Ένα χρόνο παρεάκι !!!


Serge

Well-Known Member
18 Δεκεμβρίου 2012
743
296
Δεν έχω κάνει παρουσίαση του "χοντρού" επίσημη, οπότε μια που σφίξαν οι ζέστες ...

Πριν ένα χρόνο (παρά κάτι μέρες) βρεθήκαμε με το γλυκό μου Σερζ. Αδέσποτος και άθλιος, αλλά ακόμα και έτσι πολύ αγαπησιάρης και κοινωνικός.

Ήταν τόσο κοκκαλιάρης που νομίζαμε ότι είχε κάποιο πρόβλημα στην πλάτη. Τοτε του υποσχεθήκαμε ότι δε θα του ξαναλήψει ποτέ και τίποτα. Τα τσιμπούρια άπειρα!!! Ερλίχεια (που θεραπεύτηκε) και ένα δείκτη Καλαζαρ 1/100 που δεν μετακινείται (το ελέγχουμε συνεχώς).

Δε θα ξεχάσω ποτέ το πρώτο βράδυ.... κρίση άγχους οικογενειακώς. Μπαινόβγαινε σε όλα τα δωμάτια σα δαίμονας και στεκόταν και μας κοίταζε μέσα στο σκοτάδι (με τα διαβολικά ματάκια να λαμπιρίζουν) όλο αγωνία. Επίσης ξυνόταν μανιωδώς!!! Από την επόμενη μέρα κοιμόταν ήσυχος. Πέρασαν όμως 3 μήνες για να κοιμάται με κλειστά και τα δυο μάτια και περίπου 1 μήνας για να τρώει χωρίς άγχος μπροστά μας και να κάνει την ανάγκη του.

Περιττό να σας πω ότι είμαστε κολλητοί!! Θα πάμε και τις πρώτες μας διακοπές (ελπίζω) σε λίγες μέρες....

Είναι το φιλαράκι μου, η ψυχοθεραπεία μου, ο κολλητός μου!! Δεν περιμένω να με φυλάξει στα δύσκολα, σίγουρα όμως θα τον προφυλάξουμε εμείς.

 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.661
19.891
Να σου ζήσει το μαυράκι.
Αγαπημένες μου αυτές οι ιστορίες. Πολύ πιο αγαπημένες από...κάτι άλλες υπερπαραγωγές...

Να τον χαίρεσαι για πολλά χρόνια, με φουλ υγεία.

Για το 1/100 δεν κάνεις κάποια στιγμή, μια pcr να σου φύγει το άγχος;
Εκτός αν δεν έχεις άγχος, οπότε...μια χαρά :)
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.566
7.004
Δώσε κι άλλες φώτο του όμορφου γυαλιστερού αγοριού!

Και πολλά ακόμα χρόνια μαζί παρεάκι εύχομαι!
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Να τον χαιρεσαι και να εχετε πολλά ακόμα χρόνια μαζι και για διακοπες και για παιχνίδια!!!
 


Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
Ε το μαυροσκυλο!!! Ομορφο ειναι !!! Να τον χαιρεσαι και σε χαιρεται για πολυ καιρο ακομη !!
 
Last edited:






johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Στο εύχομαι ειλικρινά, να χαιρόσαστε ο ένας τον άλλο, για πάρα πολλά χρόνια!
 








Serge

Well-Known Member
18 Δεκεμβρίου 2012
743
296
Σας ευχαριστώ όλους πολύ για τις ευχές, ειλικρινά και όχι τυπικά. Να χαίρεστε όλοι τα γλυκά σκυλάκια σας.

Mareco προφανώς έχω άγχος, από Σεπτέμβρη θα πάμε για pcr οπωσδήποτε.

Φώτος λοιπόν .... έχω μεγάλη δυσκολία να ανανεώσω το άλμπουμ του, οπότε τις βάζω εδώ:

Τα αγόρια μου ή αλλιώς οι ερωτευμένοι (μετακύ τους) αγαθοί γίγαντες












 




Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Σας εύχομαι πολλα πολλα πολλα ακόμα, ευτυχισμένα κι υγιή χρόνια! Πως να μη γινόταν σκύλαρος κοντά σας; Πόσοι από αυτούς στα μέρη σας, που τον θαυμάζουν τώρα ενώ τον προς περνούσαν αδιάφορα μόλις ένα χρόνο πριν...
 






Serge

Well-Known Member
18 Δεκεμβρίου 2012
743
296
kritikopoula ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Είναι μεγαλούτσικος σε ηλικία (περίπου 5 χρονών), ήταν σκύλαρος από μόνος του .... απλά βρώμικος και ταλαιπωριμένος. Δεν το βρήκαμε στη γειτονιά μας, αλλά στο εξοχικό ενός φίλου. Οι γείτονες ανακουφίστηκαν φαντάζομαι .... Υπήρχε μια αγέλη από σκυλιά και ο δικός μας ήταν "αρχηγός", αλλά γυρνοβόλαγε και μόνος του.

karamolegolas ευχαριστώ πολύ, και ο δικό σου είναι υπέροχος
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.656
7.772
Από την αρχή που τον έβλεπα στο αβατάρ σου έλεγα είναι cane corso. Μια μέρα διαβάζω ότι τον βρήκες και έμεινα. Τέτοιος σκύλαρος βρέθηκε αδέσποτος στον δρόμο...είναι υπέροχος και η ιστορία σας πολύ όμορφη :)
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.133
Μηνύματα
896.049
Μέλη
19.946
Νεότερο μέλος
harouli