Αγορά Γκρενενταλ


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Και σε 40 στρεμματα να μενεις- δεν φτανει μονο αυτο! Ο σκυλος θελει να ασχοληθεις μαζι του!! Να κανεις εργασια μαζι του- ατζιλιτυ, ινχνολασια, IPO κατι τεσπα, που μπορει να αξιοποιησει τα ενστικτα του και να δουλευψει το μυαλο του!

Τωρα για την ερωτηση εαν ειναι να παρεις απο πετσοπ η εκτροφεα- ελπιζω να εεις βρει ηδη της σωστες απαντησεις- μιας και ειδικα το Groenendael ειναι μια απο της φυλες που γινεται πολυ καταχρηση του ονοματος- και οτι μαυρο ποιμενοειδες βαπτιζεται Groenendael- το πιο πιθανο ειναι να βρεθεις με ενα τετοιο. "Κατι σαν" δηλαδη.
 


Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
sirko, δεν μιλησα σε καποιον επιθετικα.. οπως και δεν πειρα καποια απαντηση απο αυτα που ρωτησα.. και πιο πανω α αλλος μου λεει να μπω να δω προηγουμενα θεματα τα οποια εγω δε τα βρισκω... εξυπναδες και καλα..
Με συνχωρεισ δεν ειμαστε εδω να σου απαντησουμε σε οτι θες και οποτε και οπως το θες , τα παιδια σου απαντησαν με τροπο για να προβληματιστεις και να ψαξεις μονος σου δινοντας σου καποια στοιχεια . Το να σου δωσουμε μασημενη τροφη δεν λεει τιποτα , μονος σου πρεπει να ψαχτεις και να ενδιαφερθεις , και οταν μας αναφερεις τιμες για πετ σοπ κτλπ σημαινει οτι μερικα πραγματα δε τα γνωριζεις οποτε πρεπει να κανουμε αρκετα βηματα πισω για να παμε μπροστα .
 
  • Like
Reactions: Haris Drazen




vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Τωρα για την ερωτηση εαν ειναι να παρεις απο πετσοπ η εκτροφεα- ελπιζω να εεις βρει ηδη της σωστες απαντησεις- μιας και ειδικα το Groenendael ειναι μια απο της φυλες που γινεται πολυ καταχρηση του ονοματος- και οτι μαυρο ποιμενοειδες βαπτιζεται Groenendael- το πιο πιθανο ειναι να βρεθεις με ενα τετοιο. "Κατι σαν" δηλαδη.
Kανα τέτοιο δηλαδή... :LOL:
 

Attachments

  • Like
Reactions: FrenchieFan










Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Αναζήτησε επίσης θέματα για τα Βέλγικα ποιμενικά που έχω ανοίξει εγώ και άλλα μέλη τους φόρουμ.
@TARA, το προφίλ σου είναι κλειδωμένο με αποτέλεσμα να μην μπορεί να βρει κανείς μαζεμένα τα θέματα που έχεις ανοίξει.
 


noni_papa

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2015
1.935
3.155
34
Νέο Ψυχικό
Καλησπέρα και από μένα. Αρχικά συλλυπητήρια για το προηγούμενο σκυλάκι σου.

Στο θέμα μας τώρα. Το να αποφασίσεις μια συγκεκριμένη ράτσα είναι το πρώτο βήμα. Απόφαση ή όποια πρέπει να λαμβάνεται βάσει όχι μόνο της μορφολογιας αλλά και των λοιπών χαρακτηριστικών χαρακτήρα, συνυπολογιζοντας παράγοντες όπως θέματα άσκησης, εκπαίδευσης κλπ. Όπως σου είπαν και τα προηγούμενα μέλη όταν μέσα στη σκέψη σου βάζεις το δίλημμα pet shop ή εκτροφεας τότε όλα ξεκινούν από μηδενική σχεδόν βάση. Όπως θα δεις και σε άλλα θέματα αν πατήσεις στην αναζήτηση puppy mills, εκτροφή, pet shop θα καταλάβεις ότι αυτό το δίλημμα απλά δεν υφίσταται. Αγοράζοντας από εκτροφείο στηρίζεις την ηθική και σωστή πλευρά του θέματος, ενώ από πετ σοπ ουσιαστικά στηρίζεις την εκμετάλλευση του ζώου για καθαρά λόγους κερδους. Για εκτροφεία ήδη σου πρότειναν δυο. Οπότε γνώμη μου επίσκεψου και τα δύο, συζήτησε με τον εκτροφεα για τη ράτσα για να σιγουρευτείς και ότι σου ταιριάζει, πες του τι ψάχνεις, δες τους σκύλους και τις εγκαταστάσεις ;)