Tα καμώματα του γκρεμλιν....!

medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.543
11.656
Ήμουν ο μοναδικός που πήγαινε εκεί, το ήξερα πριν βάλουν κάγκελα. Απ' όταν είδαν εμένα άρχισαν να με ρωτάνε που είναι η πόρτα και ναι δεν είναι για σκυλιά που πηδάνε, είναι πολύ χαμηλό. Πρόσφατα κόμπλαρα με ένα σκυλί που το έφερε κάποιος απ' έξω, τον γνώριζα, και ο σκύλος προσπάθησε να πηδήξει αλλά επειδή ο άλλος τον κράταγε έμεινε ο μισός πάνω στα ξύλα και ευτυχώς χτύπησε ελαφριά. Μέχρι να τον πάρω αγκαλιά να τον βάλω μέσα μου έφυγε η ψυχή, είχε σφηνωθεί το ένα πόδι ανάμεσα στα ξύλα...

Εκεί πάμε για πέντε λεπτά, όσο ένα τσιγάρο. Μετά βαριέται, πάει στην πόρτα και περιμένει.
Για να μην ειναι οφ τοπικ στα σαμαρακια το κουνησα εδω....
Το γκρεμλιν δεν εχει βρει ποτε αλλα εγω κατι παρόμοιο το επαθα εκει, πηδηξε με φορα,με πηρε μπαλα, βρηκα στα ξυλα, και εφυγα με την μουρη μεσα :LOL:

By the way @ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ εχουμε και σημαντικη ερωτηση αχαχαχχα
στη παναγουλη το σκυλοπαρκο ακομα δεν εχω περασει, τα καγκελα,πορτα, ασφαλεια τι λεει? Είναι γκρεμλιν proof? Να το επιχειρησω ή τσάμπα κοπος?
Στο σκυλοπαρμο στη δραμας που πήγα παλια ηταν ενα δραμα :LOL:

ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2018
1.008
1.788
Είναι αρκετά ψηλά, καμία σχέση με αυτά. Στην κάτω γωνία έρχονται ποιο χαμηλά επειδή υπάρχει κατηφοριά και ο βλαξ κατασκευαστής δεν τα έφερε στο ίδιο ύψος. Δεν είναι ιδιαίτερα μεγάλο αλλά για βόλτα πήγαινε, της Δράμας είναι για αρουραίους και γάτες.

Δεν πάω συχνά, καμιά Κυριακή στο δίμηνο και το καλοκαίρι είναι πρόβλημα λόγω τους χώματος που έχει κάτω. Αν σκάψει ο Αργος σηκώνεται μπουχός, με λίγο αέρα το ίδιο. Έχει και τον χώρο στην πλατεία να βολτάρετε, χώμα άφθονο να μυρίσει.

* Απέναντι και λίγο ποιο κάτω πήγαινα σε εγκαταλελειμμένο μπασκετάκι αλλά το έφτιαξε ο Δήμος και ατυχήσαμε.

• Like
Reactions: medusa

Aliki V.

Well-Known Member
1 Μαϊου 2020
48
69
46
εμένα είναι καλό παιδι, μια τρυπα ανοιξε μονο και καταλαθος, γενικα δε αγγίζει τπτ (μη βρωσιμο:LOL:) απο μόνος του, θελει να παιζει μονο με τη μαμα του :love:

Η μικρή σου μου θυμίζει τελικά την Σελήνη. Σημερινή φωτο απο το Σεληνάκι, εχει γίνει μια κούκλα

View attachment 74084

Και μια μπονους απο τα τρελοαγόρια μου. Απο πίσω απο το γκρεμλιν και τα 2 , να φανε και τη λιχουδιά του αχαχχαχα
View attachment 74085
ΑΑΑΑΑΑχχχχ πολύ τα ααγαπώ αυτά τα σκυλιά....έχω μια μικρή προτίμηση στην πριγκίπισσα Σελήνη.. είχα μια μικρή ελπίδα ότι θα την κρατούσες τελικά...

medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.543
11.656
Είναι αρκετά ψηλά, καμία σχέση με αυτά. Στην κάτω γωνία έρχονται ποιο χαμηλά επειδή υπάρχει κατηφοριά και ο βλαξ κατασκευαστής δεν τα έφερε στο ίδιο ύψος. Δεν είναι ιδιαίτερα μεγάλο αλλά για βόλτα πήγαινε, της Δράμας είναι για αρουραίους και γάτες.

Δεν πάω συχνά, καμιά Κυριακή στο δίμηνο και το καλοκαίρι είναι πρόβλημα λόγω τους χώματος που έχει κάτω. Αν σκάψει ο Αργος σηκώνεται μπουχός, με λίγο αέρα το ίδιο. Έχει και τον χώρο στην πλατεία να βολτάρετε, χώμα άφθονο να μυρίσει.

* Απέναντι και λίγο ποιο κάτω πήγαινα σε εγκαταλελειμμένο μπασκετάκι αλλά το έφτιαξε ο Δήμος και ατυχήσαμε.
@ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ τσεκαρε και αυτο. Απλα εμαθα μαζευει κοσμο απογευματα, θα δοκιμασω μεσημερι καθημερινη με καμια βροχη :LOL:

@Aliki V. εγω δεν οδηγω οποτε ο Χολαργο μας πεφτει μακρια με τα ποδια :) Γενικα το γκρεμλιν δε τρελαινετε για τα σκυλοπαρκα , μπαινουμε μεσα για 10 αν ειναι αδειο, ριχνει 2 σπριντ και μετα παει στην πορτα και ζητα να φυγει.

• Like
  • Love
Reactions: Aliki V. and zerom0

medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.543
11.656
προς τα νότια συχνάζει το μαύρο γκρέμλιν;
μήπως σας πετύχουμε και γνωριστεί με το άσπρο γκρέμλιν!
Το γκρεμλιν κυκλοφορει Δαφνη, Αγιο Δημητρίο κυρίως και τρυγυρω δήμους. Και κεντρο πάει συχνα Κουκακι, Πετραλωνα. Εαν μας πετύχετε θα μας αναγνωρίσετε απο το κίτρινο κολάρο και απο το πόσο κουκλος είναι :p. Πιθανά και απο την φωνη. :LOL:

• Haha
Reactions: Aliki V. and zerom0

ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2018
1.008
1.788
Πήγες στην Παναγούλη ή την έχασε την ωραία βόλτα το κομάντο ; Μόνο στην Ιωνίας περνάμε καλά και ιδιαίτερα αν είναι ο Ερμής μαζί. Ο Ερμής κυνηγά το μπαλάκι και ο Άργος τον Ερμή.

Γενικά και αυτός βαριέται τα πάρκα.

Από τα μικρόσωμα σχεδόν όλα θέλουν να του την πέσουν και φυσικά τα κοιτά με απάθεια ή φεύγει. Ένας μαλτεζακος είναι πολύ συμπαθής, ο Μπαλου, τον ακούω από μακρυά μιας και έχει κουδουνάκι.

* Για να λες ότι σε πήγαν στο άλλο παρκάκι μάλλον θα ήταν η κυρία που έχει την Ήρα και η άλλη με το Ποιντερ και τον σπόρο ;

* Βγάλανε επί τέλους την ταμπέλα με το απαγορεύεται απέναντι από το αστυνομικό τμήμα, δεν ξέρω αν το πρόσεξες. Εκεί βρήκα άλλο μπελά, κάποιος ρίχνει φρατζολια και όλο μαζεύω.

ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2018
1.008
1.788
Ιωνίας στον Άλιμο, είναι δίπλα το αναψυκτήριο, σχολεία, παιδική χαρά. Καμμία σχέση με το πανί που δεν μου αρέσει. Έχει ένα και ποιο κάτω, εκεί που τελειώνουν τα πεύκα προς το γήπεδο.

medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.543
11.656
Πήγες στην Παναγούλη ή την έχασε την ωραία βόλτα το κομάντο ; Μόνο στην Ιωνίας περνάμε καλά και ιδιαίτερα αν είναι ο Ερμής μαζί. Ο Ερμής κυνηγά το μπαλάκι και ο Άργος τον Ερμή.

Γενικά και αυτός βαριέται τα πάρκα.

Από τα μικρόσωμα σχεδόν όλα θέλουν να του την πέσουν και φυσικά τα κοιτά με απάθεια ή φεύγει. Ένας μαλτεζακος είναι πολύ συμπαθής, ο Μπαλου, τον ακούω από μακρυά μιας και έχει κουδουνάκι.

* Για να λες ότι σε πήγαν στο άλλο παρκάκι μάλλον θα ήταν η κυρία που έχει την Ήρα και η άλλη με το Ποιντερ και τον σπόρο ;

* Βγάλανε επί τέλους την ταμπέλα με το απαγορεύεται απέναντι από το αστυνομικό τμήμα, δεν ξέρω αν το πρόσεξες. Εκεί βρήκα άλλο μπελά, κάποιος ρίχνει φρατζολια και όλο μαζεύω.
Οχι δε πηγα πουθενα τελικα, εκανε κρυο
Τα σκυλάκια που λες τα ξερω, ναι συχναζουν εκει, συν τη Ζωη την καφε.

Την ταμπελα το ξερω (δεν ηξεραν μελη της επιτροπης οτι ηταν καν παρανομη αλλα αλλο θεμα αυτο).

Ιωνιας μας πεφτει μακρια νομιζω. Δε μπορω να κατλαβω και που για δωστε ακριβες στιγμα. Αν και νομιζω μεχρι να παμε και να γυρισουμε θα πιαστω εγω και θα με πιασει και κατουρημα :LOL:

Πιθανά το γκρεμλιν (εκτος αστυνομικου τμηματος που εκει οταν σας συνανταμε ειναι εκνευρισμενος απο το τσοπανη διπλα) να μπορουσε να συνυπαρξει με Αργο σε παρκο. Οταν συναντηθηκαμε πεζοδρομο ΙΚΑ ηθελε να τον γνωρίσει με νορμαλ διαθεση παντως! Στη χειροτερη και να εριχνε το γκρεμλιν κανα γρ δε μου κανει ο αργος για ευερεθιστος :unsure:

Last edited:

ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2018
1.008
1.788
Το ίδιο λέμε! Εκεί πάω τη μικρή! Ευκαιρία να στη δώσω μια μέρα να δεις πόσο τραβαχαχαχαχα....!!!
Αν και δεν έρχομαι πλέον συχνά εκεί εσύ πρέπει να είσαι "νεουδι". Όμως αν πηγαίνεις συχνά θα ξέρεις τον Άλκη, θεολόγος κλπ.

Αν έρθω ένα βράδυ με τον φίλο που έχει τον Ερμή θα στείλω πμ. Μια φορά μέτρησα 15 σκυλιά που ήταν μέσα.. Αν είναι μέσα ο Θωμάς με το μικρόσωμο ΚΑΥΚΑΣΙΟ περνώ απέξω και του δίνω στίγμα να συντομεύει.

Μικρός που είναι ο κόσμος και να ήθελα να κρυφτώ.... Άστα να πάνε

• Like
Reactions: p__nat

sis

Well-Known Member
10 Μαϊου 2015
1.126
2.587
Αθήνα
Δεν τα είχα προσέξει τα γατιά, είναι πανέμορφα! Πως προσαρμόστηκαν μέσα στο σπίτι; Χρειάστηκε να τα βοηθήσεις εσύ σε κάτι;

• Like
Reactions: medusa

medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.543
11.656
Δεν τα είχα προσέξει τα γατιά, είναι πανέμορφα! Πως προσαρμόστηκαν μέσα στο σπίτι; Χρειάστηκε να τα βοηθήσεις εσύ σε κάτι;
Τα γατια (το πορτοκαλι ειναι τυφλο και το αλλο μονόφθαλμο) τα πήρα φιλοξενια απο μια εθελοντρια εδω που ειχε καμια 20αρια να την ξαλαφρωσω λίγο μιας και σκυλι δεν ειχα τωρα. Οποτε επελεξαν οι εμπειρες γατουδες απο πολλα αυτα τα 2 ως τα πιο ταιριαστά για εδω :cool: Ηταν ηδη πολυ καιρο σε σπίτι αρα εξημερωμενα, και επίσης μαθημενα με σκυλο/γαυγίσματα και πολυ κοινωνικα και θαρρετα.
Δεν αντιμετωπισα καποιο θεμα, προσαρμοστηκαν με την μια. Αρα μαλλον καλα επέλεξαν :LOL:

Γενικα δε τα εχω φρι, σε ενα χωρο οσο 2 κρεητ κατοσταρια τα εχω απλα τα βγαζω 2-3 μισαωρα την ημερα για να ξεσκασουν, αλλιως γινεται εδω μεσα πανικος, το γκρεμλιν εννοω κανει πανικο που ξεσηκωνεται και κανει σα παλαβο. :LOL:

Νομιζω όμως οτι ειναι καταραμενα, παρα τις προωθησεις, μεχρι και πληρωμενη τους εβαλα ουτε ερωτηση, ουτε μηνυμα. :cool:

Επι ευκαιρία ΕΔΩ η αγγελία οποιος θελει να προωθησει :LOL:

Last edited:
  • Like
Reactions: zerom0

sis

Well-Known Member
10 Μαϊου 2015
1.126
2.587
Αθήνα
Πως προσαρμόστηκαν μέσα στο σπίτι έχοντας προβλήματα όρασης; Τα άφησες μόνα τους να εξερευνήσουν το χώρο; Τρώνε τα μούτρα τους πάνω σε κάτι και αυτο-εκπαιδεύονται; :p

medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.543
11.656
Πως προσαρμόστηκαν μέσα στο σπίτι έχοντας προβλήματα όρασης; Τα άφησες μόνα τους να εξερευνήσουν το χώρο; Τρώνε τα μούτρα τους πάνω σε κάτι και αυτο-εκπαιδεύονται; :p
α καλα χαζεψα,
οχι δε καταλαβαινεις διαφορα καμία. Ουτε παραπαταει ουτε τρικλιζει, ουτε σκουντουφλαει, ουτε του εδειξα κατι, ανεβαινει σε επιπλα και παντου, κυνηγαει την ουρα του Batman, του χωνει σφαλιαρακια. Bασικα στην αρχη που το πηρα τους ελεγα δεν παίζει βλεπει εστω σκιες :LOL: Νομιζω η εξηγηση ειναι οτι χρησιμοποιουν τα μουστακια (σε συνδιασμο με οσφρηση/ακοη υποθετω) για να προσανατολίζονται.

Last edited:
  • Like
Reactions: noni_papa and sis

Στατιστικά Forum

Θέματα
31.938
Μέλη
18.800
Νεότερο μέλος
Konsmoul