TOYΦΑ ΚΑΙ ΕΛΚΟΣ


marcia

Well-Known Member
18 Δεκεμβρίου 2008
642
124
Πολύ χαίρομαι που μεγαλώνει η γούνα του μικρού μου. Αλλά οι τούφες στο κεφάλι του είναι σε μία περίεργη φάση. Αυτές που είναι ακριβώς πάνω από τα μάτια δεν μπορώ να τις πιάσω σε κοτσιδάκι. Χρειάζεται να μεγαλώσουν και άλλο. Ωστόσο το είδε αυτό η κτηνίατρος και μου είπε να τις κόψουμε. Έχοντας διαβάσει από εδώ οτι αυτό μπορεί να δημιουργήσει προβλήματα το απέφυγα και της είπα: Ναι αλλά θα ξαναμεγαλώσουν.
Αυτές μου λέει θα τις κόβεις συνέχεια γιατί οι τρίχες ακουμπούν στα μάτια του και μπορεί να του προκαλέσουν έλκος. :eek: Πρώτη φορά το άκουσα. Α Απο κτηνιατρικής απόψεως δεν αμφιβάλλω οτι μπορεί να έχει και δίκιο αλλά από την άλλη κάπως μου ακούγεται αυτό το συνεχές κόψιμο. Γνωρίζετε κάτι ή κανένα προϊόν που μπορεί να αντικαταστήσει τη λακ για να του κάνω λίγο styling να μην πέφτουν οι τρίχες στα μάτια; Να αποφύγω αυτό το κόψιμο που θα είναι και μόνιμο άγχος. Thanks.
 


LUNA07

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
1.657
3
45
thessaloniki
Θα μου πεσει το ματι εμενα τωρα με αυτα που διαβαζω.........:eek::eek::eek::eek:
η κτηνιατρος πρεπει να ειναι πολυβραβευμενη στο εξωτερικο με 3 master???:D

λοιπον μην τυχον και τα κοψεις διοτι θα το μετανοιωσεις,
υπομονη να μεγαλωσουν ωστε να πιανονται....εως τοτε βαζε π.χ. ενα κλαμερακι μικρο....

εαν παλι θες να σου πουμε καλυτερη γνωμη βαλε μια φωτο την φατσα του για να μη μιλαμε αοριστα,και να δουμε πραγματικα μεγεθος της τριχας και πως ειναι το μικρο σου:)
 


lzk

Active Member
1 Φεβρουαρίου 2009
39
0
Θεσσαλονίκη
Μην τα κόψεις με τίποτα!!!!! κ εμένα τα ίδια μου έλεγε ο κτηνίατρος αλλα ευτυχώς που είχα βρει αυτο το φορουμ κ είχα διαβάσει σχετικά με αυτό! το κλαμεράκι κάνει δουλεια μέχρι να μεγαλώσουν! Πόσο είναι ο δικός σου?
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.597
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3