Tα καμώματα του γκρεμλιν....!

mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
29.368
17.756
Να δεις...κάπου το διδάσκονται αυτό το, να παριστάνουν τα γλυκούλια. Να σε τουμπάρουν και να τρυπώνουν! Και μόλις τα καταφέρουν...τσουυυυπ...αποκαλύπτονται :LOL:

20190908_083600.jpg

medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.284
10.641
@mareco τι γλυκος και ο μπέμπης...φαίνεται τουλάχιστον
εχει και αυτος αυτα τα μάτια βασιλάκη καίλα....:ROFLMAO:

ΥΣ. το γκρεμλιν ποτε δεν εχει υποδυθει το γλυκο, καημένο ή ενοχο. Δεν μπαίνει καν στον κόπο. Κατευθείαν απαιτεί.

• Like
Reactions: mareco

medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.284
10.641
109062102_952019338554862_4296981606099968782_n.jpg

ειμαι μικρούλα σε μέγεθος αλλα μεγάλη σουπιά......
Και θελω την Μέδουσα ολη δική μου! Δυστυχως αυτος ο Batman ειναι μες την μέση. Τι του γρυλιζω, τι του ορμάω δε βλεπω να φευγει. Ελπίζω να πάρουν αυτον και να μείνω εγω εδω! :LOL:

dimitris-skg

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2012
770
2.736
Είμαστε μαζί σου σε αυτόν τον δύσκολο αγώνα, αλλά να ξέρεις ότι ο άλλος είναι μεγάλο ρεμάλι, πρέπει να βάλεις τα δυνατά σου. Καλή επιτυχία :D

medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.284
10.641
Ναι, είναι γλυκοφατσούλα η σκατούλα :love:
ΚΙ ομως το γκρεμλιν που τους γραφει ολους , γαυγιζει, χοροπηδαει, τραβαει .....
πιο ευκολα τον εδινα o_O Τραβαει τα βλεματα με τη κορμοστασια παγόνι :p

Αφου βγαινω πλεον με γκρεμλιν και μοιραζω τηλ λεγοντας οτι εχω μια ιδια σπιτι :LOL:

medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.284
10.641
Τι ακριβώς έχει κάνει;
Δεν μπορώ να καταλάβω :unsure:
ανεβαινει παντου,απλα. Ακομα και στο εκπαιδευτηριο περναγε μεταξυ των φραχτων για πλακα, ειναι παναλαφρο, εχει αλμα καλο, γατζωνεται σαν γατα και παει οπου θελει. Εαν αφησεις κατι που το θελει συνηθως, οχι χωρις λογο.

Πριν φυγω κανω αντι Σεληνη οχυρωση . (νομιζα)

116117950_579915456005473_8291234742585250082_n.jpg
τα εμποδια τα βρηκα παλι στη θεση τους, ανεγγιχτα αλλα ειχε κανει ενα περασματακι απο την οθονη, γιατι ξεχασα κατι πλαστικα μπουκαλακια.
111466291_294314211793817_7348613316387670983_n.jpg

την οθόνη την βρηκα ξαπλα αλλα σωα (y)
110684645_1407627189625658_8071379655307582298_n (1).jpg
και τα μπουκαλακια μασημενα στο πατωμα.

Επίσης καναμε εξετασεις αφου δε παχαινει το πλασμα ... γενικες, ασβεστιο, τιμες συκωτι τα παντα κοιταξα, οτι μου ηρθε στο μυαλο. Ολα ηταν σε τελεια επιπεδα.
Ο δικος μου γιατρος λεει οτι πιθανα ετσι θα ειναι το dna της να μη περιμενω να παρει και πολυ.

Last edited:

medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.284
10.641
ΥΣ. Η αληθεια ειναι οτι την εχω ερωτευτει πολυ, ειναι ακριβως οπως θα ηθελα ενα παρεακι του γκρεμλιν, αν και εχει τα θεματακια της. Εμφανισιακα την βρισκω υπεροχη, αδυνατο ψιλολιγνο, δεν ειναι σκυλος βδελλα, κολιτσιδα να θελει πολλα χαδια συνεχως, ειναι τσαχπινα αλλα το προβλημα εχει πολυ ανασφαλεια και δε καθεται μονη της, αντιδρα καπως περιεργα εξω, δεν εχω προσωπικα ιδιαιτερη εμπειρια με "φοβικα" ας το πουμε σκυλια και μου φαινεται λιγο βουνο .

Δυστυχως ηρθε σε πολυ λαθος στιγμη στη ζωη μας

Παρα ταυτα αν δε βρεθει κατι ως Οκτωβρη εχω μπει στο διλημμα να μεινει και οριστικα . Εχει και στο βιβλιαριο γενεθλια κατα συμπτωση ιδια μερα με το γκρεμλιν, γραφτο νομιζω :LOL:

• Like
Reactions: Hammer and mareco

mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
29.368
17.756
Μοιάζει σε πολλά με τον Μπέμπη.
Κι αυτός, έτσι μπιαφράκι είναι. Με τα κόκκαλα πεταχτά. Πήρε πάνω από χρόνο, να γεμίσουν κάπως τα κενά, αλλά και πάλι, οπτικά δείχνει λιπόσαρκος, αλλά δεν είναι.
Και δεν με νοιάζει κιόλας. Εφόσον είναι υγιής και τρώει μέχρι σκασμού, δεν με νοιάζει να πάρει παραπάνω βάρος. Μια χαρά είναι. Με λυπήθηκε ο Θεός!

Φοβίες και νευρικές συμπεριφορές κάμποσες κι αυτός. Κι αυτές μας πήρε καιρό να τις ισιώσουμε. Αρκετές, τις βελτίωσε/εξάλειψε, δίπλα στον Μάρκο. Στις κοινές τους βόλτες, που ακαδημαϊκά είναι εκπαιδευτικό λάθος, αλλά για μένα είναι μονόδρομος. Του ξεσήκωσε βέβαια και κάποιες μπούρδες, που τις κάνει μόνο και μόνο γιατί βλέπει τον άλλον, χωρίς να έχει ιδέα, γιατί γίνονται.

Πηδάει κι αυτός από παντού, όπως ο άλλος. Έχει όπως λες, πολύ καλύτερο άλμα από τον Μάρκο (θου Κύριε), ακριβώς γιατί είναι ψιλόλιγνος. Ακρίδα τον λέει ο γιατρός του. Πηδάει από φρακτάκια κλπ χωρίς να βάζει "χέρια" όπως συνήθως βάζει ο Μάρκος. Ψηλά στον αέρα. Αν καταφέρω ποτέ, να τον κάνω να συγκεντρωθεί και να σταματήσει να κάνει κάποιες βλακείες, θα είναι πολύ καλύτερος στο agility πχ.

Αν θέλω να τον περιορίσω στο σπίτι και να φύγω, τον δένω. Εχεις δοκιμάσει μπας και; Το crate δεν έπιασε ποτέ. Παθαίνει κρίση πανικού και τον λυπόμουν. Και είπα μια φορά, απλώς να τον δέσω. Είναι τόσο χαρούμενος, που δεν έχει καν προσπαθήσει, έναν χρόνο τώρα, να φάει το λουρί που τον κρατάει δεμένο, ή να βγει από το κολάρο, που του είναι τόσο χαλαρό που να μπορεί να βγει αν θέλει. Δεν θέλει.

Ότι να' ναι :giggle:

* Εγώ γιατί νομίζεις τον κράτησα; Για φιλοξενία 4 μέρες τον πήρα, να κάνω εξυπηρέτηση και έχουν ήδη περάσει δυό χρόνια o_O Δεν χτύπησε ποτέ το τηλέφωνο, να τον θέλει κάποιος :( Εκτός κι αν χτύπησε και δεν μου το 'πε ο σατανάς :unsure:

• Like
Reactions: Hammer and medusa

medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.284
10.641
να την δεσω το φοβαμαι, επισης εχει κοψει αρκετα λουρια. Το γκρεμλιν δε θα εκοβε κανένα. Με το μικρο κρεητ φρικαρε αλλα τωρα με το 110 που χωραει ορθια με ανεση και με παιχνιδια με φαι φαση κονγκ, 2 τετοια (ταιζεται αποκλειστικα εκει μεσα στις βολτες του γκρεμλιν) καθεται χωρις να κλαψει ιδιαιτερα για 30-40 να βγαλω το γκρεμλιν.

Εγω για να τα βγαλω μαζι πρεπει να τα εκπαιδευσω πρωτα κανονικα, Ειναι αδυνατο τωρα. Αυτη γινεται απαλευτη διπλα στο γκρεμλιν, γινεται ενα τερας. Και εγω δεν εχω και σωματικη δυναμη να τα κανω καλα. Επιπλεον αν ερθει κανα λυτο , κατι που το παθαινουμε τελευταια, να μας ερχεται ενα μπουλ τεριε, ενα πιτ, κατι τελοσπαντων ανω των 30 κιλων που δεν πρεπει να ερθει .... αχαχχα...., δε θα βγουμε σωοι ολοι μαζι. Αυτη καταρχας σηκωνει τριχα απο φοβο με πολλα σκυλια ή και ανθρωπους και χυμαει.

Εν τελει αυτος που ταλαιπωριεται με τα φιλοξενουμενα ειναι το γκρεμλιν, μειωνονται οι βολτες του , τα παιχνιδια του , κερατα ελαφιου, μασουλητηρια αφαντα, δε παιζουμε μαζι μες το σπιτι κρυφτο, ταγκ κτ.λ αυτη του γρυλιζει συνεχως και τον πρηζει. Γενικα του επηρεαζει την καλοπεραση αρκετα και δε μου αρεσει... του εχω αδυναμια.

Last edited:

mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
29.368
17.756
Εγω για να τα βγαλω μαζι πρεπει να τα εκπαιδευσω πρωτα κανονικα, Ειναι αδυνατο τωρα. Αυτη γινεται απαλευτη διπλα στο γκρεμλιν, γινεται ενα τερας. Και εγω δεν εχω και σωματικη δυναμη να τα κανω καλα. Επιπλεον αν ερθει κανα λυτο , κατι που το παθαινουμε τελευταια, να μας ερχεται ενα μπουλ τεριε, ενα πιτ, κατι τελοσπαντων ανω των 30 κιλων που δεν πρεπει να ερθει .... αχαχχα...., δε θα βγουμε σωοι ολοι μαζι. Αυτη καταρχας σηκωνει τριχα απο φοβο με πολλα σκυλια ή και ανθρωπους και χυμαει.
Εντάξει! Η καθημερινότητά μας! Συν βέβαια τον Μάρκο που δεν βγαίνει ποτέ βόλτα. Για κυνήγι βγαίνει. Και κάπως έτσι και με κάτι τέτοια, βγαίνουμε πεντέμιση-έξι το πρωί και μετά, μαύρα μεσάνυχτα. Μπας και δεν συναντήσουμε τίποτα έξω.

Εν τελει αυτος που ταλαιπωριεται με τα φιλοξενουμενα ειναι το γκρεμλιν, μειωνονται οι βολτες του , τα παιχνιδια του , κερατα ελαφιου, μασουλητηρια αφαντα, δε παιζουμε μαζι μες το σπιτι κρυφτο, ταγκ κτ.λ αυτη του γρυλιζει συνεχως και τον πρηζει. Γενικα του επηρεαζει την καλοπεραση αρκετα και δε μου αρεσει... του εχω αδυναμια.
Εγώ δεν έχω τέτοιες τύψεις. Κάποτε επηρεάστηκε η καλοπέραση του Σώτου, που ήρθε η Δάφνη, της Δάφνης που ήρθε ο Μάρκος, του Μάρκου που ήρθε ο Μπέμπης. Αν δεν γινόταν έτσι, ποιός ξέρει που θα βρίσκονταν όλοι τους τώρα. Όποιος πεταχτεί να πει, κάπου καλύτερα, κάηκε :LOL: Με τα χρόνια, έχω δε καταλήξει, ότι είναι απίθανο να παρακολουθείς 2 & 3 διαφορετικές προσωπικότητες, να αλληλεπιδρούν. Αρκεί να μην σκοτώνονται βέβαια :rolleyes::ROFLMAO:

• Like
Reactions: medusa

Hammer

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2017
1.534
2.906
να την δεσω το φοβαμαι, επισης εχει κοψει αρκετα λουρια. Το γκρεμλιν δε θα εκοβε κανένα. Με το μικρο κρεητ φρικαρε αλλα τωρα με το 110 που χωραει ορθια με ανεση και με παιχνιδια με φαι φαση κονγκ, 2 τετοια (ταιζεται αποκλειστικα εκει μεσα στις βολτες του γκρεμλιν) καθεται χωρις να κλαψει ιδιαιτερα για 30-40 να βγαλω το γκρεμλιν.

Αφου ειναι escape artist η μπεμπα μόνο με δεσιμο θα ησυχασεις, μεχρι να στρωσει...Αλυσιδα ή συρματοσχοινο, ποτε με λουρι, εκτος οτι θα το κοψει μπορει και να μπλεχτει ευκολα με το λουρι. Στην αρχη λιγες διορθωσεις και ολα θα πανε καλα, με λιγες ωρες δεσιμο την ημερα δεν παθαινει τιποτα.
Τωρα για βολτες μαζι, οντως στην πολη ειναι δυσκολα τα πραγματα, και αν δεν ειναι πολυ καλα μαθημενα τα σκυλια ειναι απαγορευτικο. Βασικα αν το ενα απο τα σκυλια ειναι ο μπατμαν, ειναι ετσι κι αλλιως απαγορευτικο!:LOL:
Ναι θα χασει καποια προνομια ο μαγκας και δεν θα κανετε ολη μερα μπουτζου μπουτζου τα δυο σας, αλλα θα εχει τις ματαρες της να βλεπει, κατι ειναι κι αυτο:love:

• Like
Reactions: mareco and medusa

medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.284
10.641
@Hammer υπαρχει και θεμα το που θα δεθει η αλυσιδα αχαχχα, σε διαμερισμα 40 τ.μ ειμαι. Προς το παρον το κρεητ αυτο την εχει παλεψει. Εαν την αφηνω με το γκρεμλιν δε κανει ιδιαιτερες ζημιες, ουτε αγχωνεται, καμια σχεση, αραζει οπως το γκρεμλιν στην αλλη ακρη του καναπε. Λιγο ξεσηκωνεται αν περασει κανεις απεξω. Εχω φυλακα πλεον. Αντε αν λειψω πολλες ωρες,, πανω απο 5-6 να κατουρησει μεσα. Αυτος μεταδιδει την απαθεια του και το κουλ υφος στα αλλα σκυλια παντα.

το Basic προβλημα δεν ειναι τα 2, ουτε τα εξοδα, ουτε οτι θα χασει προνομια.....αυτα θα τα βρουμε
Ειναι οτι ακομα δεν πηρα αμαξι :(

• Like
Reactions: Hammer

medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.284
10.641
Και τι διαφορά σου κάνει αυτό καλέ;
Όπως δεν έχεις αμάξι για τον έναν, δεν έχεις για δύο :p
τωρα μας περνει κανα ταξι κανας φιλος μαζι διακοπες/τριημερακια . Καποιος μας λυπαται. Μετα θα μεινουμε καραντινα αθηνα για παντα. :LOL: :LOL: :LOL:

Η θα την βγαζουν αυτα σε μια πανσιον και θα ηρεμησω..... ειναι και αυτο μια λυση. :LOL::LOL::LOL:

• Like
Reactions: mareco

Hammer

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2017
1.534
2.906
Θ
@Hammer υπαρχει και θεμα το που θα δεθει η αλυσιδα αχαχχα, σε διαμερισμα 40 τ.μ ειμαι. Προς το παρον το κρεητ αυτο την εχει παλεψει. Εαν την αφηνω με το γκρεμλιν δε κανει ιδιαιτερες ζημιες, ουτε αγχωνεται, καμια σχεση, αραζει οπως το γκρεμλιν στην αλλη ακρη του καναπε. Λιγο ξεσηκωνεται αν περασει κανεις απεξω. Εχω φυλακα πλεον. Αντε αν λειψω πολλες ωρες,, πανω απο 5-6 να κατουρησει μεσα. Αυτος μεταδιδει την απαθεια του και το κουλ υφος στα αλλα σκυλια παντα.

το Basic προβλημα δεν ειναι τα 2, ουτε τα εξοδα, ουτε οτι θα χασει προνομια.....αυτα θα τα βρουμε
Ειναι οτι ακομα δεν πηρα αμαξι :(
Ναι το μερος που θα δεθει αρχικα εχει καποιες απαιτησεις η αληθεια ειναι...
Και οτι ειναι εντος "εμβέλειας"(μπαλκονοπορτες κτλ) κινδυνεύει να μασηθεί...
Είναι μεγάλη απόφαση ο δεύτερος σκύλος, θέλει αρξετή σκέψη.
Οι φοβίες της αφού δεν ειναι κατι extreme δεν πιστευω οτι θα σε δυσκολεψουν ιδιαιτερα, με λιγη δουλειά θα το μαζέψεις πιστευω.
Τι μασάς ωρέ εσυ κουμαντάρεις(λεμε τωρα χαχα) τον τετραπερατο μπατμαν την μικρη την κανεις αστερι!
Αφου σου εχω πει οποτε θελεις θα μου τον φέρνεις εμενα τον αληταρα και αστον οσο θες, εχω στον καταψυκτη ενα κριαρι, θα ειναι κυριος μη φοβασαι :LOL:

• Haha
Reactions: medusa