χαριζεται βισλα βοηθεια


MarilenaG

Well-Known Member
29 Μαρτίου 2014
121
48
Εφτασε η μέρα και σήμερα η κουκλιτσα θα στειρωθεί σε πολύ λιγο. Σε μισή ωρα θα είμαστε στη γιατρό. Ελπιζω να πανε ολα καλα! :)

 






Φωτεινή

Well-Known Member
2 Ιανουαρίου 2011
1.846
33
Αχαρναί Αττικής
Το πανέμορφο αυτό πλαζματάκι δεν έιναι vizla, άλλα δεν νομίζω οτι έχει και μεγάλη σημασία, είναι καλούτσικη και ελπίζω θα βρει το παντοτινό ζεστό σπίτάκι.
 


MarilenaG

Well-Known Member
29 Μαρτίου 2014
121
48
Χαρούμενα νέα!! εγινε η στείρωση της, ξυπνησε είναι καλά και είναι με τον ορό της.
Η γιατρός μας είπε ότι πανω κατω ειχε 7-8 κουτάβια μέσα της αλλα ήταν ακόμα πολύ μικρά και ασχημάτιστα.
Δεύτερο χαρούμενο νέο είναι ότι βρέθηκε προσωρινό σπίτι φιλοξενίας και δεν θα έχω το άγχος ότι έχω διορία μέχρι την Πέμπτη που θα βγει απο το κτηνιατρείο ότι θα μείνει μόνη της στο δρόμο πάλι.
Τώρα χωρίς να πιέζει ο χρόνος μπορεί να βρει ένα όμορφο σπίτι που να θέλουν να την υιοθετήσουν!
Σας ευχαριστώ όλους και για τη υποστήριξη και το ενδιαφέρον σας γιαυτο το αστερακι! :)

*Φωτεινή η κτηνίατρος που την πήγαμε μας το είπε αυτό, αλλα όντως για εμένα δεν έχει απολύτως καια σημασια.
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Χαρούμενα νέα!! εγινε η στείρωση της, ξυπνησε είναι καλά και είναι με τον ορό της.
Η γιατρός μας είπε ότι πανω κατω ειχε 7-8 κουτάβια μέσα της αλλα ήταν ακόμα πολύ μικρά και ασχημάτιστα.
Δεύτερο χαρούμενο νέο είναι ότι βρέθηκε προσωρινό σπίτι φιλοξενίας και δεν θα έχω το άγχος ότι έχω διορία μέχρι την Πέμπτη που θα βγει απο το κτηνιατρείο ότι θα μείνει μόνη της στο δρόμο πάλι.
Τώρα χωρίς να πιέζει ο χρόνος μπορεί να βρει ένα όμορφο σπίτι που να θέλουν να την υιοθετήσουν!
Σας ευχαριστώ όλους και για τη υποστήριξη και το ενδιαφέρον σας γιαυτο το αστερακι! :)

*Φωτεινή η κτηνίατρος που την πήγαμε μας το είπε αυτό, αλλα όντως για εμένα δεν έχει απολύτως καια σημασια.
Αυτά δεν ειναι απλά χαρούμενα νεα, ειναι τελεια νέα!!! Ειδικά για την φιλοξενια!!!

Συνεχίζουμε κανονικά ωστόσο τις κοινοποιήσεις.
 


MarilenaG

Well-Known Member
29 Μαρτίου 2014
121
48
ναι δφεν μπορεις να φανταστεις ποσο ηρεμησα!! εξαιτιας της τα βραδια ειχα υπερενταση και δεν μπορουσα να κοιμηθω!! εχει τυχερο αστερι η μικρη το ηξερα απο την πρωτη στιγμη! :D
 


Katiariko

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2013
405
183
34
Αθηνα
Πόσο χαίρομαι γι αυτή τη γυναικάρα!
Εύχομαι να βρει και το παντοτινό της σπίτι και την αγάπη που της αξίζει!:love:
 




MarilenaG

Well-Known Member
29 Μαρτίου 2014
121
48
Πλέον η Ήρα δεν θυμίζει σε τίποτα το κακόμοιρο σκυλι που ηταν όταν την πρωτο βρήκα. Έχει έναν υπέροχο χαρακτήρα, δένεται πάρα πολύ με τους ανθρώπους και αναζητάει συνέχεια τα χάδια. Τα πάει παρα πολυ καλα με τα παιδια και δεν τραβάει καθόλου στη βόλτα της παρα μόνο αν εντοπίσει καμια γάτα. Λατρεύει τα παιχνίδια της και κανει σαν κουταβάκι όταν παιζεις μαζι της! Ειναι πολυ ήσυχη και καλοβολη κουταβιτσα!



Πήγαμε και παραλία!!! Τρελάθηκε με τα βότσαλα και τα μυριζε όλη την ωρα!








και βιντεάκια!!

Η Ήρα στον καναπέ μου το βράδυ

Η Ήρα με το αγαπημένο της πλαστικό παιχνίδι!
 


Gaara

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2014
824
649
41
Athens
την βλεπω καρδαμωμενη και μες το σπιτι. να υποθεσω πως πλεον τα παει καλα και με τα υπολοιπα σκυλια σου? αν ναι να το ξεκαθαρισεις, γιατι αν ειναι πλεον και με τα υπολοιπα σκυλακια φιλικη, θα ειναι ευκολοτερο να βρεθει ενα σπιτι :)
 


MarilenaG

Well-Known Member
29 Μαρτίου 2014
121
48
Χαρούμενα νέα!! εγινε η στείρωση της, ξυπνησε είναι καλά και είναι με τον ορό της.
Η γιατρός μας είπε ότι πανω κατω ειχε 7-8 κουτάβια μέσα της αλλα ήταν ακόμα πολύ μικρά και ασχημάτιστα.
Δεύτερο χαρούμενο νέο είναι ότι βρέθηκε προσωρινό σπίτι φιλοξενίας και δεν θα έχω το άγχος ότι έχω διορία μέχρι την Πέμπτη που θα βγει απο το κτηνιατρείο ότι θα μείνει μόνη της στο δρόμο πάλι.
Τώρα χωρίς να πιέζει ο χρόνος μπορεί να βρει ένα όμορφο σπίτι που να θέλουν να την υιοθετήσουν!
Σας ευχαριστώ όλους και για τη υποστήριξη και το ενδιαφέρον σας γιαυτο το αστερακι! :)

*Φωτεινή η κτηνίατρος που την πήγαμε μας το είπε αυτό, αλλα όντως για εμένα δεν έχει απολύτως καια σημασια.
Να ενημερώσω οτι την Ηρα την πήρα απο το προσωρινο σπιτι φιλοξενιας που την πηγα γιατι την ειχε μονιμα δεμενη στην αυλη με πολυ κοντη αλησυδα και δεν την εβλεπαν με καλο ματι τα δικα του τσοπανοσκυλα με αποτελεσμα το κυριαρχο θηλυκο να της επιτεθει ευτυχως μονο με μικρα σχισιματα στο πρόσωπο και το μπροστινο ποδαρακι της να κοτσαινει ελαφρα αλλα μετα το κατεβασε τελειως. ολο αυτο οτ διαστημα που εμενε εκει εγω της πηγαινα καθημερινα φαγητο και μια μεγαλη βολτα για να ξεμουδιαζει. με πολυ αγωνα την εφερα για 2η φορα στο σπιτι οπου το πρωι την ειχα στην αυλη δεμενη με μεγαλη αλυσηδα για να μην επιτεθει στα δικα μας με δικο της σπιτακι και το βραδυ κοιμαται στο καναπε του δωματιου μου για να μην φωναζουν τα σκυλια μας και να μην μενει εξω στην αυλη μονη της.
ολο αυτο το διαστημα που την εχω αγαπησει παρα πολυ και το μονο σιγουρο ειναι οτι οταν θα βρει το παντοτινο της σπιτακι με πολυ πονο θα την δωσω... αλλα δεν γινεται αλλιως.
 
  • Like
Reactions: mareco and l.Kyveli


MarilenaG

Well-Known Member
29 Μαρτίου 2014
121
48
τ
την βλεπω καρδαμωμενη και μες το σπιτι. να υποθεσω πως πλεον τα παει καλα και με τα υπολοιπα σκυλια σου? αν ναι να το ξεκαθαρισεις, γιατι αν ειναι πλεον και με τα υπολοιπα σκυλακια φιλικη, θα ειναι ευκολοτερο να βρεθει ενα σπιτι :)
Τα παει καλα με τα αλλα σκυλια μονο οταν ειμαστε και εμεις μπροστα αλλα παντα κανει κουμαντο στο φαγητο. Βασικα το προβλημα δεν ειναι με ολα τα σκυλια μας αλλα μονο με 2 απο αυτα και πιο πολυ με το ενα απο αυτα τα 2.

Ναι πλεοο το κοριτσι μου εχει παρει βαρος και την γυμναζω καθημερινα! :) εχει ενα υπεροχο λαμπερο τριχωμα και με το που την βλεπω ολο την καμαρωνω!! :)
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Με το καλό Μαριλένα να βρει ένα καλό σπίτι, θα είναι η καλύτερη λύση. Χίλια μπράβο για ότι της προσφέρεις.
 


Hlianna

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2009
1.567
647
Μπραβο Μαριλενα για το καλο που κανεις γι αυτη τη σκυλιτσα! Με το καλο να παει στην καλυτερη οικογενεια!
 


MarilenaG

Well-Known Member
29 Μαρτίου 2014
121
48
Υιοθετήθηκε η κουκλα μου!!!! :LOL:
Από σήμερα έγινε πατρινιά και θα τρέχει μαζί με άλλα 2 σκυλιά σε 4 στρέμματα περιφραγμένο κήπο!!! Η νεα της μαμα ειναι καταπληκτικη και χαρικα παρα πολυ για την γνωριμια!!
Δώθηκε με συμβόλαιο υιοθεσίας και μετά απο πολύ ώρα κουβέντα μαζι τους ειμαι σίγουρη οτι η Ήρα μου θα ζήσει ευτυχισμένη ως πριγκίπισσα!!!:love:
Θα έχουμε επαφή, κάποια στιγμή θα παώ και εγώ Πάτρα να την ξαναδω την κουκλα μου και μέλος φιλοζωικής που ζει εκει επισης θα κανει επισκεψη!:ROFLMAO:
Είμαι πολύ χαρούμενη!!! Καλή ζωή να έχεις απο εδώ και πέρα κουκλίτσα μου !!!!!:D
 








ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Μπράβο!!! Ήρθε σε εμας τελικά ε???? Αντε αν ειναι, να ερθουν και από το φορουμ μερια να τους γνωρισουμε και σε καμια βολτα!
 
  • Like
Reactions: MarilenaG


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.815
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf