Αγγελίες


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Την ξερω γενικος αυτην την σελιδα.
Οπος και το dhd.
Εκει μονο τα λαμογια εκτροφεις βαζουν αγγελιες- και ιδιωτες ΒΥΒ.

Στην γερμανια ΔΕΝ ΧΑΡΙΖΕΙ κανεις σκυλο!
Μονο κανας πολυ φιλος σου- αλλα σε καμια περιπτοση δεν θα βρεις απο αγγελια.
Ακομα και για αδεσποτο απο ασυλο θα πληρωσεις 200-400 Ευρω "Schutzgebuehr" (αντιτιμο προστασιας).
 


xritaki

Well-Known Member
7 Ιουνίου 2008
1.724
1
Αυτο απο το ασυλο μεηκς σενς. Αλλα αν ο αλλος θελει να βρει αμεσα ιδιοκτητη για το σκυλι του γιατι μετακομιζει δεν ειναι περιεργο να ζηταει και λεφτα?:confused:
 


ΦΟΙΒΟΣ

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2007
181
0
www.petcorner.gr
Στην Ελλαδα οταν πουλας το σκυλο σου λεγεται "για να βγαλεις τα σπασμενα" και στη Γερμανια το ονομαζουν "αντιτιμο προστασιας".
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Λίγες ακόμα. Μετά με ξεφορτώνεστε. Από μεθαύριο στο νησί!!!!!!!!

ΓΚΡΙΦΟΝ ΚΑΝΙΣ (2) κουταβάκια, 30 ημερών, περιοχή Αγία Βαρβάρα, πωλούνται 150 ευρώ έκαστο
(έχουν ξεφύγει οι τιμές για αρκετά ημίαιμα. Ε?)

ΚΟΥΤΑΒΙΑ διασταύρωση Πεκινουά με Πομεράνιαν, τιμή 150 ευρώ έκαστο
(ιδιαίτερα αν είναι μικρόσωμα…)

ειμαι ημιαμο πομερανιαν με πεκινουα (περιπου 4 ,5 kg) και ζητω θυληκο οποιασδηποτε μικρης ρατσας
(ασφαλώς… εγώ θα τα πουλήσω 300 ευρώ!)

ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ 3 ΚΟΥΤΑΒΑΚΙΑ ΑΡΣΕΝΙΚΑ ΑΠΟ ΜΗΤΕΡΑ WEST HIGLAND TERRIER ΚΑΙ ΠΑΤΕΡΑ POMERANIAN 200 EUR
(κάποιοι δε, έχουν πολύ θράσος)

ΖΗΤΩ να μου χαρίσουν Τσιουάουα, θηλυκό, λευκό, κοντότριχο, βάρος 1,5 κιλών 1,5 - 3 μηνών
(Φτουυυυυυυυ τι την ήθελες την καφέ βούλα ρε παλιοσκύλα!)

zhtw na mou xarisoun pekinoua ews 2 mhnwn logo oikonomikhs stenothtas..spoudazw kai den mporw na to agorazw:(
(Πούλα το κορμί σου!)

ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΘΥΛΗΚΟ YORKSHIRE TERRIER ΓΙΑ ΖΕΥΓΑΡΩΜΑ ΜΕ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΑΡΣΕΝΙΚΟ, ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΟ, 9 ΜΗΝΩΝ, ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΤΟΥ (EU PASSPORT, MEDICAL BOOK) ΚΑΙ ΜΕ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΕΝΑ ΕΠΙΣΗΣ ΟΛΑ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΤΟΥ - ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΠΑΡΗΣ - ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ Η ΜΗΤΕΡΑ ΦΥΣΗ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΚΑΛΕΣΜΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΠΑΡΤΕΝΑΙΡ
(μπορεί να είναι μικρός, αλλά μας έχει ταράξει στο καβάλημα!)

ΖΙΤΩ ΝΑΜΕ ΧΑΡΙΣΟΥΝ BEAGLE ΚΟΥΤΑΒΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
(είναι για την άρρωστη μανούλα μου που θέλει ένα πριν κλείσει τα μάτια)

Ζητούνται 2 Fox Terrier αρσενικό και θηλυκό, διαφορετικής γέννας για να γίνουν τα παιδιά μου! Ειμαι έτοιμος να τα περιβάλς στο άνετο σπίτι μοθ με πολύ αγάπη.
(Θέλω παιδιά αλλά ΚΑΙ εγγόνια…)

ΖΗΤΗΤΑΙ ΓΑΜΠΡΟΣ DOGO ARGENTINO ΚΑΛΗΣ ΡΑΤΣΑΣ ΖΗΤΗΤΕ ΝΥΦΗ ΚΟΛΕΥ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΗ ΚΑΙ ΘΥΛΗΚΟ ΣΑΡΠΕΙΟΛΑ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΕΧΟΥΝ ΧΑΡΤΙΑ ΓΝΗΣΙΟΤΗΤΑΣ ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΗΘΟΥΝ ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
(ετοιμάζω πάπι μιλλ, βοηθάτε χριστιανοί!)

poleitai pitbull american...thiliko kaneli 2 minon mono 150 euro logo diakopon...belepte patera mitera
(ζευγαρώνουμε – πουλάμε – πάμε για μπανάκια – ρε ουστ)

Πωλουνται ημιαιμα ποιμενικα απο πατερα ποιμενικο καυκασου(ρωσσικο)καιμητερα πομενικο σαπλανινας(γιουγκουσλαβικο).Βλεπεται φωτο απο προηγουμενη γεννα(το κουταβι ειναι 2 μηνων θυληκο
(φάμπρικα παραγωγής ημίαιμων!)


Hello! Mε λένε Κύρκο και επιτέλους η μαμά μου πήρε απόφαση να με ζευγαρώσει. Είμαι γκριφόν-σνάουτσερ 20 κιλά. Περιμένω...
(…τσιγάρο αναμμένο)
 






Strays' help

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2007
1.516
3
Γλυφάδα,Αθήνα
strayshelp.blogspot.com
Αλλο ένα τραγικό,που πλέον το λένε κ στα pets shops.Οταν λένε ''έχει χαρτιά'' και τα κορόϊδα νομίζουν ότι είναι χαρτιά καθαροαιμίας,
εννοούν το διαβατήριο,που είναι απαραίτητο αφου το φερνουν από Ουγγαρίες κλπ και το βιβλιάριο υγείας!

Δηλ.καμία σχεση με PEDIGREE!!!!:mad::mad::mad:



ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΤΟΥ (EU PASSPORT, MEDICAL BOOK)

 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Παντως στο καμενο ακατανομαστο το λενε χυμα ...δεν εχουν PEDIGREE!!

Τουλαχιστον ειναι κατι... να ξερει ο αλλος τι περνει ....,

Καλο θα ηταν να βαζαν και με μεγαλα γραμματα ..pappy mils :D!!!
Αλλωστε ποσοι ξερουν ?Τα τουβλα θα συνεχιζαν να αγοραζουν ...και αυτοι που ξερουν θα λεγαν τουλαχιστον ειναι ειλικρινης..!!
 






Strays' help

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2007
1.516
3
Γλυφάδα,Αθήνα
strayshelp.blogspot.com
ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ ΓΑΜΠΡΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΡΑ ΒΕΛΓΙΚΟ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΟ .ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΠΟΠΕΙΡΕΣ ΖΕΥΓΑΡΩΜΑΤΟΣ ΑΠΕΤΥΧΑΝ ΠΑΤΑΓΩΔΩΣ.SOS ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΕΞ ΙΣΟΥ ΔΥΝΑΜΙΚΟΣ ΣΚΥΛΟΣ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΥΜΑΝΤΑΡΕΙ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΚΛΕΙΣΩ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΠΡΟΛΑΒΩ ΝΑ ΔΩ ΚΑΝΕΝΑ ΚΟΥΤΑΒΙ ΤΗΣ.ΓΙΑΝΝΗΣ********
:p
 




Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
ΡΟΤΒΑΙΛΕΡ νάνος διασταύρωση με πεκινουά, κουτάβια, 5 κιλά τελικό βάρος, εμβολιασμένα, τιμή 300 ευρώ έκαστο

Πώς είπατε?? :eek:
 






Strays' help

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2007
1.516
3
Γλυφάδα,Αθήνα
strayshelp.blogspot.com
ΖΗΤΩ ΝΑ ΜΟΥ ΧΑΡΙΣΕΤΕ ΣΚΥΛΑΚΙ ΚΟΥΤΑΒΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΥΠΑΡΞΕΙ ΜΕ ΓΑΤΕΣ. ΤΟ ΘΕΛΩ ΓΙΑ ΦΥΛΑΚΑ ΠΡΟΤΙΜΩ ΡΑΤΣΕΣ MALINOIS, GERMAN SHEPHERD, ΛΥΚΟΣΚΥΛΟ ΚΑΙ ΟΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΡΑΤΣΑ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΦΥΛΑΚΑΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΌ ΜΠΟΥΛΝΤΟΚ. ΠΡΟΤΙΜΩ ΑΝΟΙΧΤΟΧΡΩΜΟ. ΤΗΛ ******** ΡΟΔΟΣ

ΧΑΡΙΖΟΝΤΑΙ 2 ΠΑΝΕΜΟΡΦΑ ΗΜΙΑΙΜΑ ΘΗΛΥΚΑ ΚΟΥΤΑΒΑΚΙΑ ΧΡΩΜΑΤΟΣ ΚΑΦΕ-ΜΑΥΡΟ ΑΠΟ ΜΠΑΜΠΑ ΗΜΙΑΙΜΟ ΛΥΚΟ ΚΑΙ ΜΑΜΑ ΠΟΪΝΤΕΡΙΤΣΑ! ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΕΜΟΡΦΑ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ 4 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ!

Κουτάβια μου είναι πολύ όμορφη για να κατσίκια και άλλα κατοικίδια ζώα σπίτι, θα έρθει μαζί με όλα τους τα χαρτιά υγείας συμπεριλαμβανομένου ενός έτους εγγύηση υγείας. Μπορώ να σας διαβεβαιώσω ότι θα κάνει εσάς και την οικογένεια σας και θα χαρούμε να σας κρατήσει εταιρείας οποτεδήποτε θέλετε. Αν ενδιαφέρεστε για έχοντας τότε να επιστρέψω στη συνέχεια για περισσότερες πληροφορίες και εικόνες μέσω email στο *************
Ευχαριστώ
My αφορά

(?????????????????????????????????)


ΠΕΚΙΝΟΥΑ ΜΟΝΑΔΙΚΑ ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ.ΜΙΚΡΟΣΩΜΑ ΚΑΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑΡΙΚΑ ΟΛΟΛΕΥΚΑ ΜΕ ΠΛΑΤΣΟΥΚΩΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ Κ ΠΛΟΥΣΙΟ ΤΡΙΧΩΜΑ ΣΠΑΝΙΑ!!!!.ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ************ site **********e-mail **********
 


EVI.T

Well-Known Member
13 Ιανουαρίου 2008
455
5
ATHENS
www.afghanhounds.gr
και μια και λειπει η χλοη ειπα να βαλω εγω καμια αγγελιουλα..
σχολιακια δεν εχει!!!


rednose bandogg πατέρας pitbull rednose 40kg μητέρα γαλλικο μαστίφ για γνώστες μόνο φοβερή μυικότητα τεράστιο κεφάλι τιμή 1500 ευρώ

και βεβαιως

Πωλουνται κουταβια 2 μηνων απο: Αρσενικο Βελγικο ποιμενικο διασταβρομενο με Ντογκο Αργκεντινο και θυλικο ημιαιμο Χασκι. Και τα δυο σκυλια εχουν κανει ολα τα εμβολια και ειναι εκπαιδευμενα στην Γερμανια... Ο αρσενικος (Rocky) βραβευτικε το 2007 ως καλυτερος σκυλος στην κατηγορια
 






orbital

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2008
72
0
σ'αυτο το θεμα βρηκα πραγματικα καποιους να με καταλαβαινουν... :D
μακραν απο τα πιο αστεια θεματα που εχω διαβασει στο ιντερνετ!!!!

πραγματικα η βλακεια με την οποια ερχεται κανεις αντιμετωπος ριχνοντας μια ματια σε αγγελιες ειναι το λιγοτερο αποκαρδιωτικη.

αποφασισα να βαλω κ εγω ενα.. λιθαρακι σ'αυτο το τοπικ. οχι για κανεναν αλλο λογο, αλλα αν δεν τα.. μοιραστω με καποιον... νομιζω οτι θα σκασω :D

αγγελιες απο την χρυση ευκαιρια, τις "βρηκα" χωρις ιδιαιτερο ψαξιμο, απλως με μια ματια:



ΠΑΓΚ έως 3 μηνών, υγιές, ζητώ να μου χαρίσουν :)rolleyes:)


ΣΠΙΤΣ ή κανίς, μικρόσωμο, 8 - 12 μηνών, κατά προτίμηση μαθημένο στην καθαριότητα, ζητώ να μου χαρίσουν, μόνο σοβαρές προτάσεις ( :confused: )



ΓΟΥΕΣΤ ΧΑΙΛΑΝΤ καθαρόαιμο, αρσενικό, 3 μηνών, εισαγωγής, διαβατήριο, εμβολιασμένο, microchip, κρεβάτι, ταΐστρες, λουράκι, αντιπαρασιτικό, σαμπουάν, βούρτσα, τιμή 480 ευρώ :)mad:)


ΛΑΜΠΡΑΝΤΟΡ 2 μηνών αρσενικά και θηλυκά, σε όλους τους χρωματισμούς, εισαγωγής, με διαβατήριο και microchip, με πρώτα εμβόλια και αποπαρασίτωση
(θελω ενα σε cherry blossom pink)

αντε καλο καλοκαιρι :maria: