Tα καμώματα του γκρεμλιν....!

medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.846
13.046
Καμιά γάτα δεν άφησε ποτέ κανέναν να κοιμηθεί το πρωί... Εκτός κι αν υπάρχει αυτόματη ταΐστρα...

Κ μετά αφού έχεις σηκωθεί για το πρωινό του κυρίου κ αφέντη, ε θα κουκουλωθεις να βγάλεις κ το σκύλο.

ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΕΝΝΟΗΜΕΝΟΙ ΣΑΣ ΛΕΩ!

(Μη δίνετε σημασία, κάτι δικά μου :cry:)
Εκτός αν είναι ο κουλ στ@ρχιδιστης Καρότος :LOL:

φ128.jpg

Το δικό μας ξυπνημα περιελαμβάνει γκρεμλιν σε κατασταση zoomies να χοροπηδά, γαυγίζει, τραβάει ακρα και να σε σπρώχνει με την πάτουσα να ξυπνήσεις και ο κυριος Καρότος ,βράχος ηρεμίας, εντελώς ασυγκίνητος αράζει καθως το γκρεμλιν χοροπηδάει εξαλλα αποπάνω του .:LOL:

Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.277
6.738
Εκτός αν είναι ο κουλ στ@ρχιδιστης Καρότος :LOL:

View attachment 75496

Το δικό μας ξυπνημα περιελαμβάνει γκρεμλιν σε κατασταση zoomies να χοροπηδά, γαυγίζει, τραβάει ακρα και να σε σπρώχνει με την πάτουσα να ξυπνήσεις και ο κυριος Καρότος ,βράχος ηρεμίας, εντελώς ασυγκίνητος αράζει καθως το γκρεμλιν χοροπηδάει εξαλλα αποπάνω του .:LOL:
Είναι που έχει βάλει το γκρέμλιν να καθαρίζει για πάρτη του, αλλιώς σιγά μη σ'άφηνε. Πολύ μπροστά :LOL:

• Haha
Reactions: medusa and Aliki V.

medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.846
13.046
Θελω να παίξω τώρα, τι δε θες? Θα ερθεις με το ζόρι!
Νόστιμος είσαι κάτσε να μασήσω λίγο!

φ140.jpgφ141.jpg

Παράξενος τύπος, του λέω να παίξουμε tug και δεν χαίρεται!
φ153.jpg

Κατσε να κανω λίγο σκουηζ ακόμα μπας και νιώσει!
φ151.jpg

Φίλε ξύπνα!!!
φ152.jpg

Τα νεύρα μου, πάλι την άραξε για ύπνο!!!!φ139.jpg

Aliki V.

Well-Known Member
1 Μαϊου 2020
470
455
47
συχνά το ενα πόδι σηκωμένο σαν pointer στο κυνήγι
πράγμα σπάνιο, δεν έχω δουλειά και χαζεύω...λύσε μου μια απορία: όταν λες το ένα πόδι σηκωμένο, εννοείς ότι κάθεται στον ποπό και έχει το ένα μπροστινό χεράκι λίγο λυγισμένο να μην ακουμπάει κάτω??? τι σχέση εχει αυτό με τα pointer στο κυνήγι? ή είμαι χαζή και δεν κατάλαβα κάτι???

medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.846
13.046
πράγμα σπάνιο, δεν έχω δουλειά και χαζεύω...λύσε μου μια απορία: όταν λες το ένα πόδι σηκωμένο, εννοείς ότι κάθεται στον ποπό και έχει το ένα μπροστινό χεράκι λίγο λυγισμένο να μην ακουμπάει κάτω??? τι σχέση εχει αυτό με τα pointer στο κυνήγι? ή είμαι χαζή και δεν κατάλαβα κάτι???
πανε χρονια ε (πως περνάνε τα ατιμα) αλλα νομιζω αυτο παρακατω εννουσα,
Καπου θα εχεις πετύχει τετοια εικονα ....
ουρα ευθεια πίσω τεντα, τσιτα σωμα, βλεμα καρφωμενο στο απειρο και το ποδαρακι ετοιμοpointers[1].jpg

Last edited:
  • Like
Reactions: BRUNO2 and Orjo

Aliki V.

Well-Known Member
1 Μαϊου 2020
470
455
47
Α οκ δεν είχα καταλάβει αυτό....εμάς σηκώνει το ποδαράκι πάντα όταν κάθεται στον ποπό. Στηρίζεται στον ποπό και το ενα μπροστινό ποδι και το άλλο το κρατάει στον αέρα σαν κυρία..

medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.846
13.046
Α οκ δεν είχα καταλάβει αυτό....εμάς σηκώνει το ποδαράκι πάντα όταν κάθεται στον ποπό. Στηρίζεται στον ποπό και το ενα μπροστινό ποδι και το άλλο το κρατάει στον αέρα σαν κυρία..
εννοεις την στάση λόρδος? Μηπως θελει ξυσιμο και σε "σκουνταει"? :LOL: :LOL: :LOL:

φ146.jpg

medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.846
13.046
Σαν και σημερα ,το 2017, πηρα τη μαυρη γαυγιστερη μπαλιτσα σπίτι μου.:love:

Γαυγιστερος, απαιτητικος, κακομαθημένος, καλόψυχος, σπιρτόζος, ακούραστος, μονίμως χαρούμενος με μια ουρα στα ύψη ασταμάτητα σειόμενη, ετοιμος για παιχνίδι κάθε λεπτό, σε σπρωχνει συνεχως να τον τρίψεις, σε ποδοπατάει, ξυπνας με τις πατουσες του στα μουτρα να σε σκάβουν, σκαρφαλωνει στα τραπεζια/παγκους κτλ , μας κλέβει το φαί καθε ωρα και στιγμή, μασουλαει τις γάτες, στο δρόμο κάνει ολων των ειδών τις τρέλες.......

με λίγα λόγια 5 χρόνια αξιολατρευτα γελοίος :LOL::love:

φ145.jpg

medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.846
13.046
Καλα η Μεδουσα είναι καταπληκτική! Μου εφερε δύο όμορφα κορίτσια στο σπίτι. :love: Μια μελαχρινή και μια σοκολατένια. Τα κορίτσια είναι παρα παρα πολυ ντροπαλά και δε με κάνουν παρέα ακόμα, ειναι φοβισμένες πολυ οι καημενούλες. Να σκεφτειτε κοιμοντουσαν τις πρωτες 48 ωρες ασταματητα (το κρεβάτι πάντως το βρηκαν αμέσως) και κατουρησαν μολις μια φορα. Ακόμα 5 μερες μετά, δεν εχω ακούσει τη φωνή τους και κοιμούνται συνεχώς μαζεμένες σε μια γωνίτσα. Κατουράνε μολις μια φορα την ημερα, οταν ειναι να σκάσουν. Τρώνε κανονικά βεβαια τα πάντα.

Προσπαθω να είμαι ευγενικός μαζί τους δε τις ταραζω και δεν τις ενοχλω καθόλου. Δέχτηκα επίσης να τους παραχωρίσουμε το καλο κρεβάτι και το ενα δωματιο μέχρι να νιωσουν ανετα και να τους δίνουμε απο τις λιχουδιές μου.
Νομιζω η σοκολατένια της αρέσω καθως την Μέδουσα δε την πλησιάζει καθόλου( φοβουνται παρα πολυ τους ανθρωπους , δεν έχουν καταλάβει ακόμα οτι ειναι φοβερα εργαλεία ξυσίματος) ενω εμενα ηρθε κοντα μου και μου κουνησε και την ουρά της. ;)

Νομιζω θα τις εχουμε καιρό εδω , ειδικά την σοκολατένια, οποτε καλο είναι να σας τις συστησω, η μελαχρινή είναι η Μάγια και σοκολατένια η Beauty. Πολυ πιθανά θα χρειαστουμε και τις πολυτιμες συμβουλές σας.

Το αγαπημένο σας γκρεμλιν.

βρ10.jpg

Last edited:

Aliki V.

Well-Known Member
1 Μαϊου 2020
470
455
47
Γκρεμλινάκο υπομονή...ποιός ξέρει τι έχουν τραβήξει τα κορίτσια αυτά πριν τα φέρει η Μέδουσα σπίτι..έτσι για να βλέπεις τι τυχερός είσαι. :love:

• Love
  • Like
Reactions: Orjo and medusa

medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.846
13.046
Πολύ γλυκά σκυλακια. Πως που γιατί;;;
Φαίνονται και καλοταισμενα ή είναι η ιδέα μου;
Ξεκίνησαν απο κάπου Οινούσες , τα βρήκαν σε κατι βραχονησίδες 16 ιανουαρίου. Μεγάλη ιστορία το πως βρεθηκαν σε μένα οι δυο. Τελοσπαντων δε ξερω τι τρωγαν, σιγουρα τα ταισαν και καλα τις 12-13 αυτες μερες, γιατι ηταν σε κλουβι και στειρωθηκαν και τα πλακωσαν και στο φαι. Επίσης 5 μερες εδω τρωνε και δε κουνιουνται. Η μαυρη ειναι λιγο θρεμμενη είναι και κοντοχοντρη ως σουλουπι , η αλλη ειναι φάση γκρεμλιν κυνηγοσκυλοσουλουπι, ξεγελαει το τριχωμα. Παντως για εγκατελειμενα σε βραχονησιδα 6-12 μηνες εμενα μου φανηκαν θρεφταρια και πολυ γυαλιστερα.
Η σκολατια ειχε και κουταβια κιολας, τα πηρε μια γνωστη στα media φιλοζωη αυτα, υιοθετηθηκαν ήδη.

Εαν δεν ηταν και φουλ φοβισμένα να βλεπουν ανθρωπο και να τρεμουν παντως (επίσης είδαν τον καρότο και φοβήθηκαν) ..... θα ελεγα με κοροιδευουν :giggle: Ειδικα η καφετια θα αργησει να ανοιχτει προβλεπω. Παντως ειναι τα πιο αθορυβα/ακινητα σκυλια εβερ, προς το παρον φυσικα.

Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.279
12.547
Aθήνα
Λογικό να είναι μαγκωμενες. Θέλουν τον χρόνο τους. Θα τις κρατήσεις να χαρεί και ο Μπάτμαν ή θα τις φιλοξενήσεις μεχρι να βρεθεί κάτι;

medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.846
13.046
Λογικό να είναι μαγκωμενες. Θέλουν τον χρόνο τους. Θα τις κρατήσεις να χαρεί και ο Μπάτμαν ή θα τις φιλοξενήσεις μεχρι να βρεθεί κάτι;
Φιλοξενια εννοειται, οσο χρειαστει να ετοιμαστουν για τη ζωη στη πολη.

Aliki V.

Well-Known Member
1 Μαϊου 2020
470
455
47
Ξεκίνησαν απο κάπου Οινούσες , τα βρήκαν σε κατι βραχονησίδες 16 ιανουαρίου.
Το διάβασα αυτό!!! το θυμάμαι γιατί μου έκανε εντύπωση πώς βρέθηκαν και κυρίως πώς επιβίωναν εκεί...

Στατιστικά Forum

Θέματα
32.592
Μέλη
19.448
Νεότερο μέλος
New_dog_parent