Ο Δίας είναι εδώ


Vanessa99

Well-Known Member
28 Ιανουαρίου 2017
250
282
Καλησπέρα συμφορουμιτες! Ίσως κάποιοι με θυμάστε από τις πολλές ερωτήσεις
Ρωτούσα λοιπόν, πληροφορίες γενικά και για τη φυλή που μου είχε (και έχει) κάνει "κλικ"... τα ροτβαιλερ (εξού και η φώτο προφίλ). Μετά από πολύ ψάξιμο, διάβασμα και συνομιλία με εκτροφείς και με ιδιοκτήτες της φυλής, τα είχα όλα έτοιμα στο μυαλό μου. Και κάπου εκεί μου ήρθε η είδηση, ότι η σκύλα που έχει ο άνθρωπος που έχει το χωράφι, δίπλα στο δικό μας, είχε ανεπιθύμητη γέννα. 5 κουτάβια στην αρχή, πέθαναν σχεδόν αμέσως τα 2, έμειναν 3. Στη συνέχεια πέθανε και το 3ο. Και φτάνουμε στα δύο. Κάτι τσίμπησε τα μικρά και έμεινε το ένα, να παλεύει. Ο τύπος δε το ήθελε και δε μπορούσα να το αφήσω έτσι. Ίσως είμαι ανεύθυνη που στηρίζω κάτι τέτοιο, αλλά ο τύπος πρώτον δεν ήθελε να γεννήσει η σκύλα του, απροσεξία έγινε, θα τη στειρωσει σύντομα, και 2ον ή θα το έπαιρνα ή θα κατέληγε στο δρομο ή/και νεκρό. Και έτσι ήρθε στα χέρια μου η φατσαρα που με τυραναει κάθε μέρα και προσπαθώ να με αγαπήσει. Αναρρώνει και μαθαίνει με τη γνωστή κουταβισια επιμονή (να κάνει το κόσμο άνω κάτω:whistle::X3:) . Και το όνομα αυτού Δίας:love:

Υ.Γ να ευχαριστήσω πολύ και μέλη -φίλους, πλέον- του φόρουμ που με έχουν βοηθήσει με τις γνώσεις τους
 

Attachments







medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
Μηπως πρεπει να αλλαξεις πια την εικόνα αβαταρ με κατι λευκο γλυκουλικο???? :)
 
  • Like
Reactions: Vanessa99


Vanessa99

Well-Known Member
28 Ιανουαρίου 2017
250
282
μπραβο καλα εκανες απο το να κατεληγε νεκρο
Τι ομορφο κουταβι!:love:
Μηπως πρεπει να αλλαξεις πια την εικόνα αβαταρ με κατι λευκο γλυκουλικο???? :)
Σας ευχαριστώ πολύ!! Αύριο ξεκινάμε δυναμικά να μάθουμε το όνομα μας:cool::rolleyes:
 




Vanessa99

Well-Known Member
28 Ιανουαρίου 2017
250
282
Ομορφος!!

Εχεις καμια φωτο της μαμας του; Μοιαζουν;
Ευχαριστει λέει:LOL::LOL:
Όχι δυστυχώς δεν έχω:( όταν ξαναπαω, αν είναι ακόμη εκεί, θα βγάλω να σας τη δείξω και αυτή:love: Χμ ο Δίας δε πολυμοιαζει, ποιμενικοφερνει λίγο, μάλλον μοιάζει στο μπαμπά του. Το αδερφάκι του έμοιαζε πιο πολύ στη μαμά του. Είναι άσπρη με καφε, ημιαιμη
 


Vanessa99

Well-Known Member
28 Ιανουαρίου 2017
250
282
Πρώτη προσπάθεια να μάθει το όνομα σήμερα: Failed:ROFLMAO:
Ξαπλώνει συνέχεια μα συνέχεια, μπορεί να σηκωθεί για να με ακολουθήσει πχ αλλά μετά θα έρθει και θα ξαπλώσει μπροστά μου και δε θα σηκωθεί. Θέλει χαρουλες (και δαγκωματα),οπότε δε γυρνούσε και ιδιαίτερα όταν έλεγα το όνομα παρ'ολο τις λιχουδιές:cautious::(
 






Vanessa99

Well-Known Member
28 Ιανουαρίου 2017
250
282
Σήμερα κατάλαβα πως με αυτή τη φάτσα κοιτάει όταν θέλει να ρίξει το δάγκωμα του αιώνα :sneaky:
Εάν δείτε τέτοιες φάτσες, τρέξτε για τη ζωή σας:p:ROFLMAO::ROFLMAO:
 

Attachments





Hammer

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2017
1.468
2.709
Στην πρωτη και τελευταια φωτο, οντως σιγουρα δεν σκεφτεται τιποτα καλο...
 
  • Like
Reactions: Vanessa99


Vanessa99

Well-Known Member
28 Ιανουαρίου 2017
250
282
Λατρευω παρδαλες μυτες σε σκυλους :)
Να τον χαιρεσαι τον αλητακο σου!
Σας ευχαριστώ πολύ, και εσείς τον δικό σας!! :love::love:
Στην πρωτη και τελευταια φωτο, οντως σιγουρα δεν σκεφτεται τιποτα καλο...
Αχαχα έχει ήδη σχεδιάσει στο πως θα πιάσει τα μανικια για να φτάσει στο κόκκαλο (aka χέρι μου) και να το τραβάει σαν να μην υπάρχει αύριο:ROFLMAO:
 
  • Like
Reactions: Eroe




Vanessa99

Well-Known Member
28 Ιανουαρίου 2017
250
282
Ο διαολακος... ε... Διουλης ήθελα να πω γίνεται 5 μηνών σήμερα :love:
Τον πήγαμε βόλτα στο χωράφι σήμερα, να δει και την Ήρα
Ο απολογισμός: τρέξιμο, τρέξιμο, τρέξιμο, εξερεύνηση όλων των φυτών και των δέντρων. Α και τρέξιμο! Η χαρά του Δία :LOL:
Υ.γ η Ήρα είναι φυσική μονδελα τελικά:love::love:
 

Attachments



Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.815
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf