναι οκ. Αν κατι παει τοσο στραβα εχω και μια εναλλακτικη, αφησα κλειδια σε ενα φιλο να παει να τον μαζεψει και να μεινει σπιτι εδω μαζι του. Γενικα εγω θα παθω καταθλιψη μαλλον, αυτος στα τετοια του θα ναι!

Μετα για να επανορθωσω του εχω ετοιμασει 3 βδομαδες διακοπες! Θα κανει μπανια σε παραλιαρες και θα κανει ζωαρα γενικοτερα!
  14. barouf

barouf Well-Known Member

ε, και εμείς σε μια τέτοια περίπτωση τον αφήσαμε.
    Και εμάς, μας είπαν δεν θα έχει επαφή με άλλα σκυλιά, αλλά υποψιάζομαι οτι είχε από τα συμφραζόμενα όταν τον παραλάβαμε. Μια χαρά ήταν το σκυλί, οπότε δεν με πολυαπασχολησε...

Εδώ, θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας την ερώτηση του έτερον ήμισυ με την οποία είχα γελάσει πολύ "Ο Βαρουφ θα προαβλιζεται μόνος του η με άλλα σκυλάκια?" ήταν η επιλογή της συγκεκριμένης λέξης που μου φάνηκε τραγικά αστεία! χαχα
  15. medusa

medusa Well-Known Member

μμμμμ....εκανα ακριβως την ιδια ερωτηση ομοιως διατυπωμενη ! :LOL::LOL::LOL::LOL:
    barouf likes this.
  16. medusa

medusa Well-Known Member

Βρηκα τη πρωτη πρωτη φωτογραφια του γκρεμλιν, απο την ημερα που βρεθηκε.... Φαινοταν τοσο γλυκουλι και ησυχο και αγγελικα πλασμενο....
    Επισης μου φαινεται οτι πρεπει να επαναπροσδιορισω την ημερομηνια γεννησης, αυτο το πραγμα δεν ηταν 2 μηνων o_O

βατ.jpg

Βλεπω στον υπολογιστη το αγγελικο σκυλακι που λετε και μετα γυρναω στο πλαι .... Να δω το γλυκουλι μου...

Και τι να δω...το σημερινο γκρεμλιν, τον μεταμορφωμενο διαολο να μου δηλωνει χωρις αμφιβολια και με θρασος οτι με εχει γραμμενη στα τετοια του :LOL:

20403529_10214162969653376_288470604_n.jpg

Καθεται συνεχως ετσι εδω και μερες...αεριζει μαλλον τη περιοχη, καλυτερος δροσισμος, με γραφει πραγματικα, τι να πω...αχαχ
  17. Μάρθα & Σίλβα

Μάρθα & Σίλβα Well-Known Member

Βρε φιλη τα γατιά γιατι δεν τα αφηνεις σπίτι;;;;κ να πανε εκει να τα ταΐζουν;;;;αντέχουν λιγες μερες αυτα χωρις παρέα...εχουν κ το ενα το αλλο... για 3 μερες καλα θα ναι...
    Orilis, noni_papa and Estranged like this.
  18. medusa

medusa Well-Known Member

για 3 μερες θα τα αφησω ετσι...τα εχω ξαναφησει, με ποτιστρα ταιστρα και γενικα μπολικα νερα , αμμους κτλ...μετα θα φυγω για ενα μηνα , εκεινο το διαστημα ακομα ψαχνω τι θα τα κανω... Να ερθουν μαζι φαγαμε απαγορευτικο. Τωρα διαπραγματευομαι με 2 ατομα να ερχονται απο μια φορα ανα 2-3 μερες, αλλα αυγουστιατικα ολοι εχουν αδειες, συμπιπτουν κ.τ.λ Συν οτι το σπιτι εδω το καλοκαιρι θα το χρησιμοποιησουν και αλλοι, ακρη δε βγαζω. Μεχρι και υιοθεσιες στο χωριο ψαχνω, αλλα εκει θα ειναι σιγουρα αυλη.
    Last edited: 27 Ιουλίου 2017
  19. medusa

medusa Well-Known Member

Το γκρεμλιν επεστρεψε απο τη πανσιον σημερα. Ακμαιο ζωηρο και απαραλαχτο! Μπηκε μεσα και επιασε το γατακι του αγκαλιτσα να το μασησει λιγο! Ενα βραχνιασμα ισως εχει, λογικο αφου ξεκουφανε ολη τη πανσιον, μεχρι και η κοπελα στο τηλ μου ειπε οτι το γκρεμλιν απολαμβανει πραγματικα να γαυγιζει. 20613861_10214218894091452_96888024_n.jpg

Αυτες τις ημερες χωρις το γκρεμλιν περα οτι κοντεψα να σκασω απο τη στεναχωρια μου ειδικα στην αρχη, αναρωτηθηκα αρχικα πως μπορουσα και ζουσα χωρις το γκρεμλιν. Επίσης δε μπορω να καταλαβω με τι καρδια μπορει καποιος να παρατάει το σκυλάκι του σε βουνα, χωραφια κ.τ.λ...Δε ξερω μου φαινεται αδιανοητο.
    yasemin, Yorkaddict, elverg and 13 others like this.
  20. mareco

mareco Well-Known Member

Είναι γλύκα και τα δύο :love:
    medusa likes this.

Μοιραστειτε τη σελιδα