Tα καμώματα του γκρεμλιν....!

medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.896
13.237
8η μέρα σήμερα. Τα κορίτσια είναι κάπως καλύτερα..... Ξεκινησαν να κατουράνε τουλάχιστον πιο συχνά, τις πρωτες μερες πήγαιναν ανα 30-40 ώρες, πίστεψα θα πάνε απο νεφρα. Για να κατουρήσουν εφαρμοσα το σύστημα πανες στη βεράντα με χώμα πάνω.
Τρώνε διστακτικά απο το χερι μου, την μελαχρινή καπως την ακουμπαώ, αλλα γενικα τα χαιδευεις λίγο στο ποπουδακι και κοκαλώνουν κυριολεκτικά, αποστρεφουν βλεμα και εχουν το υφος τι θα μας κανει τωρα αυτη θεε μου. Φωνη ακομα δεν εχω ακουσει!!!!

βρ18.jpg

αχ αυτο το βλεματάκι!!!!
βρ26.jpg

medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.896
13.237
Μήπως τον εκνευρίζουν τα κορίτσια??? είστε ακόμη συγκάτοικοι??
τα καημένα τα κορίτσια ακόμα δεν εχουν τολμήσει να ερθουν στο διπλανό δωμάτιο, τι να τον ενοχλήσουν. Αυτος ο διάολος πάει και τους κλέβει τα μασουλητήρια και τον αφήνουν. Είναι ελαφρως καλύτερα αλλα θέλουν πολυ χρόνο.

Η σοκολατένια είναι απίστευτα όμορφη!!!!!

βρ33.jpg

Aliki V.

Well-Known Member
1 Μαϊου 2020
532
515
47
τα καημένα τα κορίτσια ακόμα δεν εχουν τολμήσει να ερθουν στο διπλανό δωμάτιο, τι να τον ενοχλήσουν. Αυτος ο διάολος πάει και τους κλέβει τα μασουλητήρια και τον αφήνουν. Είναι ελαφρως καλύτερα αλλα θέλουν πολυ χρόνο.

View attachment 75687
Είναι κουκλίτσες και οι δύο ( μια μικρή προτίμηση στην cinnamon έχω....). Ρε τον Μπάτμαν...πολύ ζόρικος είναι..

• Like
Reactions: Orjo

Orjo

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2020
416
910
Πάτρα

View attachment 75687
Ματάρες

• Love
Reactions: Aliki V. and medusa

medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.896
13.237
Αρχισαμε να ξεπορτίζουμε ..... τα κορίτσια μπηκαν επιτέλους στο δευτερο δωμάτιο :LOL: (με λίγη ωθηση βέβαια). Το γκρεμλιν δέχτηκε να μοιραστεί τον καναπέ του, οχι και με τρελο κέφι αλλα τις ανέχεται.
Νομίζω εχουν αρχίσει να γυρίζουν στο ονομά τους,(εχει πέσει πολυ λιχουδια γενικά) βάλαμε κολάρα, τις χαιδευω αλλα ακόμα αντιμετωπιζουν το αγγιγμα με φόβο και δισταγμό, δε κουνιούνται να εξερευνήσουν γενικά και εξακολουθουν να κανουν τσισακια κακάκια μόνο μια φορα την ημερα.

Φοβάμαι ακόμα να επιχειρήσω λουρί και οδηγό μεσα στο σπίτι μηπως πάμε πίσω αντι για μπροστα. Πιθανά να φέρω και κάποιον εκπαιδευτη να τις δει, αλλα μολις λίγο ξεθαρρέψουν ακόμα ... Δε ξέρω γενικά τι αλλο να κάνω πέρα απο υπομονή και σταθερότητα και χαδια , φαγητάκι, φροντίδα.

Παντως είναι εντυπωσιακό το πως τον καναπέ τον βρίσκουν όλα τα σκυλούνια αμέσως!!! :LOL:
βρ47.jpgβρ43.jpg

βρ53.jpgβρ50.jpg

Last edited:

Aliki V.

Well-Known Member
1 Μαϊου 2020
532
515
47
Αρχισαμε να ξεπορτίζουμε ..... τα κορίτσια μπηκαν επιτέλους στο δευτερο δωμάτιο :LOL: (με λίγη ωθηση βέβαια). Το γκρεμλιν δέχτηκε να μοιραστεί τον καναπέ του, οχι και με τρελο κέφι αλλα τις ανέχεται.
Νομίζω εχουν αρχίσει να γυρίζουν στο ονομά τους,(εχει πέσει πολυ λιχουδια γενικά) βάλαμε κολάρα, τις χαιδευω αλλα ακόμα αντιμετωπιζουν το αγγιγμα με φόβο και δισταγμό, δε κουνιούνται να εξερευνήσουν γενικά και εξακολουθουν να κανουν τσισακια κακάκια μόνο μια φορα την ημερα.

Φοβάμαι ακόμα να επιχειρήσω λουρί και οδηγό μεσα στο σπίτι μηπως πάμε πίσω αντι για μπροστα. Πιθανά να φέρω και κάποιον εκπαιδευτη να τις δει, αλλα μολις λίγο ξεθαρρέψουν ακόμα ... Δε ξέρω γενικά τι αλλο να κάνω πέρα απο υπομονή και σταθερότητα και χαδια , φαγητάκι, φροντίδα.

Παντως είναι εντυπωσιακό το πως τον καναπέ τον βρίσκουν όλα τα σκυλούνια αμέσως!!! :LOL:
View attachment 75753View attachment 75752

View attachment 75751View attachment 75754
Εμένα πάλι μου φαίνεται απίστευτο ότι μετά από τόσο καιρό μαζί σου, και με άλλο σκυλάκι μέσα στο σπίτι, είναι ακόμα τόσο φοβισμένες...με λυπεί πολύ αυτό γιατί φαντάζομαι τι πέρασαν...

medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.896
13.237
Γεια σας φιλοι μου, καιρο ειχα να εμφανιστω αλλα εχω μπλεξει με τα κοριτσια μου και δεν είχα χρόνο.

Τα πέρασα τέλεια στις διακοπες μου,το Πάσχα μου αρεσει γιατι με ταιζουν κατσικάκια. :LOL: Πήρα και λίγο βάρος επιτέλους, φαίνονται τώρα λίγα πλευρα μου, οχι απο τα κατσικάκια αλλα γιατι κλέβω το φαι του γάτου και τις λιχουδιες των κοριτσιών.:ROFLMAO: Πάντως ακόμα είμαι πολυ ανάλαφρος και μπορω να πετάω!!!!
μπ044.jpg

Η Μέδουσα ισχυρίζεται οτι ασπρισα λίγο στη μουσούδα, αλλα τι να σας πω, εγω νιωθω καλύτερα απο ποτε, δυνατος και ωριμος.(y):cool: Η ωριμότητα και η σοφία διακρίνεται στη φάτσα μου :LOL:μπ048.jpg

Τα κορίτσια ομορφαίνουν αλλα εξακολουθουν να είναι πολυ ντροπαλές. Η καστανή είναι πονηρή και τσαχπίνα και παίζει μαζί μου λιγάκι αλλα μόνο οταν λείπει η Μέδουσα, η μελαχρινή είναι καλή και αγαθή αλλα ουτε να με κοιτάξει.
Γενικα παρα το γεγονος οτι είμαι ομορφάντρας και με χαρακτήρα και χιούμορ με φτυνουν.:unsure:βρ58.jpgβρ57.jpg

Ολη μέρα κοιμούνται και δε μιλάνε καθόλου. Σηκώνονται μόνο για φαί. Οταν η Μέδουσα τους βάζει λουρί ακόμα σπαρταράνε σαν τα ψάρια και λαχανιάζουν τρέμουν, δε φαίνεται να έχουν ορεξη να πάνε βόλτα ούτε να φύγουν απο εδώ.
Τουλάχιστον δε μου κλέβουν τις λιχουδιες και τα παιχνίδια και δεν ζητάνε ξύσιμο απο την δούλα, συγνώμη την Μέδουσα εννοούσα. :D
βρ60.jpg

Αυτα τα νέα μας, ελπιζω να είστε ολοι καλα δίποδοι και τετράποδοι. :)

Last edited:

Άννα34

Member
11 Δεκεμβρίου 2021
22
34
45
Γεια σας φιλοι μου, καιρο ειχα να εμφανιστω αλλα εχω μπλεξει με τα κοριτσια μου και δεν είχα χρόνο.

Τα πέρασα τέλεια στις διακοπες μου,το Πάσχα μου αρεσει γιατι με ταιζουν κατσικάκια. :LOL: Πήρα και λίγο βάρος επιτέλους, φαίνονται τώρα λίγα πλευρα μου, οχι απο τα κατσικάκια αλλα γιατι κλέβω το φαι του γάτου και τις λιχουδιες των κοριτσιών.:ROFLMAO: Πάντως ακόμα είμαι πολυ ανάλαφρος και μπορω να πετάω!!!!
View attachment 75881

Η Μέδουσα ισχυρίζεται οτι ασπρισα λίγο στη μουσούδα, αλλα τι να σας πω, εγω νιωθω καλύτερα απο ποτε, δυνατος και ωριμος.(y):cool: Η ωριμότητα και η σοφία διακρίνεται στη φάτσα μου :LOL:View attachment 75882

Τα κορίτσια ομορφαίνουν αλλα εξακολουθουν να είναι πολυ ντροπαλές. Η καστανή είναι πονηρή και τσαχπίνα και παίζει μαζί μου λιγάκι αλλα μόνο οταν λείπει η Μέδουσα, η μελαχρινή είναι καλή και αγαθή αλλα ουτε να με κοιτάξει.
Γενικα παρα το γεγονος οτι είμαι ομορφάντρας και με χαρακτήρα και χιούμορ με φτυνουν.:unsure:View attachment 75883View attachment 75886

Ολη μέρα κοιμούνται και δε μιλάνε καθόλου. Σηκώνονται μόνο για φαί. Οταν η Μέδουσα τους βάζει λουρί ακόμα σπαρταράνε σαν τα ψάρια και λαχανιάζουν τρέμουν, δε φαίνεται να έχουν ορεξη να πάνε βόλτα ούτε να φύγουν απο εδώ.
Τουλάχιστον δε μου κλέβουν τις λιχουδιες και τα παιχνίδια και δεν ζητάνε ξύσιμο απο την δούλα, συγνώμη την Μέδουσα εννοούσα. :D
View attachment 75884

Με πόσο κούκλες τα κορίτσια!!!! Το βλέμμα τους είναι τόσο θλιμμένο!Δεν έχει υπάρξει ακόμα ενδιαφέρον για να τα υιοθετήσουν;

Aliki V.

Well-Known Member
1 Μαϊου 2020
532
515
47

View attachment 75881

Η Μέδουσα ισχυρίζεται οτι ασπρισα λίγο στη μουσούδα, αλλα τι να σας πω, εγω νιωθω καλύτερα απο ποτε, δυνατος και ωριμος.(y):cool: Η ωριμότητα και η σοφία διακρίνεται στη φάτσα μου :LOL:View attachment 75882

Γενικα παρα το γεγονος οτι είμαι ομορφάντρας και με χαρακτήρα και χιούμορ με φτυνουν.:unsure:View attachment 75883View attachment 75886

View attachment 75884

τα ΚΟΥΚΛΙΑ κορίτσια, δεν θέλουν ακόμα να πάνε βόλτα????

medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.896
13.237
Με πόσο κούκλες τα κορίτσια!!!! Το βλέμμα τους είναι τόσο θλιμμένο!Δεν έχει υπάρξει ακόμα ενδιαφέρον για να τα υιοθετήσουν;
τα ΚΟΥΚΛΙΑ κορίτσια, δεν θέλουν ακόμα να πάνε βόλτα????
@medusa το πλάνο για τις μουσαφίρισσες ποιό είναι;
Μέχρι να...τι;

Τα κορίτσια υπάρχει ενδιαφέρον αλλα όλες οι κλήσεις είναι για την όμορφη καστανή. Είναι πανεμορφη και πολυ εξυπνη και πονηρή , ακόμα και στη βραχονησίδα ήταν η πιο δύσκολη να πιαστεί, αλλα είναι και η πιο δύσκολη γενικότερα. Η μαυρουλα ειναι σε καλύτερη φάση , υπάρχει και αλλη μια μαυρουλα ολοιδια πιο δουλεμένη που εχει ξεκινήσει μικρες βόλτες (βρισκεται σε εμπειρη Pet keeper) αλλα κανεις δε θελει τις ασχημουλες μαυρουλες. Γενικα δε τις εχω προωθησει ακόμα.

Η αληθεια ,δεν εχω ενταξει και καμια φοβερη εμπειρια, αλλα δεν εχω ξανασυναντησει τετοια σκυλια, δεν εχουν θεμα με την εννοια να σε δαγκωσουν αν τα πιασεις , καθονται να κοψεις ακομα και ραμματα, αλλα μοιαζουν να μην επιθυμουν ιδιατερα σχεση με το ανθρωπινο ειδος. Ωρες ωρες επίσης πετρωνουν κυριολεκτικα απο τρομο με πραγματα που δε σου παέι ο νους και ενταξει ειναι λογικό. Απο τη βραχονησιδα στη Αθηνα μες το χαμο και γενικότερα η ολη διαδικασια, θεωρω το σοκ ηταν και είναι ακόμα τεραστιο.

Τωρα απλα εχουμε φτασει στο σημειο που αγγίζονται ανετα απο μένα, ακομα και χτένισμα και μες το σπιτι το λουρι το φοραμε το λουρι και σερνεται χωρις να λαχανιαζουν και να τρεμουν. Δεν κανουν ευκολα βημα με το λουρι. Εχει ερθει και εκπαιδευτης αλλα δε μπορει να κανει και πολλα αυτη την στιγμη, συνεχίζω την προσπάθεια εξοικειωσης με πολυ αργους ρυθμους. Πιστευω θα βοηθουσε να πανε σε σπίτι με κήπο οπως η αδερφη της μαυρης, βοηθησε πολυ στην σταδιακη εξοικιωση με το λουρι και το εξω δρομο.

Το πλανο είναι αργα και σταθερα συνεχίζουμε και δουλευουμε το λουρί ή ενδιαμεσα να δωθουν μονο αν βρεθει καποιος διαθέσιμος να αναλάβει τετοια ευθυνη.

mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.266
19.349
Κι αν δεν βρεθεί ποτέ αυτός ο μοναδικός υπεύθυνος;
Η αν δεν παρουσιάσουν ποτέ, καμία βελτίωση;

Ηρεμα ρωτάω :LOL:

• Haha
Reactions: Amaliaz