ΑΥΡΑ - UMA vom SCHWΑRZAUGEN(γερμ.ποιμ.)




XPHSTOS

Well-Known Member
2 Μαρτίου 2010
241
0
ΠΛΑΓΙΑΡΙ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
Η Αυρα είναι σχεδόν 5 μηνών και προχτές πήγαμε για πρώτη φορά στο χωριό (Κιλκίς μεριά) και απόλαυσε την ελευθερία σε μεγάλο χώρο και περιφραγμένο.
Μιλάμε το κατευχαριστήθηκε και μαζί της και εγώ.
Αν και το μεγάλο άγχος ήταν η διαδρομή με το αμάξι που έιναι 1μιση ώρα και δεν ξαναέκανε τόσο πολύ, αλλά τα πήγε πολύ καλά .
Και με τον κόσμο καλύτερα από ότι εδώ στην πόλη.









 






Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Κουκλα η Αυρα!
Αλλα και η ανηψια σου .. με το κοκκινο νυχακι με ελιωσε !! Απο μικρη στα βασανα:D
(Εγω ποτε θα γινω μανα?:p)
 


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
κούκλα είναι ...!!!!να σου ζήσει!:):)
@Amaliaz....μα είσαι ήδη μάνα και μάλιστα πολύτεκνη..:D
 




Darkpaladin

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2009
2.272
60
Αττική
Καλα, η Αύρα, τέλεια. Αλλά και η ανηψιά σου άλλο πράγμα. Πόσο χαίρομαι όταν βλέπω μικρά παιδιά με μεγάλα σκυλιά να κάνουν παρέα με κάνει να θέλω παιδί εδώ και τώρα (άντε τώρα να βρώ νύφη). :)
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Καλα, η Αύρα, τέλεια. Αλλά και η ανηψιά σου άλλο πράγμα. Πόσο χαίρομαι όταν βλέπω μικρά παιδιά με μεγάλα σκυλιά να κάνουν παρέα με κάνει να θέλω παιδί εδώ και τώρα (άντε τώρα να βρώ νύφη). :)
Eσυ εισαι χειροτερος απο μενα!!! Το θες εδω και τωρα!!:p

@Amaliaz....μα είσαι ήδη μάνα και μάλιστα πολύτεκνη..:D
Χαχαχα το επιδομα γιατι δε μου το δινουν ομως?:rolleyes:
 


XPHSTOS

Well-Known Member
2 Μαρτίου 2010
241
0
ΠΛΑΓΙΑΡΙ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
Ευχάριστο παιδιά.
Η ανιψιά είναι ο μεγάλος έρωτας μου (και η αδερφή της αλλά εκείνη είναι 7 οπότε δεν μου κάνει χαρούλες πια),
και με την Αύρα τα πάει τέλεια εκτός από μια φορά που της δάγκωσε το παπούτσι οπότε καταλαβαίνετε τι έγινε (όχι οτι την πείραξε το δάγκομα αλλά μην μας χαλάσει το καινούργιο παπούτσι γιατί είμαστε και κοκέτα :) ).
Ευτυχώς στην οικογένεια είμαστε όλοι ζωόφιλοι οπότε δεν έχουμε πρόβλημα στις μεταξύ μας επισκέψεις (μόνο η πεθερά μου δεν ξέρει ακόμα ότι θα πάμε στο νισή με την Αύρα :-\" )
 


XPHSTOS

Well-Known Member
2 Μαρτίου 2010
241
0
ΠΛΑΓΙΑΡΙ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
Και μιας και οι μικρές μου είχαν πέραση να και μερικές ακόμα (τι να κάνω αφού είμαι χαζόσκυλομπαμπας και χαζοθείος).
Το δέσιμο έγινε μόνο και μόνο γιατί περιμέναμε κόσμο για την γιορτή του πατέρα μου και οι οποίοι φοβούνται τα σκυλιά, εγώ έψηνα ακριβός δίπλα της (δεν βάζω φώτο γιατι θα ζηλέψετε :) ) οπότε δεν δυσανασχέτησε καθόλου και με το που φύγαν λύθηκε αμέσως.










Υ.Γ. Μια ερώτηση για τον Admin ή για τους Mods. Να βάζουμε φώτο εδώ ή φορτώνει το site αν και οι φώτο φιλοξενούνται αλλού ?
 
Last edited:


aggeliki222

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2010
2.161
0
Η δευτερη φωτογραφια ειναι όλα τα λεφτα :p:p
Να τα χαιρεσαι και τα δύο ειναι το ένα πιο χαριτωμενο απ' τ' αλλο!
 


XPHSTOS

Well-Known Member
2 Μαρτίου 2010
241
0
ΠΛΑΓΙΑΡΙ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
Λοιπόν σήμερα είχαμε μια πάρα πολύ ωραία συνάντηση.
Ήρθε και μας επισκέφτηκαν ο αδερφός της Αύρας ο Umax με τον μπαμπά του και έναν φίλο.
Την συνάντηση αυτήν την σκεφτόμασταν καιρό αλλά περιμέναμε να έχουν τελείωση το εμβολιακό τους πρόγραμμα και να βολέψει και τους 2 μια συνάντηση , και βόλεψε σήμερα.
Τα καμάρια μας μετά από μια μικρή επιφυλακτικότητα και ένα γάβγισμα τις δικιάς μου τρελάθηκαν στο παιχνίδι αφού στο τέλος κάτσαν κάτω και δεν το κουνάγαν (για λίγο φυσικά) και μετά η Αύρα τον ξενάγησε και στο εσωτερικό του σπιτιού.
Έχω διαβάσει και το σχετικό τόπικ αλλά δεν περίμενα να τα πάνε τόσο καλά.
Το μόνο πρόβλημα που είχαμε ήταν ότι είναι σαν 2 σταγόνες νερό και όπως παίζανε δεν ξέραμε πιο είναι πιο :)







 








katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Γέννα με ομοιογένεια..αυτό είναι πολύ καλό..
Πάντως η μικρή είναι μία κούκλα..και αυτές οι "πατούκες" με τρελλαίνουν...
Νομίζω ότι έχει έρθει η ώρα μου για κουτάβι!!!!