Eκτροφεία Mastino Napoletano ἐν Ἑλλάδι




takisft

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2011
4.817
5.037
Αθήνα
Και επειδή και εγώ καταλαβαίνω καλά, θα έλεγα στο νέο μέλος να ψάξει στο εξωτερικό.... αφού σιγουρευτεί ότι θέλει και μπορεί να ζήσει με ένα τέτοιο σκυλί
 
  • Like
Reactions: johnk


Chris K.A.

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2014
566
1.037
42
Aθήνα
ή και να μην ψάξει καθόλου Τάκη και να στραφεί σε κάτι λιγότερο "καταδικασμένο" από την επέμβαση του ανθρώπου
 
  • Like
Reactions: johnk


takisft

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2011
4.817
5.037
Αθήνα
Κάτι τέτοιο εννοούσα αλλά θα ήθελα να ακούσω περισσότερα από τον άνθρωπο που ρωτάει

Υπάρχουν γραμμές που είναι ακόμα υγιείς
 




Chris K.A.

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2014
566
1.037
42
Aθήνα
Κάτι τέτοιο εννοούσα αλλά θα ήθελα να ακούσω περισσότερα από τον άνθρωπο που ρωτάει

Υπάρχουν γραμμές που είναι ακόμα υγιείς
Δεν έχουν πέσει στην αντίληψή μου
Φαντάσου πως κουβεντιάζουμε με το κορίτσι καιρό να πάρουμε και ένα αγγλικό μπουλντογκ,αλλά για τους ίδιους λόγους πλέον δεν τίθεται τέτοιο θέμα...Ενηγουεη,ας μας πει ο ανθρωπος τι έχει στο μυαλό του
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.883
Σε ερώτηση στον ΚΟΕ πάντως, νομίζω ότι η απάντηση, θα είναι θετική.
 
  • Like
Reactions: Chris K.A.




damzix

New Member
25 Μαϊου 2015
3
0
28
Συγγνώμη παιδιά αλλά δεν θέλω να συμβάλλω στον καταυλισμό αυτής της ράτσας αλλά το αντίθετο μάλιστα. Είχα και πριν την ίδια ράτσα αλλά το είχα πάρει από την Ιταλία απλώς επειδή αυτήν την στιγμή δεν μπορώ να ταξιδέψω στην Ιταλία πάλι, ρώτησα μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με την εύρεση κάποιου εκτροφείου, και ευχαριστώ πολύ τα άτομα που το έκαναν. Συγκεκριμένα θέλω δυο, καθώς ζω σε επαρχία μόνος μου και έχω την δυνατότητα να ανταποκριθώ σε όλες τις απαιτήσεις της ράτσας όπως χώρο, τροφή και ενασχόληση.
 




Malamute

Active Member
27 Ιουνίου 2014
40
28
33
http://epirmastino.com/general_appearance.htm
Αν ενδιαφέρεσαι για παλιού τύπου μαστίνο, αυτό το εκτροφείο βρίσκεται Σερβία και είναι ο,τι καλύτερο έχω βρει. Τα δικά σου από Ιταλία από που τα είχες πάρει;
Αν θες μπορώ βάλω αρκετά εκτροφεία αλλά πέφτουν πιο μακριά.
 


katsam

Member
17 Μαρτίου 2010
7
0
Μοσχάτο
με πρόλαβες,το είδα και εγώ σήμερα και ήθελα να το πω στον άνθρωπο :)
Καλησπέρα παιδιά,

Λίγο παλιό το thread αλλά θα ρωτήσω... Το site του magna grecia δεν λειτουργεί εδώ και καιρό. Το άλλο εκτροφείο που παρέθεσε ο Chris KA είναι επίσης στην Αίγινα.
Πρόκειται για το ίδιο εκτροφείο; Και αν ναι γιατί πλέον δεν το...συμπαθούμε; :cautious:
 


Chris K.A.

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2014
566
1.037
42
Aθήνα
@katsam δε μπορώ να σε βοηθήσω στην πρώτη ερώτηση,δε ξέρω αν είναι το ίδιο αλλά 2 διαφορετικοί εκτροφείς Μασ΄τινο σε ένα νησί όπως η Αίγινα,να μην έχουν καμία σχέση μεταξύ τους μου φαίνεται δύσκολο

Στο δεύτερο μπορώ να σε βοηθήσω.Προσωπικά,οι εικόνες των σκυλιών τους μου είναι ως και απωθητικές.Σα να έχουν χάσει 30-40 κιλά και να χει μείνει το έξτρα πετσί...Υπάρχει ένα θέμα εδώ στο φόρουμ αν θυμάμαι καλά που ένας μερακλής έχει ανεβάσει φώτοζ για το πως θα πρεπε να ναι τα σκυλιά αυτά.Πρόκειται για μια μεγαλοπρεπή φυλή,που όπως γράφω και παραπάνω την έχουν σοδομίσει
 


katsam

Member
17 Μαρτίου 2010
7
0
Μοσχάτο
Ok Chris, σ'ευχαριστώ θερμά για την απάντηση. Έκανα την ερώτηση περισσότερο γιατί σε παλαιότερα threads αρκετοί εκθείαζαν το εν λόγω εκτροφείο και μου έκανε εντύπωση που εδώ δεν γράφτηκαν και τα καλύτερα.
 


takaros1981

New Member
30 Δεκεμβρίου 2015
2
1
42
παντως αν και εχω ιδιαιτερη αδυναμια στην συγκεκριμενη φυλη -ακομα και στις μοντερνες της γραμες-δεν μπορω να μην δηλωσω την λυπη μου για το οτι χαθηκαν τελειως οι παλιες(οχι και πολυ παλιες ,μολις πριν 35χρονια)εργατικες γραμμες της ρατσας αυτης! το θεωρω εγκλημα ειδικα αν υπολογισουμε οτι οι νεες γραμες ειναι φορτωμενες και με πολλα προβληματα υγειας! για οσους θελουν να δουν ενα δειγμα παλιου μαστινο μπορουν εδω
!αυτο το εκτροφειο που ο malaloute εδειξε στην σερβια ειναι λιγο πιο κοντα στην αρχικη μορφη της ρατσας αλλα οχι αρκετα κοντα,δεν συμφωνητε! πειτε μου και εσεις την γνωμη σας ,παντως εγω θα σε προετρεπα να αναζητησεις οσο πιο παλιου τυπου μαστινο μπορεις να βρεις (για να ειναι πιο υγειες και ας μην τα παει καλα στις εκθεσεις,δεν πειραζει!!)
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.815
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf