Tα καμώματα του γκρεμλιν....!

medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
2.952
9.313
Απαγόρευση εξοδου μετα την καταστροφή των καλαμιων, της πλαστικης και της ξυλινης περγκολας και γενικότερα καθε ειδους αυτοσχέδιας περίφραξης....Επισης κάπου πρεπει να ξαποστάσουν και τα καημένα τα γατακια απο το ανελέητο κυνηγι .Μάλλον υπαρχει καποιος άγραφος νομος που διατάζει οτι οτιδήποτε κινειται πρεπει να το πιάσουμε εδω μεσα...

Να ναι καλα τα σκουπιδια που μας χάρισαν το πορτάκι, οχι οτι τον κραταει απλα τον ακουω και τον προλαβαινω. Βρηκε μια συμβιβαστικη λύση, πλεον ξαποστάζει εκει πανω αναπολώντας τις ευτυχισμένες στιγμες που ξεσκιζε τις πέργκολες που με τοσο κοπο τοποθετουσα!

20624186_10214234387118768_1326847269_n.jpg

medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
2.952
9.313
Ετοιμο και το γκρεμλιν για διακοπες!!!!! Μαλλον η μασκα ειναι λαθος χρωμα. Του πηρα και σωσιβιο για να πηγαινουμε βολτες με βαρκες και σκαφη :LOL:

μασκα.jpg

Αποφασισαμε να παρουμε και τα γατακια μαζι, εχουμε και καποιες ελπιδες υιοθεσιας στο χωριο! Μαλιστα σχεδον διπλα στο σπιτι μας οποτε θα τα βλεπουμε καθημερινα και αν κατι παει στραβα θα επιστρεψουμε παρεα παλι! Πρωτη φορα εντωμεταξυ βλεπω γατια να αραζουν χαλαρα σε τσαντα μεταφορας!
γατακια.jpg

καλα μπανια στη θαλασσα για οσους φυγουν, στον ιδρωτα για όσους μείνουν!

medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
2.952
9.313
Ειμαι το γκρεμλιν και εχω ξεσαλωσει...παραλιες την ημερα και καθε βραδυ με περνουν μαζι για ρακες! Εγω δε δοκιμασα ακομα αλλα η Μεδουσα τις κατεβαζει με ευχαριστηση! Στα μαγαζια ειμαι πολυ κυριος και γενικα η μεδουσα με περνει παντου μαζι! Οι παπουδες εδω κανουν το σταυρο τους οταν περναμε και κοιτανε σα χανοι που με βλεπουν να πηγαινω βολτα! Στη θαλασσα επισης ξεσαλωνω! Εχω ριξει κολυμπι πολυ και ειμαι δεινος κολυμβητης. Επισης εχω ενα φοβερο κηπο με δροσερο χορταρι που ξεσαλωνω λυτος αρκετες φορες! Ωραιες οι διακοπες ελπιζω να μη γυρισουμε!20170810_120802.jpg

medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
2.952
9.313
Ειμαι το γκρεμλιν και εχω παθει αμοκ με τη θαλασσα....Εχω επισκεφτει ολες τις φοβερες ησυχες παραλιες εδω γυρω. Θελω συνεχως να μπαινω στο νερο και να πηγαινω βαθια...Πρεπει να με τραβανε για να βγαινω εξω και αν δε με δεσουν τρεχω παλι μεσα....Πλεον με φωναζουν και σκυλοψαρο, εγω δε καταλαβαινω γιατι αλλα δε μου ακουγεται και πολυ καλο. Σε καθε περιπτωση ας με φωναζουν οτι θελουν, μονο να με πηγαινουν καθε μερα για μπανια...
SAM_5980.JPG
SAM_5990.JPG SAM_5986.JPG

alexouli

Well-Known Member
27 Αυγούστου 2012
405
2.021
27
Πάτρα
Ειμαι το γκρεμλιν και εχω παθει αμοκ με τη θαλασσα....Εχω επισκεφτει ολες τις φοβερες ησυχες παραλιες εδω γυρω. Θελω συνεχως να μπαινω στο νερο και να πηγαινω βαθια...Πρεπει να με τραβανε για να βγαινω εξω και αν δε με δεσουν τρεχω παλι μεσα....Πλεον με φωναζουν και σκυλοψαρο, εγω δε καταλαβαινω γιατι αλλα δε μου ακουγεται και πολυ καλο. Σε καθε περιπτωση ας με φωναζουν οτι θελουν, μονο να με πηγαινουν καθε μερα για μπανια...
View attachment 63722
View attachment 63720 View attachment 63721
Τέλειος!!:love:
Μακάρι να έμπαινε και το δικό μου το τέρας! Πάει μόνο μέχρι εκεί που πατάει, πιο μέσα με τίποτα!:cautious:

• Like
Reactions: medusa

myEnzo

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2015
1.462
4.748
Άρτα
Αυτό σκεφτόμουνα κι εγώ, τί δε θα 'δινα να άρεσε το νερό και στα δικά μου σκυλιά... Μπράβο Μπάτμαν, μη μασάς μία!!

• Like

thanos-ektoras

Active Member
17 Αυγούστου 2017
27
60
Αυτες τις ημερες χωρις το γκρεμλιν περα οτι κοντεψα να σκασω απο τη στεναχωρια μου ειδικα στην αρχη, αναρωτηθηκα αρχικα πως μπορουσα και ζουσα χωρις το γκρεμλιν. Επίσης δε μπορω να καταλαβω με τι καρδια μπορει καποιος να παρατάει το σκυλάκι του σε βουνα, χωραφια κ.τ.λ...Δε ξερω μου φαινεται αδιανοητο.
Πιστεψε με αν γινοταν κατι δεν ξερω εγω τι ωστε ολοι οσοι εχουμε καπιο σκυλο και περναγαμε απο τεστ αν ημασταν αξιοι να εχουμε το 90% μην πω παραπανω δεν θα επρεπε να ειχε καν οχι σκυλο ουτε καναρινι σε κλουβι.

Tri

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2016
1.207
3.223
30
Η μεδουσα θα με σκοτωνε λεει!!!! εχει ομως αληθινα φλαμινγκο εδω που κανω μπανιο, συνηθως προς σεπτεβρη...Ισως ειμαι τυχερος και δω ενα ;)
:eek:
Προσφέρομαι για υιοθεσία!

• Like

medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
2.952
9.313
Μια φωτοαγενεια την εχει....αχαχχα

Οι διακοπες με το γκρεμλιν αποδειχτηκαν καλυτερες των προσδοκιων μου. Ηταν σχετικα κυριος και καταφερε να συμμετεχει σε ολες τις δραστηριοτητες απο μπανια, πεζοποριες, εκδρομες με σκαφη, σκαρφαλωματα ως ταβερνες και μπαρακια.

Το μονο αρνητικο οτι αποδειχτηκε λατρης της ταχυτητας και ετσι χαιρεται την ελευθερια του ελαχιστες φορες και σε πολυ ελεγχομενο περιβαλλον... μολις λυθει δεν απομακρυνεται φοβερα αλλα τρεχει βολιδα . Ευτυχως ειχε κηπο με γκαζον μισο στρεμμα για εκτονωση.

Παραπονα μας εκαναν μονο μια φορα σε παραλια, ενω δε τον ειχα βουτηξει και τον ειχα δεμενο διπλα μου με 2 λουρια και στην αλλη πλευρα. Κατεφτασα πρωτη απο τη παρεα και ηρθαν τρεχοντας να μου τη πουν.Τους ειπα κανετε οτι θελετε φωναξτε την αστυνομια, τα εκαμ, το λιμενικο, το στρατο αλλα ειμαι νομιμη και θα σας το πουν (ειχα τα παντα και κονκαρδα και χαρτια μαζι). Παραδοξως ολοι οι υπολοιποι στη παραλια ετρεξαν να με υπερασπιστουν και τους την ειπαν και το γυρισαν στο να ηρεμησουμε και μη το κανουμε θεμα.
Επισης κανα 2 γονεις ουρλιαξαν του στυλ ειναι μολις 30 μετρα απο το παιδι μου. Και ενας μαγαζατορας μας εκανε παραπονο οτι γαυγιζε ολη νυχτα και διωχνει τους πελατες . Απο διπλανο μαγαζι ενω ο σκυλος ειχε φιμωτρο, κοιμοταν ασταματητα και υπηρχαν αλλα 5-6 σκυλια γυρω. Απλα τα αλλα που οντως γαυγιζαν ηταν μικρα και ασπρα, το μαυρο μεγαλουτσικο με το φιμωτρο επρεπε να φταει

Επιπλεον εχει γινει λιγο χουντινι και ξεφευγει απο ζωνες αυτοκινητου ως και το ιδιο το juliusK9, το οποιο μαλιστα το ανοιγει με το να σερνεται κατω η σε επιπλα.... για ολα βρηκαμε λυσεις.

Το καλυτερο αξεσουαρ μακρα του καλοκαιριου αποδειχτηκε το ψευτοφιμωτρακι τυπου πανινο φτηνιαρικο μαυρο. Επειδη κυκλοφορουσαμε αναμεσα σε πολυ κοσμο τα βραδια, ενιωθαν πιο ασφαλης οι γυρω και επισης λειτουργησε ως τη πιπιλα στα μωρα. Παρολο που το φοραγε αρκετα χαλαρα ωστε να χωρανε λιχουδιες απο μεσα, δε μπορουσε να γαυγισει τοσο δυνατα ωστε να γουσταρει και να μας τρελαινει και επισης το συνδιασε με τον υπνο και πλεον μολις το φοραει κοιμαται.

Γενικα το χαρηκε πραγματικα, εβλεπα ενα ευτυχισμενο σκυλακι και εγω λυπαμαι που τον εφερα πισω στη μαυριλα...

SAM_6374.JPG

Στατιστικά Forum

Θέματα
31.149
Μέλη
18.006
Νεότερο μέλος
Anna Mountzouri