Έ, Δεν Άντεξα... (ή, αλλιώς: “Η Πόλις Εάλω”!!!)


ISKENDER

Well-Known Member
28 Ιουνίου 2013
1.986
6.021
SALONIKI
Σφιγμένα τα πράματα... ενα διάλυμα για διαφημίσεις...;;;:D

Μιας και ο μίτος ξεκίνησε με παλιό Σοβιετικό ανέκδοτο ας πουμε
ενα ακομα.

"Ο Λένιν(johnk) ξαπλωμένος στο κρεβάτι του πόνου ζούσε τις τελευταίες του στιγμές αναστενάζοντας. Απο πάνω του ο Στάλιν(ISKENDER) βουρκομενος του ψιθύρισε:

-Μην στενοχωριέσε συντροφε Λένιν αν "φύγεις" θα αναλάβω εγω.
-Φοβάμαι συντροφε Στάλιν οτι δεν θα σε ακολουθήσουν πολλοί.!!!
-Αυτο δεν ειναι προβλημα συντροφε Λένιν... όσοι δεν ακολουθήσουν
εμένα θα ακολουθήσουν εσένα.
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
...Μιας και ο μίτος ξεκίνησε με παλιό Σοβιετικό ανέκδοτο ας πουμε ενα ακομα...

"Ο Λένιν (johnk) ξαπλωμένος στο κρεβάτι του πόνου ζούσε τις τελευταίες του στιγμές αναστενάζοντας. Απο πάνω του ο Στάλιν (ISKENDER) βουρκομενος του ψιθύρισε:

-Μην στενοχωριέσε συντροφε Λένιν αν "φύγεις" θα αναλάβω εγω.
-Φοβάμαι συντροφε Στάλιν οτι δεν θα σε ακολουθήσουν πολλοί.!!!
-Αυτο δεν ειναι προβλημα συντροφε Λένιν... όσοι δεν ακολουθήσουν εμένα, θα ακολουθήσουν εσένα.
Όπως λέει και η γιαγιά του @sea-mol ... "WHERE is the thousand-like button???"...:D
 




LaCat

Well-Known Member
3 Ιουλίου 2013
861
923
@canis να δεις που τελικά θα συμφωνήσουμε! :D

Για να σου δώσω να καταλάβεις (ή να σε "μπερδέψω" ακόμα περισσότερο), εγώ δεν θεωρώ σχεδόν κανένα λόγο εκτροφής άξιο. Οι εξαιρέσεις ίσως να είναι σκύλοι για συγκεκριμένες εργασίες (σημαντικές) και η διατήρηση κάποιων φυλών ιστορικά (και πάλι με σχετικό ερωτηματικό). Κατά τα άλλα "παίζουμε"...

Ένα "παιχνίδι" στα χέρια μας είναι και απλά ο κάθε ένας από μας βρίσκει την δικαιολογία που του ταιριάζει για να "παίξει"... :)
Για να κάθομαι και να το συζητάω προφανώς δε μιλάω για την περίπτωση που κάποιος θα βάλει τη σκύλα του να ζευγαρώσει γιατί είναι κρίμα να μη γίνει μανούλα (αυτός που πιστεύει κάτι τέτοιο δεν έχει λόγο να αναλύσει το "αυτονόητο" του ζευγαρώματος) . Θα υπάρχει μία πιο σοβαρή "δικαιολογία".


Εφόσον όμως ο καθένας "παίζει το παιχνίδι του" μην προσπαθείς (το β ενικό μην το πάρεις καθόλου τοις μετρητοίς ;)) να "μου" επιβάλεις (προτάσσοντας μου μάλιστα το δάχτυλο -που και από χθες να γνωριζόμασταν δε θα σου το επέτρεπα) την ανωτερότητα των λόγων του εκτροφικού ζευγαρώματος, εκμηδενίζοντας τους δικούς μου λόγους.
Η εμπειρία εδώ λέει ότι αν μιλάμε για ιδιώτη, αυτή θα είναι η αντιμετώπιση όποιοι και να είναι οι λόγοι, πριν καν μπούμε σε ουσιαστική συζήτηση.
 
Last edited:


canis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
1.410
6.538
Για να καταλάβεις πόσο σχετικά και με διαφορετικές ερμηνείες μπορεί να είναι όλα (και αυτά που γράφουμε εδώ), εγώ δεν είχα καν καταλάβει πως διαφωνούσαμε... :D
 
  • Like
Reactions: LaCat


LaCat

Well-Known Member
3 Ιουλίου 2013
861
923
Παρότι δε διάλεξα τυχαία σε ποιον θα απευθύνω την ερώτηση μου, τέτοια σύμπνοια με κάποιον με τη δική σου ιδιότητα/ιστορία στο φόρουμ καταλαβαίνεις ότι δεν την περίμενα! :D
 


ISKENDER

Well-Known Member
28 Ιουνίου 2013
1.986
6.021
SALONIKI
Τραγική ειρωνεία καμία φορά. Αν ήξερα πως εχουν τα πράγματα
δεν θα έγραφα το παραπανω ανέκδοτο. Ελπίζω περισσότερο να
γέλασε παρά να πικράθηκε.

Καλο ταξίδι θείο Γιάννη δάσκαλε.
 




Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Ενα δάκρυ κ απεριόριστος σεβασμός....για εναν ανθρωπο με ποιοτητα κ αγνη αγαπη για το σκυλο ... Κ τη σκυλα...

Κουραγιο στην οικογένεια...στο κασπερ κ τη μοκκα....θα ειναι παρεα με τη νινα του που τοσο αγάπησε...
 


noni_papa

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2015
1.935
3.155
34
Νέο Ψυχικό
Δυστυχώς δεν πρόλαβα να τον γνωρίσω καλά ως νέο μέλος που είμαι αλλά μέσα από τις δημοσιεύσεις του έμαθα πράγματα που δεν ήξερα ενώ πολλές φορές με έκαναν να σκεφτώ και να αναρωτηθώ. Καλό ταξίδι.