Ώρα για προετοιμασία, αλλά πώς;


iokasti

Well-Known Member
9 Μαρτίου 2011
97
0
Καλησπερα σε ολους!! ως γνωστον απο παλιοτερες συζητησεις περιμενω τον κουταβο μου πως κ πως..αλλα πρεπει να αρχισω να φτιαχνω την προικα του μικρου μου κ θελω λιγη βοηθεια..θελω να του αγορασω σπιτακι..κρεβατακι..παιχνιδια..ταιστες..πανες..κτλ..ξερετε κανα καλο μαγαζι ? θα ανεβω αθηνα σε καμια εβδομαδα κ λεω να τιμησω τα πετ σοπ για αξεσουαρ..οποτε θα ηθελα γνωμες για καλα πετ σοπ αν ειναι δυνατον..
 




st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Μόνο εγώ είχα ένα μπόλ και μια κουβέρτα fleece να τον περιμένει την 1η μέρα που ήρθε σπίτι?

Με άγχωσες...
 


agathe

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2011
3.265
114
Σπέτσες
εγώ δεν είχα τίποτα...
πρώτα πήραμε τη ρούνη και μετά μπωλ κλπ...

ιοκάστη κι εγώ την κάσι θα πρότεινα...
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Την Kasi προτείνω κι εγώ, δεν την έχω επισκεφτεί ακόμη αλλά σκοπεύω σύντομα, και να έχεις υπόψιν σου iokasti ότι δεν πουλάει και ζωά και γι'αυτό και την υποστηρίζω με κλειστά μάτια!
 


ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
Την Kasi προτείνω κι εγώ, δεν την έχω επισκεφτεί ακόμη αλλά σκοπεύω σύντομα, και να έχεις υπόψιν σου iokasti ότι δεν πουλάει και ζωά και γι'αυτό και την υποστηρίζω με κλειστά μάτια!
Πουλαει Hamster που ειναι ομως δικης της εκτροφης...;)
Την kasi προτεινω και εγω. Καλο παιδι, και ''δικό μας''....
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Πουλαει Hamster που ειναι ομως δικης της εκτροφης...;)
Την kasi προτεινω και εγω. Καλο παιδι, και ''δικό μας''....
Να και εκτροφέας η Κasi!!!:D
 




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Πηρα εγω Hamsteraki special !!!
Μωρέ λες αντί για σκύλο να καταλήξω με hamster bred by Kasi...
Στο θέμα μας τώρα, μην ξεχάσεις και ταυτοτητούλα με το όνομα και το τηλέφωνο σου, καλό το τσιπάρισμα αλλά και η ταυτοτητούλα απαραίτητη!
 


ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
Μωρέ λες αντί για σκύλο να καταλήξω με hamster bred by Kasi...
Στο θέμα μας τώρα, μην ξεχάσεις και ταυτοτητούλα με το όνομα και το τηλέφωνο σου, καλό το τσιπάρισμα αλλά και η ταυτοτητούλα απαραίτητη!
Μπορεις να γινεις λιγο πιο σαφης;
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Στην Ιοκάστη προτείνω μαζί με την προίκα του μωρού της να μην ξεχάσει να του πάρει και ταυτοτητα με το όνομα και το τηλεφωνό της.
 


ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
Οκ. Γιατι ειχες παραθεσει αυτο που εγραψα εγω και νομιζα οτι αναφερεσαι σε μενα και λεω, τι λεει....;
 


iokasti

Well-Known Member
9 Μαρτίου 2011
97
0
Ευχαριστω παιδια αλλα να ρωτησω το τσιπαρισμα? που το κανω? πρεπει να εχω παει νωριτερα? το ιδο κ για τις ταυτοτητες?
 


sevah

Well-Known Member
29 Μαϊου 2009
1.543
4
Ιωαννινα
Το τσιπάρισμα το κάνει ο κτηνίατρος και δεν μπορείς να πας νωρίτερα γιατί θα αναγκαστεί να τσιπάρι εσένα:). Τα υπόλοιπα από pet shop.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Το τσιπάρισμα όπως είπε ο sevah, όμως αν δεν κάνω λάθος περιμένεις το σκυλάκι σου απο εκτροφέα, άρα θα είναι τσιπαρισμένο από αυτόν, και δεν ξέρω αν ο εκτροφέας ή εσύ μετά στέλνετε τα στοιχεία σου στον ΚΟΕ για να καταχωρηθεί ο σκυλούκος στο όνομά σου. Θα σε ενημερώσει ο εκτροφέας όταν έρθει η ώρα να το πάρεις.
Η ταυτότητα είναι πολύ απλή, την παραγγέλνεις από petshop και χαράζεις πάνω ότι θελεις εσύ. Μετά την κρεμάς στον λαιμοδέτη του. :)
 


Andromeda

Well-Known Member
17 Ιουνίου 2010
1.595
2
Στης Kasi δαγκωτό ! Δικός μας άνθρωπος, και θα σε αντιμετωπίσει ως φίλη σκυλομαμά και όχι ως πελάτισσα. :D:D
Με το καλό να το δεχτείς το μικρό σου ... :D:D
 


iokasti

Well-Known Member
9 Μαρτίου 2011
97
0
Ο εκτροφέας μου ειπε πως το τσιπακι πρεπει να το παρω εγω για να εχει τα δικα μου στοιχεια..τωρα λαθος ή σωστο δεν ξερω?
 


dimitris73

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2010
419
0
Ο εκτροφέας μου ειπε πως το τσιπακι πρεπει να το παρω εγω για να εχει τα δικα μου στοιχεια..τωρα λαθος ή σωστο δεν ξερω?
Καλημέρα και με το καλό! Εγώ θα σου πρότεινα να μη κάνεις αγορές από πρίν, πέρα από πολύ βασικά πράγματα που θα σου προτείνει ο εκτροφέας. Ζώντας με το σκυλί θα ανακαλύπτεις τις ανάγκες του/σου. Δε μπορείς να φανταστείς πόσα χάρισα:D

Για το ποιός θα βάλει το τσιπάκι μην αγχώνεσαι, να ανάγράφεται στο βιβλιάριο υγείας του σκύλου, του οποίου είσαι ιδιοκτήτρια και όλα οκ.

Όσον αφορά τη συμφορουμίστρια και εγώ μαζί σας, περιμένω με ενδιαφέρον να μάθω και .....έκπτωση που θα έχουμε τα μέλη του forum :D win - win
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU