Αγορά Corgi.


Blacksatin

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
317
57
Neo Irakleio, Athens, Greece
Γεια σας. Ενας φίλος μου ενδιαφέρεται για αγορά Corgi. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει αν έχει πληροφορίες για το πώς μπορούμε να βρούμε εκτροφείο στην Ελλάδα; ;-)
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Εκτροφείο στην Ελλάδα για corgi;
Χλωμό...
Κάντε ένα τηλέφωνο στον ΚΟΕ, να σας πει, αν τυχόν υπάρχει.
 




Φωτεινή

Well-Known Member
2 Ιανουαρίου 2011
1.846
33
Αχαρναί Αττικής
Blacksatin υπάρχουν 2 είδη corgi - cardigan και pembroke, εσύ πιο θέλεις;
Στην Ελλάδα δεν υπάρχουν εκτροφεία μόνο στο εξοτερικό θα βρεις αυτό που ζητάς. Στη Φινλανδία έχει κάλα εκτροφεία και στην Αγγλία βέβαι.
 






elizaa

New Member
15 Μαϊου 2014
4
0
30
παιδιά, έχω corgi 4 μηνών αρσενικό και θέλω να το πουλήσω. Δυστιχως πρέπει να παραδεκτω ότι είμαι αρκετά ανεύθυνη για να φροντίσω ένα σκύλο καθώς ειμαι φοιτήτρια..οποιος ενδιαφέρεται ας μου γραψει εδώ,.ευχαριστω.
 






elizaa

New Member
15 Μαϊου 2014
4
0
30
καθόλου φίλε μου, απλα δεν είναι αγορασμένο με δικα μου λεφτά, προφανώς , εφοσων ειμαι όπως προειπα φοιτήτρια και δυο ανθρωποι ζημιώθηκαν (οι γονείς μου) για αυτη μου τη τρελα. Δεν χρειάζεται να γίνεσαι εριστικός;)
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Είναι καθαρόαιμος ο σκύλος σου;
Αν και...σ'αυτό το φόρουμ, δεν επιτρέπονται συζητήσεις για αγοραπωλησίες σκύλου.
Οπότε ας περιοριστούμε σε κάποια άλλα πράγματα, για αρχή. Αν και δεν νομίζω ότι θα φτάσει μακριά η συζήτηση.
Για πες μας λοιπόν...
 


DORIS

Well-Known Member
17 Δεκεμβρίου 2010
1.213
261
37
καθόλου φίλε μου, απλα δεν είναι αγορασμένο με δικα μου λεφτά, προφανώς , εφοσων ειμαι όπως προειπα φοιτήτρια και δυο ανθρωποι ζημιώθηκαν (οι γονείς μου) για αυτη μου τη τρελα. Δεν χρειάζεται να γίνεσαι εριστικός;)
δεν νομιζω να ειμαι εριστικος,το ειπα με μια δοση χιουμορ,οχι βεβαια οτι συμφωνω κιολας,συνηθως αυτες ειναι οι συνεπειες απο μια λαθος επενδυση,οτι και να ειναι αυτη,πηρες σκυλο,ξοδεψες καποια χρηματα,δεν επιστρεφονται....περα απο την ηθικη πλευρα βεβαια που ειναι πιο σοβαρη,αλλα αφου υπαρχει αυτογνωσια απο μερους σου ειναι αξιοπρεπες...
 


elizaa

New Member
15 Μαϊου 2014
4
0
30
συγνώμη, δεν το ήξερα αυτο..ναι, είναι, και έχω όλα τα χαρτιά του, pedigree, microchip,διαβατήριο, τελοςπαντων σε ευχαριστώ για την επισήμανση mareco, απλα προσπαθώ να βρω μια λύση για να είναι ευχαριστημένοι όλοι και πάνω απο όλα αυτο το γλυκιτατο πλασματακι να βρει κάποιον καταληλοτερο να το υιοθετήσει και να μην το κρατήσω απο εγωισμό η πείσμα..ευχαριστω και πάλι, κάλυτερα να αφήσουμε την συζήτηση εδώ αφου δεν επιτερεται. Καλή σας συνέχεια.
 




Beyond Wonderland

Well-Known Member
6 Μαϊου 2013
1.108
1.753
Πιστευω πως θα μπορεσει να βρει ο εκτροφεας σου καποιον,ισως να μπορεσεις να παρεις και ενα μερος των χρηματων που διεθεσες απο τον νεο "γονιο".
 


Ghostdoc

Well-Known Member
25 Νοεμβρίου 2013
1.623
793
Ghostlands
Χαίρομαι να διαβάζω οτι υπαρχουν ανθρωποι με αυτογνωσία που παραδέχονται τα λάθη τους, είναι τόσο σπάνιο στις μέρες μας πια αυτο το φαινόμενο.. Θα προτιμούσα ωστόσο να το χάριζες και αυτο εφόσον εξαντλούσες τις προσπάθειες να βελτιώσεις τη σχεση σου μαζί του και να του προσφερεις όσα αξίζει, όχι απο εγωισμο ή πεισμα αλλα απο αγαπη και με υπευθυνότητα ;)
 
  • Like
Reactions: dimitris_s2k


kanarini

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2014
922
453
Θεσσαλονίκη
Αν έχεις δεθεί με αυτό το σκυλί γιατί το δυσκολεύεις τόσο στο να βρει σπίτι ?Εννοώ που το πουλάς...Χάρισε το καλύτερα,η άποψη μου βέβαια..
 




Φωτεινή

Well-Known Member
2 Ιανουαρίου 2011
1.846
33
Αχαρναί Αττικής
έχω όλα τα χαρτιά του, pedigree, microchip,διαβατήριο.
Από πιο εκτροφείο (πως λέγεται; του εξωτερικού υποθέτω) το έχεις πάρει το σκυλάκι; Επικοινώνησες με τον εκτροφέα οτι θέλεις να πουλήσεις το κουτάβι της εκτροφείς του;