ripper2.1

Well-Known Member
21 Δεκεμβρίου 2015
489
1.386
39
Κω
Καλησπέρα σας , εύχομαι σε όλους Καλή Σαρακοστή .
Ηρθε η ώρα να σας παρουσιάσω το κορίτσι μου :)
Η Tyra ειναι ενα εργασιακός Γερμανικός Ποιμενικός , την αγόρασα απο το εκτροφειο Mineo που βρίσκεται στην Τσεχία , αυτη την στιγμή ειναι γεννήθηκε την πρωτοχρονιά το μανάρι μου κ θα ταξιδέψω για να την συνοδέψω στο ταξίδι , στις 17 Απριλίου , τοτε θα ειναι 3,5 μηνών κ θα εχει ολοκληρώσει το αντιλυσσικό εμβόλιο της , καθώς και τις 21 μέρες που απαιτούνται μετά απο αυτό. Εχω τα παντα έτοιμα στο σπιτι μου , εχω ήδη προχωρήσει σε συμφωνία με την Voldog , εταιρεια στον χώρο της barf τροφής καθώς κ με εκπαιδευτή για την εκπαίδευση της . Θα ηθελα να μοιραστώ μαζί σας μερικες φωτογραφιες για να διαπιστώσω πως δεν την βλεπω μονο εγω κουκλάρα , απο τα μάτια του πατέρα :)

image.png image.png
image.png
 












dimitris-skg

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2012
844
2.851
Πολύ όμορφη !!! Με το καλό !!!
Πόσα κιλά περίπου θα είναι όταν θα την πάρεις; Θα μπορεί να είναι στην καμπίνα μαζί σου;
 
  • Like
Reactions: ripper2.1


ripper2.1

Well-Known Member
21 Δεκεμβρίου 2015
489
1.386
39
Κω
Πολύ όμορφη !!! Με το καλό !!!
Πόσα κιλά περίπου θα είναι όταν θα την πάρεις; Θα μπορεί να είναι στην καμπίνα μαζί σου;
Ευχαριστώ πολυ !!!! Η εκτροφέας μου ανέφερε πως την υπολογίζει 8,5 - 9 ....8 ειναι το όριο στην Aegean , για να ειμαι βέβαιος , εχω κανει κράτηση για θέση σε ειδική θέση με box , αλλα θα παρω μαζι μου κ μια τσάντα υφασμάτινη ταξιδιού σε περίπτωση που ειναι πιο ελαφριά η ίδια ή η διαθεση της υπαλλήλου στο αεροδρόμιο κ με αφησει να την παρω μαζι μου έστω κ ας ειναι λιγο παραπανω απο το όριο :)
 




ripper2.1

Well-Known Member
21 Δεκεμβρίου 2015
489
1.386
39
Κω
Με το καλό να τη δεχτείς!!! Σε βρίσκω σούπερ προετοιμασμένο!!
Ευχαριστώ πολυ !!! Ειχα σύμμαχο τον χρόνο και αυτο με βοήθησε παρα πολυ !!! Επισης ένας ακομη σημαντικός παράγοντας καλής προετοιμασίας ειναι αυτο το φόρουμ κ οι εμπειρίες των μελών του !!
 


myEnzo

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2015
1.444
4.640
Άρτα
Πες το ψέματα! Πολλά πράγματα θα είχα κάνει διαφορετικά αν είχα βρει το φόρουμ πέρισυ τέτοιν καιρό που περίμενα κι εγώ το κουτάβι μου!!
 


ripper2.1

Well-Known Member
21 Δεκεμβρίου 2015
489
1.386
39
Κω
Πες το ψέματα! Πολλά πράγματα θα είχα κάνει διαφορετικά αν είχα βρει το φόρουμ πέρισυ τέτοιν καιρό που περίμενα κι εγώ το κουτάβι μου!!
Να σου ζήσει !!!! Τωρα βλεπω πως εχει γινει ολόκληρος άντρας !!!
 
  • Like
Reactions: myEnzo


PXM-DANBULL

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2014
692
2.264
Με το καλό. Είναι πανέμορφη. Να είναι γερή και δυνατή για πολλά χρόνια δίπλα σου.(y)
Μακάρι να την πάρεις στην καμπίνα μαζί σου, αλλά επειδή το βλέπω δύσκολο, μην κουραστείς να τους λες συνέχεια (check in, αεροσυνοδούς, ακόμα και στους πιλότους), ότι στις αποσκευές υπάρχει σκυλί και να έχουν σε λειτουργία τον αερισμό και την θέρμανση. Ακόμη και στους πιλότους όταν μπαίνεις μέσα να το πεις!!!
 




ripper2.1

Well-Known Member
21 Δεκεμβρίου 2015
489
1.386
39
Κω
Ευχαριστώ πολυ !!! Κ εγω το βλεπω δύσκολο !! Ναι θα τους το λεω συνεχεια , σκεφτομαι να κανω check in κ να επιλέξω θέση μπροστά , πίσω ακριβώς απο τις business θέσεις , για να εχω καλυτερη επαφη !! Εχω λιγο άγχος γιαυτο το θέμα ....μακαρι να καταφέρω να την παρω μαζι μου .....
 


Beyond Wonderland

Well-Known Member
6 Μαϊου 2013
1.108
1.753
Πολυ ομορφη,με το καλο ! Πολυ ωραια χρωματα στο τριχωμα επισης :D

Να σε ρωτησω λιγο,αν παει στις αποσκευες τι κουτι θα χρησιμοποιησεις ; Αν οχι,επισης τι θα χρησιμοιποιησεις ; Εγω οταν ηταν να παρω δεν ειχα βρει ακρη με τα κουτια,φυσικα και η εκτροφεας(τα δεοντα) δεν με βοηθησε καθολου με αυτο το θεμα,ειχε αλλες βλεψεις,βλεπεις :censored::mad:
 
  • Like
Reactions: ripper2.1




ripper2.1

Well-Known Member
21 Δεκεμβρίου 2015
489
1.386
39
Κω
Πολυ ομορφη,με το καλο ! Πολυ ωραια χρωματα στο τριχωμα επισης :D

Να σε ρωτησω λιγο,αν παει στις αποσκευες τι κουτι θα χρησιμοποιησεις ; Αν οχι,επισης τι θα χρησιμοιποιησεις ; Εγω οταν ηταν να παρω δεν ειχα βρει ακρη με τα κουτια,φυσικα και η εκτροφεας(τα δεοντα) δεν με βοηθησε καθολου με αυτο το θεμα,ειχε αλλες βλεψεις,βλεπεις :censored::mad:
Ευχαριστώ πολυ !!!! Με την εκτροφέα μου , εχω δημιουργήσει μια παρα πολυ σχέση !! Την εχω καλέσει κ για διακοπές στην Κω το καλοκαιρι , γιατι λατρεύει τα νησιά μας , θα μου κανει δώρο ενα box μεταφοράς εκείνη :) Σχετικα με την υφασμάτινη τσάντα , θα παραγγείλω απο το pet shop 88 όπου κ πηρα το crate , εχει υφασμάτινες τσάντες σε διαστάσεις για ταξιδι με αεροπλάνο !! Τελικά τι λύση ειχες βρει ;;
 


PXM-DANBULL

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2014
692
2.264
Πολυ ομορφη,με το καλο ! Πολυ ωραια χρωματα στο τριχωμα επισης :D

Να σε ρωτησω λιγο,αν παει στις αποσκευες τι κουτι θα χρησιμοποιησεις ; Αν οχι,επισης τι θα χρησιμοιποιησεις ; Εγω οταν ηταν να παρω δεν ειχα βρει ακρη με τα κουτια,φυσικα και η εκτροφεας(τα δεοντα) δεν με βοηθησε καθολου με αυτο το θεμα,ειχε αλλες βλεψεις,βλεπεις :censored::mad:
http://www.zooplus.com/shop/dogs/dog_cages_carriers/crates/large_dog_crates/139582
 


Beyond Wonderland

Well-Known Member
6 Μαϊου 2013
1.108
1.753
Ευχαριστώ πολυ !!!! Με την εκτροφέα μου , εχω δημιουργήσει μια παρα πολυ σχέση !! Την εχω καλέσει κ για διακοπές στην Κω το καλοκαιρι , γιατι λατρεύει τα νησιά μας , θα μου κανει δώρο ενα box μεταφοράς εκείνη :) Σχετικα με την υφασμάτινη τσάντα , θα παραγγείλω απο το pet shop 88 όπου κ πηρα το crate , εχει υφασμάτινες τσάντες σε διαστάσεις για ταξιδι με αεροπλάνο !! Τελικά τι λύση ειχες βρει ;;
Δεν πηρα το κουταβι τελικα,οχι απο δικη μου επιλογη φυσικα αλλα λογω κρεμασματος του εκτροφεος(τετοιο κρεμασμα ουτε ο Τζιοβαννι με την Γαλατασαραι στο ΤσουΛου).Anywayyyyyy......Αν εχεις και καποιο λινκ απο τις τσαντες,καλοδεχουμενο.Παρεμπιπτοντως,οταν ειπες οτι θα κλεισεις κοντα στις Πρωτες Θεσεις,γιατι θα εχει διαφορα ; Το box στην καμπινα κατω απο το καθισμα σου δεν μπαινει ;
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.813
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf