Έρωτας με την πρώτη μάτια


theodss1

Well-Known Member
8 Απριλίου 2021
430
453
31
Χθες είδα μια δημοσίευση στο Facebook για ένα πολύ κακοποιοίμενο σκύλο στης Σέρρες ήταν έρωτας με την πρώτη μάτια σήμερα πήγα και τον εφερα στο σπίτι απ ότι φενετε θα μείνει μαζί μας και αυτός τα δικά μου τον πήραν με καλο ματι σε μια πρώτη επαφή που είχαν την Δευτέρα θα πάει για αιματολογικές βιοχημικές και θα ξεκινήσουμε τα εμβόλια σιγα σιγα παρακάτω μερικές φωτογραφίες με τον μικρο !!
 

Attachments





theodss1

Well-Known Member
8 Απριλίου 2021
430
453
31
Έχει σε όλο το σώμα του βολίδες από αεροβόλο και φενετε ότι έχει περάσει πολλά αλλά από την ώρα που ήρθαμε δεν σταμάτησε να κουνάει ουρά!!
 
  • Sad
  • Wow
Reactions: spyv, Mava and Ans




theodss1

Well-Known Member
8 Απριλίου 2021
430
453
31
Ελπίζω σύντομα να μπορεί να κατσει με τα δικά μου γιατί τώρα κλαίει τον έχω ξεχωριστά επειδή δεν έχει κάνει αιματολογικές μου είπε η κτηνίατρος να μην έρθουν σε επαφή με τα δικά μου
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.552
6.983
Ε ναι μωρέ πρέπει, κ για τη γνωριμία ακόμα θέλει για λίγο καιρό να είναι χωριστά κ σιγά σιγά. Δεν πειράζει, υπομονή.
 
  • Like
Reactions: theodss1




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
Μπράβο σου!
Να έχετε τέλεια ζωή, όλη η παρέα.

Ομορφο αγόρι είναι.
Τι ηλικία έχει;
Να υποθέσω τον φροντίζουν κάμποσο καιρό; Γιατί οπτικά δεν δείχνει κακοποιημένος. Αντιθέτως μη σου πω, δείχνει και καλοζωισμένος!
Δεν ξέρω βέβαια και τι είδους κακοποίηση έχει υποστεί το φουκαριάρικο.
Αλλαξε η τύχη του όμως! Να 'ταν όλα τόσο τυχερά!

...τον έχω ξεχωριστά επειδή δεν έχει κάνει αιματολογικές μου είπε η κτηνίατρος να μην έρθουν σε επαφή με τα δικά μου
Γιατί αυτό; Για προστασία του νέου; Γιατί οι δικοί σου ως εμβολιασμένοι δεν διατρέχουν κίνδυνο. Αλλά κι αυτός μου φαίνεται υπερβολή. Δεν είναι μωρό. Να είχε φουλ δερματικά να το καταλάβω. Αλλά θα ήθελα να ακούσω την θεωρία της κτηνιάτρου.
 
  • Like
Reactions: Orjo and theodss1




theodss1

Well-Known Member
8 Απριλίου 2021
430
453
31
Τον πρόσεχε μια κυρία αλλά την απειλούσαν ότι θα το σκοτώσουν έχει αμέτρητα σημάδια στο δέρμα του μου είπε ότι τα δικά μου δένε χουν θέμα αλλά αυτός δεν ξέρουμε τι εμβόλια έχει κάνει και αν έκανε κιόλας μόνο το αντιλυσσικό έκανε έτσι λέει τουλάχιστον η κυρία εγώ του έδωσα αποπαρασίτωση αμέσως του έβαλα vectra 3d και Δευτέρα θα πάμε για ξεσκόνισμα τα πάντα τετραπλό τεστ μάλλον αφού τελειώσουν τα εμβόλια για να γίνει και εμβόλιο για λεισμανια στο τέλος είναι 1-2 χρόνων περίπου 20 κιλλα η κτηνίατρος ακόμα δεν τον είδε έχουμε ραντεβού την δευτερα
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
Δεν βρίσκω λόγο μωρε, να τον έχεις μοναχό του!
Ούτε τα εμβόλια επείγουν!
Τι είδους σημάδια είναι αυτά που έχει? Από τι? Η κυρία που τον είχε που λες, τον φρόντισε αφού τον μάζεψαν από κάπου? Ξέρεις?
 


theodss1

Well-Known Member
8 Απριλίου 2021
430
453
31
Έχει βολίδες από αεροβόλο εσωτερικά πάνω στο δέρμα του ήταν αδέσποτο στην γειτονιά της το βρήκε μικρο κάτω από έναν κάδο το τάιζε στην γειτονιά ώσπου ενόχλησε κάποιο και άρχισε να το χτυπάει και να το ρίχνει με αεροβόλο είναι πολύ φοβισμένος αύριο θα τα βάλω στην αρχή με την κόκα να παίξουν μόνα τους κ μετά με τον κοντό ελεγα σιγα σιγα μην έχουμε κανένα θέμα και μαλώσουν γιατί μετά δεν υπάρχει περίπτωση να σταματήσει να φοβάται έκλεγε αυτός και πήγε η κόκα και ξάπλωσε μπροστά απο την πόρτα και έκλαψε κ αυτή μια φορά απο εκείνη την ώρα αυτός σταμάτησε κ αυτή κάθετε μπροστά απο την πόρτα του
 


bella_gr

Well-Known Member
18 Φεβρουαρίου 2014
373
249
dog-place.blogspot.com
Έχει βολίδες από αεροβόλο εσωτερικά πάνω στο δέρμα του ήταν αδέσποτο στην γειτονιά της το βρήκε μικρο κάτω από έναν κάδο το τάιζε στην γειτονιά ώσπου ενόχλησε κάποιο και άρχισε να το χτυπάει και να το ρίχνει με αεροβόλο είναι πολύ φοβισμένος αύριο θα τα βάλω στην αρχή με την κόκα να παίξουν μόνα τους κ μετά με τον κοντό ελεγα σιγα σιγα μην έχουμε κανένα θέμα και μαλώσουν γιατί μετά δεν υπάρχει περίπτωση να σταματήσει να φοβάται έκλεγε αυτός και πήγε η κόκα και ξάπλωσε μπροστά απο την πόρτα και έκλαψε κ αυτή μια φορά απο εκείνη την ώρα αυτός σταμάτησε κ αυτή κάθετε μπροστά απο την πόρτα του
ψυχουλες...τελικα το χειροτερο ζωο ειναι ο ανθρωπος...
 
  • Like
Reactions: Mava


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
Ααα, έτσι που το έγραψες και αναφέρθηκες στην κτηνίατρο, νόμιζα για ιατρικούς λόγους, τον είχες απομονωμένο.
Συμπεριφορικά τώρα, ναι ok, 3 ενήλικα σκυλιά πρέπει να είσαι προσεκτικός με την γνωριμία, αλλά και χωρίς υπερβολές. Θα δεις και θα κρίνεις.
Τώρα για την κυρία, έχω αρκετές ακόμη ερωτήσεις, αλλά...δεν βαριέσαι...
Καλά να είναι το σκυλάκι στο εξής!
 


theodss1

Well-Known Member
8 Απριλίου 2021
430
453
31
Αυτό ειναι το μόνο σίγουρο τι τον πείραζε τον μπα…δο αυτή η ψυχούλα αλλά θα γίνει μήνυση και θα κινηθούμε νομικά μιας και υπάρχουν μάρτυρες και σήμερα ου πήγαμε απειλούσε και εμάς έχω τραβήξει και βίντεο όποτε θα γίνει μήνυση αύριο
 
  • Like
Reactions: mareco


theodss1

Well-Known Member
8 Απριλίου 2021
430
453
31
Για την κυρία μην μιλήσω η πρώτη κουβέντα ήταν εγώ δεν κάνω μήνυση αλλά δεν βαριέσαι δεν θα ασχοληθώ παραπάνω απλά θα φροντίσω να μην το ξανακάνει ο συγκεκριμένος
 
  • Like
Reactions: mareco






Sammie

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2022
283
256
41
Μπράβο σου, αν ήταν όλοι σαν εσένα, ο κόσμος θα ήταν καλύτερος.
Ωραίο κ το Τσαπο, του πάει!
 


theodss1

Well-Known Member
8 Απριλίου 2021
430
453
31
Το όνομα του το πήρε από τον el chapo chapo σημαίνει κοντός στα ισπανικά όποτε λόγο μεγέθους σκέφτομαι το chapo
 
  • Like
Reactions: medusa and Sammie


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.819
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf