Ώρα να συστηθούμε








l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Άσχετο γιατί κόλλησα αλλού εγώ.
Τα φαντάσματα εννοείς ότι δεν ανταποκρίνονται σε εκκλήσεις βοήθειας;
Δεν σε ρωτάω για να σε στήσω στον τοίχο ή για να τους πλέξω το εγκώμιο, είχα την εντύπωση ότι έχουν πολύ μεγάλη δράση αλλά οι πόροι τους και οι δυνατότητες τους είναι περιορισμένες όπως όλων.
 


si_melina

Active Member
7 Απριλίου 2017
39
25
Λυπάμαι που η πρόθεσή σου να συστηθείς και να μοιραστείς τη χαρά σου (ολοφάνερο από τον τρόπο γραφής και την παρουσίαση) έπρεπε να μαγαριστεί από τον ξερολισμό και την αυθεντία κάποιων.
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ που το πρόσεξες, γιατί,όχι απλώς μου έφυγε η εν λόγω χαρά, αλλά ήμουν έτοιμη να μην ξανα διαβάσω καν το φόρουμ!!!!
Ευχαριστούμε και για τα καλά σου λόγια :):)
 
  • Like
Reactions: Misty


si_melina

Active Member
7 Απριλίου 2017
39
25
Τα φαντάσματα
@I.Kyveli , δεν μίλησα για τα φαντάσματα,άλλωστε έχω βοηθηθεί από αυτούς!!! Ειλικρινά δεν θα ήθελα-και εξαρχής δεν ήθελα- να σταθώ σε αυτό το κομμάτι!!!
Όσο για τα Φαντάσματα του Ασπροπύργου, η βοήθειά τους είναι σημαντική σε μια πόλη που συναντάς περισσότερα αδέσποτα παρά ανθρώπους!!!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Σας ευχαριστώ για τις ευχές!!!:)
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
@I.Kyveli , δεν μίλησα για τα φαντάσματα,άλλωστε έχω βοηθηθεί από αυτούς!!! Ειλικρινά δεν θα ήθελα-και εξαρχής δεν ήθελα- να σταθώ σε αυτό το κομμάτι!!!
Όσο για τα Φαντάσματα του Ασπροπύργου, η βοήθειά τους είναι σημαντική σε μια πόλη που συναντάς περισσότερα αδέσποτα παρά ανθρώπους!!!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Σας ευχαριστώ για τις ευχές!!!:)

Καλά έκανες και το διευκρίνισες! Σε ρώτησα άλλωστε δεν σου είπα ότι εννοούσες αυτούς σίγουρα.
 


Scalpel

Well-Known Member
22 Φεβρουαρίου 2014
556
1.425
Sydney - Australia
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ που το πρόσεξες, γιατί,όχι απλώς μου έφυγε η εν λόγω χαρά, αλλά ήμουν έτοιμη να μην ξανα διαβάσω καν το φόρουμ!!!!
Ευχαριστούμε και για τα καλά σου λόγια :):)
Καλημέρα!
Η πρώτη και πλέον ειλικρινής συμβουλή μου είναι να ΜΗΝ απομακρυνθείς από αυτό το φόρουμ.
Υπάρχει πλούτος γνώσεων, συγκεντρωτική εμπειρία και, πάνω απ' όλα, ειλικρινής και καλοπροαίρετη διάθεση από πολλούς να βοηθήσουν, να συμβουλεύσουν, να ανταλλάξουν γνώμες και ιδέες.
Όπως σε κάθε κοινωνία θα βρεις και τους περίεργους, τους ανάποδους και τους αναίτια (κατ' εσέ - τελείως δικαιολογημένα στο δικό τους μικρόκοσμο) επιθετικούς/επικριτικούς/επι''στήμονες''/επι-οτιδήποτε... Δεν φεύγεις έξω από μια κοινωνία στην οποία ζεις γιατί υπάρχουν και τέτοιοι. Ακριβώς με το ίδιο σκεπτικό και δεν εγκαταλείπεις ένα θαυμάσιο διαδικτυακό τόπο όπως αυτός εδώ. Αν στην κοινωνία που ζεις κάποιος σου την πέσει τον βάζεις στη θέση του και αν κάποιος προσπαθεί να εγκαθιδρύσει τη δικτατορία του αντιστέκεσαι. Το ίδιο, κατά τη γνώμη μου, ισχύει και εδώ.
Αυτά τα ολίγα και ελπίζω να σας βλέπουμε τακτικά εδώ μέσα, τόσο εσένα όσο και το κουκλί σου του οποίου (δεν ντρέπεσαι.....!!!!!) δεν θυμόσουν ακριβώς το εκτροφικό όνομα!!!!!!!!!
 


si_melina

Active Member
7 Απριλίου 2017
39
25
Καλημέρα!
Η πρώτη και πλέον ειλικρινής συμβουλή μου είναι να ΜΗΝ απομακρυνθείς από αυτό το φόρουμ.
Υπάρχει πλούτος γνώσεων, συγκεντρωτική εμπειρία και, πάνω απ' όλα, ειλικρινής και καλοπροαίρετη διάθεση από πολλούς να βοηθήσουν, να συμβουλεύσουν, να ανταλλάξουν γνώμες και ιδέες.
Όπως σε κάθε κοινωνία θα βρεις και τους περίεργους, τους ανάποδους και τους αναίτια (κατ' εσέ - τελείως δικαιολογημένα στο δικό τους μικρόκοσμο) επιθετικούς/επικριτικούς/επι''στήμονες''/επι-οτιδήποτε... Δεν φεύγεις έξω από μια κοινωνία στην οποία ζεις γιατί υπάρχουν και τέτοιοι. Ακριβώς με το ίδιο σκεπτικό και δεν εγκαταλείπεις ένα θαυμάσιο διαδικτυακό τόπο όπως αυτός εδώ. Αν στην κοινωνία που ζεις κάποιος σου την πέσει τον βάζεις στη θέση του και αν κάποιος προσπαθεί να εγκαθιδρύσει τη δικτατορία του αντιστέκεσαι. Το ίδιο, κατά τη γνώμη μου, ισχύει και εδώ.
Αυτά τα ολίγα και ελπίζω να σας βλέπουμε τακτικά εδώ μέσα, τόσο εσένα όσο και το κουκλί σου του οποίου (δεν ντρέπεσαι.....!!!!!) δεν θυμόσουν ακριβώς το εκτροφικό όνομα!!!!!!!!!
Ευχαριστώ για τις συμβουλες!!!

Το όνομα ΤΗΣ το θυμάμαι φυσικά!!! Άλλωστα μπορώ να πώ-εκ των υστέρων και κατά δαιμόνια συμπτωση- πως δεν το αλλάξαμε, αλλά το παρα-λλάξαμε:p . Από Liv=>Love=Αγάπη ..καμία διαφορά:whistle::whistle::LOL:
 
  • Like
Reactions: Scalpel


Δημητρα_kme

Well-Known Member
4 Ιανουαρίου 2017
998
1.409
Kαλησπερα! Συμφωνω απολυτα κ εγω στο οτι το φορουμ ειναι μια κοινωνια και αυτο! Πανω σε αυτο βασιζομαστε πιστευω ολοι μας και ειμαστε εδω, κραταμε τα καλα και τις χρησιμες πληροφοριες.. κ υπαρχουν οντως πολλες απο αυτες!!Επισης ο καθε ενας χρησιμοποιει το φορουμ οπως θεωρει σωστο. Εγω πχ δεν εχω παρουσιασει καν τον σκυλο μου και προσωπικα δεν μ καθεται καλα το θεωρω ανουσιο αλλα ειναι εντελως υποκειμενικο! Διαβαζω οτι με ενδιαφερει, ρωταω πραγματα και αναφερω προσωπικες εμπειριες που μπορει να βοηθησουν αλλους αναγνωστες.. ο καθε ενας αποφασιζει πως θα χρησιμοποιησει το φορουμ οπως γουσταρει ο ιδιος..
Πιστευω οτι δεν υπαρχει παντως μελος το οποιο δεν ενδιαφερεται πραγματικα για το καλο των σκυλων και θελει απλα να τραμπουκισει..
Επισης πραγματικα εχει ξεφυγει κατα παρα πολυ το θεμα με τις ατελειωτες γεννες ημιαιμων οπως και με την παρανομη αναπαραγωγη απο κουταβεμπορους, με παρα πολλους υποστηρικτες κιολας, πολλους περισσοτερους απο αυτους που υποστηριξαν φιλοζωικες ή σοβαρους εκτροφεις. Ειναι πραγματικα ενα τεραστιο ζητημα αυτο δυστυχως και καλο κανει που τονιζεται συνεχως (φυσικα ο καθενας εχει τον τροπο του πανω σε αυτο)
Καλως ηρθες:)
 


Anniegr

Well-Known Member
22 Φεβρουαρίου 2014
776
1.125
Απλή παρατήρηση, μιας και τώρα είδα το σχόλιο για το εκτροφικό όνομα, γνωρίζω άτομα με καθαρόαιμο σκύλο που δεν ξέρουν πώς λέγεται ο σκύλος τους. Γι'αυτούς είναι απλά ο Ρόντι.

Και άσπρο και μινιόν, να την χαίρεσαι :) (να χαίρεσαι το ποντίκι θα έγραφα με πολύ χιουμοριστική διάθεση αλλά θα το κρατήσω το σχόλιο μέχρι να πάρεις ddb :ROFLMAO: )
 


zenio

Well-Known Member
4 Ιουνίου 2011
1.002
2.714
Δραμα
Έχει ολοκληρώσει τις 3 φάσεις(ή όπως θέλεις εσύ να το πεις) των πρώτων εμβολιασμών και ταξίδεψε με ασφαλή τρόπο,πλήρης απογαλακτισμένο, 2 μηνών και 20 ημερών- και μάλιστα εκτάκτως, καθώς προτιμούσαν να την πάρω μετά τους 3 μήνες
Καλως ηρθες στο φορουμ
Διορθωστε με αν κανω λαθος, εξαγωγες δεν γινονται μετα των 4ων μηνων λογω λυσσας;
 


si_melina

Active Member
7 Απριλίου 2017
39
25
Απλή παρατήρηση, μιας και τώρα είδα το σχόλιο για το εκτροφικό όνομα, γνωρίζω άτομα με καθαρόαιμο σκύλο που δεν ξέρουν πώς λέγεται ο σκύλος τους. Γι'αυτούς είναι απλά ο Ρόντι.

Και άσπρο και μινιόν, να την χαίρεσαι :) (να χαίρεσαι το ποντίκι θα έγραφα με πολύ χιουμοριστική διάθεση αλλά θα το κρατήσω το σχόλιο μέχρι να πάρεις ddb :ROFLMAO: )
Ευχαριστώ πολύ-όταν μπανιάρεται είναι ΙΔΙΑ με ποντίκι, άρα δεκτό:p.
Όσο για το εκτροφικό της όνομα...(Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου,αλλά επιφυλάσσομαι για τις αντιδράσεις)...πίστεψέ με ΔΕΝ θα ήθελα να το ξέρω:X3::LOL::p γιατί δεν είναι όνομα,αλλά σιδηρόδρομος!!!Με πολύ συνοπτικές διαδικασίες κράτησα ένα <Liv> από το Ολίβια που περιείχε το όνομα, αλλά εν τέλει δεν το κρατησαμεo_O:whistle::whistle:Τώρα είναι απλώς η Αγάπη μας:)

@zenio ,δεν γνωρίζω-και δεν έχω ακούσει προσωπικά- επ'αυτού. Όσον αφορά το δικό μου κουτάβι, ήθελαν να το κρατήσουν μέχρι να φτάσει 3 μηνών.Από εκεί και έπειτα,δεν ξέρω τι θα γινόταν αν έφτανε 4ων!!!!
 
  • Like
Reactions: Anniegr


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.815
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf