Eκτροφεία Mastino Napoletano ἐν Ἑλλάδι


kimonas

Banned
Banned
8 Οκτωβρίου 2009
847
2
Αθήνα - Γαλάτσι
Θα ήθελα να μου προτείνετε εκτροφεία Μαστίνο γιατί δεν ξέρω κανένα και γιατί δεν εχω ασχοληθεί ακόμα στο να βρω και να μάθω...για εκτροφεία :) :)...Eυχαριστώ σας εκ των προτέρων :) :D
 








Eammon

Well-Known Member
8 Ιουλίου 2010
516
0
Αθηνα
Οντως....κ πολυ καλος εκτροφεας ο συγκεκριμενος!Παρε καραβακι κ πεταξου Αιγινα να τσεκαρεις κ ο ιδιος!!!!
 


kimonas

Banned
Banned
8 Οκτωβρίου 2009
847
2
Αθήνα - Γαλάτσι
ΑΑΑΑ αυτό είναι το περίφημο της Αίγινας?? ΜΜαααάαλιστα.... :D :D :D....Bλέπετε δε μου ανοίγει την εποικινωνία και έτσι δε το είδα!!! Νασσοοοοοοοοο ακούς???? :D :D :D :p
 


nasouk

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2010
1.166
3
Αντε ελα ρε Κιμωνα ελα αν δεν κανω λαθος εχει και γεννα , νομιζω 4 κουταβους.;)
Μην ερθεις χωρις τον Cargo.:D
 




johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Αντε ελα ρε Κιμωνα ελα αν δεν κανω λαθος εχει και γεννα , νομιζω 4 κουταβους.;)
Μην ερθεις χωρις τον Cargo.:D
Νάσο,
Πας να μας κάνεις ζημιά, τώρα? έ???

Είπαμε, ένα ίσον κανένα, αλλά όχι και τρία μονομιάς!!!!!
 




Grifos

Well-Known Member
16 Απριλίου 2011
3.697
316
Δωδεκάνησα
Το οτι εχει 4 κουταβια σημαινει οτι θα τα παρει ολα; :p
Όχι απλά ότι ο JohnK θα πάει βόλτα Αίγινα, το κακό είναι πως θα θέλω να πάω κι εγώ για να κάνω γούτσου γούτσου με τη Μόκα αν την πάρει μαζί του :D
 




Teobullmastiff

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2009
4.816
3
39
Πεντελη,Αθηνα
ενα πραγματικα καλο εκτροφειο το Graecia Magna,απο το οποιο προσωπικα θα επαιρνα ανεπιφυλακτα και χωρις να "τρεξω" στο εξωτερικο.

πριν μερικα χρονια ειχα "περασει" μια βολτα απο την φυλη αυτη.Για πολλους λογους με εντυπωσιαζε και εξακολουθει να το κανει.Δεν ειχα την τυχη να επισκεφτω το εκτροφειο,ισως το κανω μια μερα.

τοτε λοιπον,ειχα διασταυρωσει την ποιοτητα των σκυλων του εκτροφειου.

για οσους γνωριζουν το "Stradone" σημαινει πολλα στην φυλη.

ο εκτροφεας ειναι και μελος του φορουμ.

*Γιαννη και τριτο μαστιφ (και μαλιστα τετοιου μεγεθους πια και με περισσοτερες απαιτησεις) νομιζω θα τεσταρεις τα ορια σου...:D
 


kimonas

Banned
Banned
8 Οκτωβρίου 2009
847
2
Αθήνα - Γαλάτσι
Προσωπικά ενδιαφέρομαι για αγορά αρσενικού Mastino...Θα ήθελα πληροφορείες και βοήθεια γι αυτή τη φυλή γιατί από σεπτέβρη και μετά θα βρω χρόνο να πάω από Αίγινα όπου βρίσκεται το εκτροφείο οπότε μέχρι τότε οι μοναδικές μου πηγές θα είναι το διαδυκτιο!!! Έχουμε ιδιοκτήτες η ακόμα απλά γνώστες ή κόσμο έμπειρο με τη φυλή και πιο συγκεκριμένα με αρσενικό μαστίνο??????Θα ήθελα τα φωτα σας!!:)
 


Handlergr

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2009
313
0
Athens, Greece
Προσωπικά ενδιαφέρομαι για αγορά αρσενικού Mastino...Θα ήθελα πληροφορείες και βοήθεια γι αυτή τη φυλή γιατί από σεπτέβρη και μετά θα βρω χρόνο να πάω από Αίγινα όπου βρίσκεται το εκτροφείο οπότε μέχρι τότε οι μοναδικές μου πηγές θα είναι το διαδυκτιο!!! Έχουμε ιδιοκτήτες η ακόμα απλά γνώστες ή κόσμο έμπειρο με τη φυλή και πιο συγκεκριμένα με αρσενικό μαστίνο??????Θα ήθελα τα φωτα σας!!:)
Ο Αντρέας έχει εκπληκτικά Μαστίνο με τρομερές γραμμές. Θα συμφωνήσω με τον Θοδωρή ότι και εγώ από εκεί θα έπαιρνα. Σκυλιά του Αντρέα έχουν διακριθεί στο εξωτερικό, ενώ είναι ο μόνος που έχει κερδίσει Καλύτερος Έκθεσης με Μαστίνο στην Ελλάδα ( σε CACIB του ΚΟΕ, τον Μάιο του 2008 ). Επίσης θυμάμαι κάποια στιγμή, ο Πάνος Γιαλίτσης ήταν ιδιοκτήτης ενός πανέμορφου αρσενικού Μαστίνο.
 


kimonas

Banned
Banned
8 Οκτωβρίου 2009
847
2
Αθήνα - Γαλάτσι
Ο Αντρέας έχει εκπληκτικά Μαστίνο με τρομερές γραμμές. Θα συμφωνήσω με τον Θοδωρή ότι και εγώ από εκεί θα έπαιρνα. Σκυλιά του Αντρέα έχουν διακριθεί στο εξωτερικό, ενώ είναι ο μόνος που έχει κερδίσει Καλύτερος Έκθεσης με Μαστίνο στην Ελλάδα (σε CACIB του ΚΟΕ, τον Μάιο του 2008). Επίσης θυμάμαι κάποια στιγμή, ο Πάνος Γιαλίτσης ήταν ιδιοκτήτης ενός πανέμορφου αρσενικού Μαστίνο.
Να σαι καλά Γιαννάκο σε ευχαριστώ πολύ...Από Σεπτέβρη θα πάω να δω και να μιλήσω με τον Κύριο Αντρέα!!! Βασικό μου μέλλημα να δέσουν 2 πολυ δυναμικές φυλές ίδιου φύλου!!!! Αν και ο Cargo είναι απαθής σαν σκύλος δεν πάυει να είναι αρσενικός!!!! Σκέφτομαι το ενδεχώμενο ότι ενα bullmastiff χαζοκουταβίζει και εξελισσεται σαν προσωπικότητα μεχρι τους 18-24 μήνες....Σκέφτομαι το εξής..Να τον παρω στο μεσο διάστημα 18-24 ή πιο μετά?Αν καταλίξω στο να πάρω κουτάβι μαστινο δηλαδή....Ηδού η απορία :) :) :)
 


Handlergr

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2009
313
0
Athens, Greece
Να σαι καλά Γιαννάκο σε ευχαριστώ πολύ...Από Σεπτέβρη θα πάω να δω και να μιλήσω με τον Κύριο Αντρέα!!! Βασικό μου μέλλημα να δέσουν 2 πολυ δυναμικές φυλές ίδιου φύλου!!!! Αν και ο Cargo είναι απαθής σαν σκύλος δεν πάυει να είναι αρσενικός!!!! Σκέφτομαι το ενδεχώμενο ότι ενα bullmastiff χαζοκουταβίζει και εξελισσεται σαν προσωπικότητα μεχρι τους 18-24 μήνες....Σκέφτομαι το εξής..Να τον παρω στο μεσο διάστημα 18-24 ή πιο μετά?Αν καταλίξω στο να πάρω κουτάβι μαστινο δηλαδή....Ηδού η απορία :) :) :)
Είμαι σίγουρος ότι θα σου αρέσουν πολύ τα μαστίνο του.Το μέλλημα σου είναι πολύ σημαντικό, αφού μιλάμε για 2 αρσενικούς σκύλους, 2 φυλών με ισχυρές προσωπικότητες. Οι ισορροπίες λεπτές, και για αυτό θα πρέπει να υπάρχουν κανόνες/όρια, και ξεκάθαρη θέση του καθενός στην οικογένεια/αγέλη.
Όλες αυτές οι φυλές μαστίφ, είναι αργής πνευματικής ανάπτυξης , και βλέπεις ότι ακόμα και 2-2.5 χρονών "κουταβίζουν" πολλές φορές. Βλέπουμε ότι ενηλικιώνονται πνευματικά, μετά τα 3 χρόνια. Οι ισορροποίες

Για εμένα ιδανική περίπτωση, θα ήταν να υπάρχει διαφορά ηλικίας, τουλάχιστον 4 (μη σου πω 5) ετών. Για 2 αρσενικούς των φυλών αυτών, που θα ζουν σε ένα σπίτι (και όχι σε εκτροφείο). Οπότε ο ένας θα είναι 5 χρονών, στα "pick" του, και ο άλλος κουτάβι.
Γιατί αν έχεις 2 τέτοιους σκύλους στο σπίτι, 4 & 2 χρονών αντίστοιχα, και οι δύο στα "ντουζένια" τους, πιστεύω ότι θα υπάρχει πρόβλημα από τον μικρό που θα θελήσει κάποια στιγμή να πάρει την αρχηγία απο τον μεγάλο.
 


kimonas

Banned
Banned
8 Οκτωβρίου 2009
847
2
Αθήνα - Γαλάτσι
Είμαι σίγουρος ότι θα σου αρέσουν πολύ τα μαστίνο του.Το μέλλημα σου είναι πολύ σημαντικό, αφού μιλάμε για 2 αρσενικούς σκύλους, 2 φυλών με ισχυρές προσωπικότητες. Οι ισορροπίες λεπτές, και για αυτό θα πρέπει να υπάρχουν κανόνες/όρια, και ξεκάθαρη θέση του καθενός στην οικογένεια/αγέλη.
Όλες αυτές οι φυλές μαστίφ, είναι αργής πνευματικής ανάπτυξης , και βλέπεις ότι ακόμα και 2-2.5 χρονών "κουταβίζουν" πολλές φορές. Βλέπουμε ότι ενηλικιώνονται πνευματικά, μετά τα 3 χρόνια. Οι ισορροποίες

Για εμένα ιδανική περίπτωση, θα ήταν να υπάρχει διαφορά ηλικίας, τουλάχιστον 4 (μη σου πω 5) ετών. Για 2 αρσενικούς των φυλών αυτών, που θα ζουν σε ένα σπίτι (και όχι σε εκτροφείο). Οπότε ο ένας θα είναι 5 χρονών, στα "pick" του, και ο άλλος κουτάβι.
Γιατί αν έχεις 2 τέτοιους σκύλους στο σπίτι, 4 & 2 χρονών αντίστοιχα, και οι δύο στα "ντουζένια" τους, πιστεύω ότι θα υπάρχει πρόβλημα από τον μικρό που θα θελήσει κάποια στιγμή να πάρει την αρχηγία απο τον μεγάλο.
Έχεις απόλυτο δίκιο και εκεί ''μαγγωνω'' και εγώ!! :) :)....Έχεις γιάννη εμπειρία απο αρσενικούς Μαστίνο????
 


Handlergr

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2009
313
0
Athens, Greece
Έχεις απόλυτο δίκιο και εκεί ''μαγγωνω'' και εγώ!! :) :)....Έχεις γιάννη εμπειρία απο αρσενικούς Μαστίνο????
Όχι δυστυχώς. Αλλά είναι μια φυλή που θαυμάζω (να την βλέπω, όχι να έχω)!!!