west highland terier


johnlag21

Member
26 Αυγούστου 2010
5
0
λοιπον θα ηθελα να μου δωσετε καποιες πληρφοριες για αυτα τα σκυλακια οπως

καταληλοτητα σε διαμερισμα
αναγκη για βολτα
δραστηριοτητα
μαδημα
και τι αλλο θελει να προσθεσει καποιος

εφχαριστω πολυ
Γιαννης:)
 


Lostris

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2010
2.280
4
Πειραιάς
Γεια σου Γιάννη!
Τι ακριβώς θέλεις να μάθεις?
Έχεις ήδη σκύλο αυτής της ράτσας και προσπαθείς να μάθεις κάποια πράγματα γι' αυτόν ή θέλεις να αποκτήσεις?

Κατ' αρχήν τι εννοείς καταλληλότητα σε διαμέρισμα? αν μπορούν να ζήσουν σε διαμέρισμα (αν κατάλαβα καλά), ναι μπορούν μια χαρά.
Ανάγκη για βόλτα? ποιο σκυλί δεν έχει ανάγκη από βόλτα??
Δραστηριότητα: δηλαδή? πως το εννοείς? αν είναι αρκετά δραστήρια, ή ποια δραστηριότητα τους αρέσει περισσότερο? Σαν φυλή τα γουέστι είναι δραστήρια αλλά για το τι τους αρέσει αυτό είναι καθαρά θέμα χαρακτήρα σκύλου νομίζω.
Μάδημα: όχι, δεν μαδάνε.

Κατά τα άλλα είναι πολύ φιλικά, παιχνιδιάρικα, καλοί φύλακες και λίγο πεισματάρικα. Αυτά από τα λίγα που ξέρω από τον δικό μου.

Για περισσότερες πληροφορίες στο θέμα που άνοιξε η Kango1 και είναι πολύ κατατοπιστικό.

http://www.dogforum.gr/v3/showthread.php?811-west-highland-white-terrier
 


BiggBilly

Well-Known Member
28 Μαϊου 2010
4.237
407
Γλυφάδα
Δεν ξέρω πολλά για την φυλή αλλά νομίζω λόγο οικογένειας terrier θέλει πολύ άσκηση-βόλτα γιατί μέσα στο σπίτι θα τρελένεται. Για την δραστηριότητα παίζει ρόλο η φυλή αλλά και τι ενέργεια έχει το σκυλάκι, οπότε αν θες ένα πιο ήπιο καλό είναι να βρεις ένα καλό εκτροφέα να διαλέξει ένα που σου ταιριάζει.
 


Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
Υπάρχουν πολλά σχετικά θέματα. Καλό είναι πριν ανοίγεις νέο θέμα να κάνεις μια αναζήτηση στο φόρουμ.
Διάβασε τα και οτι απορίες έχεις εδώ είμαστε.
 


johnlag21

Member
26 Αυγούστου 2010
5
0
Σας ευχαριστω ολους εσας.Οσο για την βολταποση ωρα περιπου πρεπει και δεν εχω ακομα ενατ τετοιο σκυλο
 




noname85

New Member
17 Ιανουαρίου 2011
4
0
athens
ξέρεις που κάνουν stripping στην αθηνα για westie?η που πουλάνε τα εργαλεία..
 
Last edited by a moderator:


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Εργαλεία μπορείς να βρεις εδώ : http://www.tsombaris.gr/

To θέμα είναι για να μάθεις να κάνεις μόνος σου, να σου δείξει πρώτα κάποιος έμπειρος για να αποφύγεις πιθανούς τραυματισμούς λόγο απειρίας και να κρίνει αν το τρίχωμα είναι έτυμο για να μπορεί να κάνει stripping.
Απέφυγε τα πολλά λουσίματα..(3 φορές τον χρόνο είναι καλά) και επίσης (σημαντικό) χρησιμοποίησε σαμπουάν που δεν μαλακώνει την τρίχα.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.133
Μηνύματα
896.051
Μέλη
19.946
Νεότερο μέλος
harouli