Tα καμώματα του γκρεμλιν....!

medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.897
13.250
Γκρεμλιν και Καρότο σας εχω πει οτι ειναι ταιρι μοναδικό. Καρμικό ζευγαρι, ιδιοι σε πολλά, στη ανεξαντλητη ενεργεια, στην μ@λ@κια στο κεφάλι, στη διαολια κτλ.... γενικα εχουν κάνει συμμορία με στόχο την ψυχικη εξοντωση μου...

Τι καναν λοιπον τα διαόλια χτες?

Φιλοξενούμε μια γατα απο σπίτι συλλέκτη η οποια είναι απομονωμένη σε κρεητ μεχρι να κανει εξετάσεις και να φύγει και η υπέροχη οσμή της. Κάποια στιγμη ακουγα χρατς χρουτς και μπωλάκια να τρίζουν και τι βλέπω?
Καρότος, ο οποίος σημειωτέον σνομπάρει κάθε ξηρα περα απο μια εκλεχτη που τρώει, είχε χωσει τα χέρια μες το crate της guest γάτας , εκλεβε και πεταγε τις κροκέτες εξω και το μαυρο τέρας απλα περίμενε και καταβρόχθιζε!

Να ανησυχήσω για το τι μου ετοιμάζουν στο μέλλον?

φ084.jpg

medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.897
13.250
Δεν μπορώω, πεθαίνω με τις ιστοριούλες τους :ROFLMAO:
Που να δεις τωρα τι επαθε το γκρεμλιν....εχει τρελαθει o_O
Νεος επισκεπτης,εγιναν 2 τα καροτα:ROFLMAO:, αλλο μεγεθος αλλα ιδια σε εμφανιση και χαρακτηρα :ROFLMAO:
Εαν θελει κανεις γατακι ατρομητο και dog friendly ας μιλησει. Θα το προικισω κιολας.

καροτακι01.jpgκαροτακι03.jpg

medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.897
13.250
Κλείσαμε τα 5 χρόνια χωρίς μπάνιο.:cool:

Οχι δε σκεφτομαι να το γιορτάσω :LOL:, αλλα μου εκατσε η ιδεα να τον παω καπου εξω να πλυθει και αυτος μια φορα.... ποσες πιθανότητες δίνετε να κάτσει αναίμακτα και να φυγουμε ολοι με δεκα δαχτυλα?

ΥΣ. Νομίζω δε του άρεσε η ιδέα.
Τελικά τα καταφέραμε να κάνει μπάνιο, μετα απο 5 ολόκληρα χρόνια. Δεν αποπειράθηκα να τον πάω εξω , τον επιασα γλυκα και ηρεμα μεσα στο σπίτι και έκατσε αναίμακτα, οριακα του άρεσε κιολας! Εφυγε με μπανιο χτένισμα, τοση τριχα που ξαναφανηκαν τα πλευρα όλα, τελικα δεν εχει βαλει γραμμάριο :LOL:

Στα άλλα νέα μας εχει πλεον 3 γατες (προσωρινες οι 2) να κυνηγάει ασταμάτητα, να τις κουβαλάει απο το λαιμο , να τις μασουλάει κτλ, να ανεβαινουν στα επιπλα, να χοροπηδανε, να κανουν κούνια το βραδυ στις πόρτες. Ο καρότος επίσης κάνει τα ίδια με το γκρεμλιν σβερκωνει τις αλλες γατες και τις μασουλάει και τις σέρνει..... οπως λέει και η σοφη παροιμία με οποιον δάσκαλο καθίσεις τέτοια γραμματα θα μάθεις.
Με λίγα λόγια περνάμε υπέροχα o_O:ROFLMAO::cool::LOL:

medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.897
13.250
Φίλοι μου γειά σας! Εχω καιρό να σας πώ τα νέα μου, δε συνδεόμαστε συχνά γιατι το μεδουσάκι δουλευει πολυ για να με ταίζει!

Πέρασα ενα πολυ όμορφο καλοκαίρι, με πήγαν και σε νησάκι φέτος, παραμένω δεινός κολυμβητης και εφαγα και τα θαλασσινά μου! Η συμπεριφορα μου ήταν πολυ καλη, αν εξαιρέσουμε την ώρα του φαγητού που τα δίποδα ήταν λίγο στην τσίτα μην σκαρφαλώσω στο τραπέζι και μας διώξουν απο τα εστιατόρια!

Τα δίποδα επίσης εντυπωσιάστηκαν με την συμπεριφορά μου με την 3χρονη "ξαδερφούλα" μου, η οποία με κυνηγάει και μου κάνει κεφαλοκλειδώματα, αλλα ξερω πόσο με αγαπάει:love: και αναγνωρίζω οτι είναι ευαισθητο πλάσμα και προσέχω. Η αληθεια ειναι εχει και προπτικες να γίνει καλο χαιδευτήρι, οσο πάει μαθαίνει!

298096676_583677746570273_8532770093875623754_n.jpg

Οταν γύρισα σπιτάκι μου συνειδητοποίησα οτι οι γατες εχουν κάνει κατάληψη, ανεβαίνουν ακόμα και στον καναπέ μου! Επειδή είμαι καλός τις αφήνω οσο δε με ενοχλουν, επίσης τις κάνω μπάνιο, περιποιούμαι τις πληγές τους κτλ. Οπως λένε όλοι είμαι καταπληκτική νοσοκόμα και φροντιστής ζώων. Σε μια αλλη ζωή λένε οτι θα ήμουν πιθανα νοσοκόμος, αναγνωρίζω αμέσως ποτε είναι αρρωστο ενα γατάκι!

Το καλό είναι επίσης οτι εχω 3 θύματα να κυνηγάω και να μασουλαώ τωρα, δεν ξέρω ποιο να πρωτοδιαλέξω! :LOL:

294637316_462461458682229_2394740394537537171_n.jpg305875760_624192632594935_5894257229041854026_n.jpg306157070_550644316833294_8736900052159004491_n.jpg
306224554_1151598222377656_8150125677053108255_n.jpg

Αυτά τα νέα μας, ελπίζω να είστε όλοι καλα! Το αγαπημένο σας γκρεμλιν!

ΥΣ . Μη ξεχνάμε η γκρίζούλα Σαβάνα και ο τζιντζερ Καρότος Τζούνιος δίνονται για υιοθεσία, είναι και dog friendly :LOL:

medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.897
13.250
Με τα κορίτσια τι έκανες; Είχαν κάποια αλλαγή μέσα στο καλοκαίρι;
Οχι καμία. Δεν αναγνωρίζουν ούτε εμένα καλα καλα , που κοιμουνταν μαζι μου στο ιδιο δωματιο 6 μηνες. Στασιμες παντελως, σαν φυτα, δεν δεχονται λουρι κτλ. Δεν εχω ξαναδει τετοια σκυλάκια, ουτε οι εκπαιδευτες που τις ειδαν (3-4 διαφορετικοι) δινουν ιδιαιτερες ελπιδες.

Θα τις χωρισουμε σε κανα μηνα, νομιζω ειναι χειροτερα το οτι μενουν μαζι. Ειμαι στην σοβαρη σκεψη να παρω την μια, την καφε που τουλαχιστον κινουταν μες το χορο, ψαχουλευε και αλληλεπιδρουσε με τον μπατμαν, επαιζε και εδειχνε σημαδια χαρας μαζι του και δεν ετρεμε με το παραμικρο.....το θεμα ειναι οτι θα ειναι επ αποριστου με κινδυνο να ξεμεινει.
Ολοι εχουν βαλθει να με αποτρεψουν.

Last edited:
  • Like
Reactions: mareco

Aliki V.

Well-Known Member
1 Μαϊου 2020
533
519
47
Οχι καμία. Δεν αναγνωρίζουν ούτε εμένα καλα καλα , που κοιμουνταν μαζι μου στο ιδιο δωματιο 6 μηνες. Στασιμες παντελως, σαν φυτα, δεν δεχονται λουρι κτλ. Δεν εχω ξαναδει τετοια σκυλάκια, ουτε οι εκπαιδευτες που τις ειδαν (3-4 διαφορετικοι) δινουν ιδιαιτερες ελπιδες.

Θα τις χωρισουμε σε κανα μηνα, νομιζω ειναι χειροτερα το οτι μενουν μαζι. Ειμαι στην σοβαρη σκεψη να παρω την μια, την καφε που τουλαχιστον κινουταν μες το χορο, ψαχουλευε και αλληλεπιδρουσε με τον μπατμαν, επαιζε και εδειχνε σημαδια χαρας μαζι του και δεν ετρεμε με το παραμικρο.....το θεμα ειναι οτι θα ειναι επ αποριστου με κινδυνο να ξεμεινει.
Ολοι εχουν βαλθει να με αποτρεψουν.
Εχει αποκλειστει κατι οργανικο;; ειναι μονο ψυχολογικο το αιτιο της συμπεριφορας τους;;;;

medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.897
13.250
Εχει αποκλειστει κατι οργανικο;; ειναι μονο ψυχολογικο το αιτιο της συμπεριφορας τους;;;;
Ναι δεν εχουν κατι οργανικο, εχουν γινει ολες οι εξετασεις, στειρωθηκαν κτλ

Το βασικοτερο θεμα απο οτι εχω καταλαβει ειναι οτι το κρισιμο σταδιο της κοινωνικοποιησης, ως την ενηλικιωση ,σχεδον 2 χρονια, μεγαλωσαν σαν αγριμια σε ενα περιβαλλον χωρις ανθρώπους και ερεθισματα που εχουν τα οικοσιτα σκυλακια. Ειναι δύσκολο να αντιστραφει οτι εχει καταγραφει στο μυαλουδακι τους, θελει πολυ χρονο και δουλεια με αμφιβολα αποτελεσματα.

Η τριτη παντως τα καταφερε να ανεχεται τους ανθρωπους (οχι χαδια, χαρες, απλα ανεχεται) και δεχτηκε το λουρι παει βολτες δειλα δειλα. Ηταν ομως εξαρχης πιο θαρρετη και ανετη μαζι μας και μας πλησιαζε. Ισως να μη γεννηθηκε εξαρχης εκει, καποια τα ειχαν παρατησει μεγαλυτερα εκει.

• Like

Aliki V.

Well-Known Member
1 Μαϊου 2020
533
519
47
Ναι δεν εχουν κατι οργανικο, εχουν γινει ολες οι εξετασεις.
Το βασικοτερο θεμα απο οτι εχω καταλαβει ειναι οτι το κρισιμο σταδιο της κοινωνικοποιησης, ως την ενηλικιωση σχεδον 2 χρονια, μεγαλωσαν σαν αγριμια σε ενα περιβαλλον χωρις ανθρώπους και ερεθισματα που εχουν τα οικοσιτα σκυλακια. Ειναι δύσκολο να αντιστραφει οτι εχει καταγραφει στο μυαλουδακι τους, θελει πολυ χρονο και δουλεια με αμφιβολα αποτελεσματα.
Αρα ρε συ, πρέπει να βρισκονται μονιμα σ ενα απιστευτο στρες...ολα τους φαινονται αγνωστα και τρομακτικα...εισαι σιγουρη οτι θες να κρατήσεις τη μια; γιατι το βρισκω απιθανο να βρεθει άλλος τρελλος σαν εσενα και να θελησει να την παρει τοσο μπλοκαρισμενη που ειναι...

medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.897
13.250
Αυτό το ασπρο τι είναι??????????κουκλάκι είναι....
Eιναι η next guest αν τη παλεψουμε μαζι με τις γατες.... αυριο μετακομίζει δοκιμαστικα στην οικία γκρεμλιν! Το μονο που γνωρίζω οτι είναι νεαρη , ενεργητική, χαρούμενη, αεικίνητη!

• Like

vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
7.917
9.770
Athens
Κόκα ηθελα να την βγάλω αλλα θα είναι κάπως η αγγελια.

View attachment 76165View attachment 76166
Κόκα βγάλτην και βάλε αγγελία "χαρίζεται κόκα" αν μη τι άλλο θα πήξεις στα τηλεφωνήματα και θα χεις να διαλέξεις.
Πέρα από την πλάκα, το "Κόκα" θα προκαλέσει γέλιο και ίσως ενδιαφέρον. :giggle:

medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.897
13.250
Ακόμα εδω η μουρλη! Δεν την πήρε κανεις και ειναι εδω να μας τρελαίνει. Κουναει τον πισινο της περα δωθε σαν ξεβιδωμένο ολη μέρα.

Οταν παίζουν τα δυο μουρλα μεγαλοκούταβα μαζί....απλα χαμος!

Αγγελία για social ΕΔΩ. Οποιος καλος ανθρωπος θέλει ας κοινοποιήσει!

τεκιλα15.jpg

medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.897
13.250
Ακόμα εδω είμαι, δε πηρε κανεις τηλ! Δε με χαλάει ομως, περναω τέλεια. Το μόνο προβλημα....
δε ξέρω τι να κανω ωστε να γίνω γκρεμλιν στη θέση του γκρεμλιν! Το προσπαθω παντως συνεχως!

314902527_1338827770219689_6629183970884036895_n.jpg

Aliki V.

Well-Known Member
1 Μαϊου 2020
533
519
47
Ακόμα εδω είμαι, δε πηρε κανεις τηλ! Δε με χαλάει ομως, περναω τέλεια. Το μόνο προβλημα....
δε ξέρω τι να κανω ωστε να γίνω γκρεμλιν στη θέση του γκρεμλιν! Το προσπαθω παντως συνεχως!

View attachment 76244
κι είναι πανέεεεεεεεεεμορφη γμτ....

medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.897
13.250
Γεια σας! ΗΤεκίλα είμαι! Ελπίζω να μη με ξεχάσατε και να προωθείτε την αγγελία μου! Οπως βλεπετε δε με πήρε κανεις, βασικά ουτε τηλ δε χτύπησε για μένα και εχω αρχίσει να προσβάλομαι, τοσο κουκλάρα και με χαρακτήρα και να μη με θέλουν!

Οταν με πανε στις ημερες υιοθεσίας ή βόλτες κανω επίσης μαλαγανιες σε όλους μπας και με πάρουν, ολοι λένε τι κούκλα, τι καλή, τι χαρούμενη και μετα ρωτάνε τη Μέδουσα αν έχει κανα μικρότερο σε μέγεθος ή ηλικία. Η Μέδουσα λέει δε πειράζει, αυτοι χάνουν και να μην αγχωνομαι θα βρεθει αυτος που θα εκτιμήσει την τεράστια προσωπικότητα μου!

Ακόμα δεν έχω καταφερει με τις μαλαγανιες μου να παρω την θέση του γκρεμλιν, το προσπαθω ομως συνεχως. Καπως πρεπει να επιβιωσω και εγω! Οταν τον χαιδευει η Μεδουσα παω και χωνομαι εγω αναμεσα τους να τον διωξω, την βάζουμε στη μέση και την τραβαμε και οι 2 με τα χερια μας για χάδια :ROFLMAO: οταν φωναζει το γκρεμλιν ,που την γραφει, τρεχω εγω, οταν λεει κατσε καθομαι εγω, βαζω τα δυνατά μου σε όλους τους τομείς!

Τα γατιά δυστυχως δεν είναι με το μέρος μου, παρόλο που τα κυνηγάω να γίνουμε φίλοι, αυτα τρομάζουν και ολο με χαστουκίζουν! Πρέπει να είναι πράκτορες του γκρεμλιν και να δουλευουν γι αυτον!:unsure:

Κατα τα αλλα, σε γενικές γραμμές καλα περνάμε, χοροπηδάμε με το γκρεμλιν και διαλύουμε το σπίτι, ρίχνουμε και κατι τσακωμούς που και που, αλλα με αφήνει να κάθομαι στον καναπέ του!

316227395_1572418573208250_6012307805952736744_n.jpg

Last edited:

Στατιστικά Forum

Θέματα
32.743
Μέλη
19.632
Νεότερο μέλος
Aneta maroglou