Αγορά Mini schnauzer


mar8ahou

Well-Known Member
4 Μαρτίου 2008
55
0
Ξέρει κανείς αν μπορώ να βρώ τέτοια ράτσα στην Ελλάδα? Η κτηνίατρός μου μου βρίσκει ένα σκυλάκι με χαρτιά από Ουγγαρία 600Ευρώ. Θα είναι οκ? Με όλα αυτά που διαβάζω έχω αρχίσει να το ξανασκέφτομαι. Ξέρει κανείς που μπορώ να βρώ Έλληνα εκτροφέα της φυλής?
Ευχαριστώ
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
ένα σκυλάκι με χαρτιά από Ουγγαρία 600Ευρώ. Θα είναι οκ?
Όχι μην το πάρεις. Κατηγορηματικά.
Πάρε στον ΚΟΕ και ζήτα λίστα εκτροφέων. Αν και δεν έχω ιδέα αν υπάρχει κανένας στην Ελλάδα.
edit: Τι είναι αυτό το πράγμα με τους κτηνιάτρους/μεσάζοντες? Έλεος...
 








George K

Well-Known Member
12 Νοεμβρίου 2007
1.177
48
Υπαρχει τουλαχιστον ενα εκτροφειο Μινι Σναουτσερ στην ελλαδα- και ειναι και πολυ καλο.
Εχεις ΠΜ
Σωστά. Φέρσου υπεύθυνα, πάρε απο εκτροφέα.

Απο τη στιγμή που έγινες μέλος μπορείς να δεχτείς και να στείλεις προσωπικά μυνήματα (πμ) μέσα στο φόρουμ.
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
Τι είναι αυτό το πράγμα με τους κτηνιάτρους/μεσάζοντες? Έλεος.
Oντως.
Η μανα μου ''ψαχνει ενας γνωστος λυκοσκυλο,κουταβι''
κτηνιατρος '' δεν θα βρει ευκολα να χαριζουν...μονο αν το αγορασει''
εγω '' απο εκτροφεα?και ποσο θα στοιχισει???(λες κ δεν ξερω πανω κατω)'΄'
κτηνιατρος '' γυρω στα 400 ευρω''........
γκουχου γκουχου ΒΥΒ
 


johnny_cooper

Well-Known Member
8 Αυγούστου 2008
62
0
το ψαχνω και εγω.....για τη φυλη αυτη.....παρε τον κοε και θα σου στειλουν με mail τις γεννες ...αυτες που μου εστειλαν εμενα παντως δεν ειχε κουταβια κατω των 9-α0 μηνων...
FrenchieFan αν μπορεις στειλε μου pm με τα στοιχεια που εστειλες και στο φιλο μας να το ψαξω και εγω αν δεν εχεις προβλημα......
Παντως οπως ειπα και στο ποστ που ειχα κανει ρωτησα ενα κριτη της φυλης και μου ειπε οτι αμα ενδιαφερεσαι για σκυλο με τριχωμα αλατοπιπερο εχουμε πολυ καλα στην ελλαδα. αν παλι πας για αλλο χρωμα πρεπει για τελεια ποιοτητα να ψαξεις εξω, αλλα γενικα υπαρχουν εκτροφεις για τη φυλη αυτη.

καλα απο ουγγαρια ....δεν θα το σκεφτομουν καν εγω στη θεση σου ...απο εκτροφεα θα το παρεις πιο ακριβα αλλα θα παρεις αλλη ποιοτητα κουταβι, προσεγμενο με τα πρωτα εμβολια τις αποπαρασητώσεις του τα μικροτσιπ ενδεχομενως.....και τελικα θα δεις οτι η διαφορα τιμης δεν θα ειναι και τοσο μεγαλη....
Α δεν ξερω αν εχεις διαβασει για τα puppy mills ....στη θεση σου θα τα διαβαζα....πολυ καλα....
 


SchnauzerGR

Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
24
0
εγω γνωριζω εναν εκτροφεα... αλλα ειχε προσφατα γεννες και νομιζω οτι τα εχει δωσει ολα

βασικα ξερω οτι στην Ελλαδα υπαρχουν σιγουρα 2 εκτρωφεις τον ενα τον ξερω,τον αλλο τον εχω δει σε εκθεση και εχει απιστευτα σκυλια

απο αυτον που ξερω 2 φιλες μου αγορασαν 2 Schnauzers miniature προσφατα πριν κανενα 5αμηνο και ειναι πολυ καλα σκυλια μμορφωλογικα αλλα επειδη ο ανθρωπος το κανει σωστα δεν θα ξαναεχει γεννα για πολυυυ καιρο ακομα...
μπορω αν μου ζητησετε να σας δωσω τηλ να μιλησετε γιατι εχει πολλα κονε και με εξωτερικο και ισως μπορει να βρει σκυλι απο καποιον γνωστο του μιας και παει και σε διεθνεις εκθεσεις

ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΤΕ ΣΚΥΛΙ ΑΠΟ petshop και απο.... κτηνιατρους....
χιλιες φορες να περιμενετε
λιγο

περιττο να πω συγχαρητηρια για την επιλογη σας τα schnauzer ειναι AΠΙΣTEYTA σκυλια
και ΟΧΙ δεν ειμαι αντικειμενικος :D
 
Last edited:


johnny_cooper

Well-Known Member
8 Αυγούστου 2008
62
0
Εννοειται δωσε εσυ οτι πληροφορια εχεις για οποιον εχεις.......στειλε μου pm αμα δεν ειναι κοπος.....
Αμα θελαμε σκυλο απο πετσοπ θα τα τραβαγαμε ολα αυτα?
Αλλα καλυτερα να τα τραβηξω τωρα παρα με το που θα το παρω.....
Δωσε μου πληροφοριες και για τους δυο γιατι τον εναν θα τον ξερω σιγουρα....
 


johnny_cooper

Well-Known Member
8 Αυγούστου 2008
62
0
Επισης αν δεν υπαρχει προβλημα απο μερους σου.....μπορεις να μου πεις περιπου ποσο αγορασες εσυ και οι διλες σου αν ξερεις τα κουταβακια?
Αν υτο απογορυεται απο τους κανονες του φορουμ.....mod sorry σβηστα....
 


mar8ahou

Well-Known Member
4 Μαρτίου 2008
55
0
Στείλε μου σε παρακαλώ ότι έχεις. όσο για την επιλογή μου είμαι πολύ περίφανη...θέλω πολλά χρόνια αυτή τη ράτσα...είναι τέλεια!
 


SchnauzerGR

Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
24
0
Στείλε μου σε παρακαλώ ότι έχεις. όσο για την επιλογή μου είμαι πολύ περίφανη...θέλω πολλά χρόνια αυτή τη ράτσα...είναι τέλεια!
Ειναι πολυ καλα σκυλια και μιλαω απο προσωπικη πειρα... ευτυχως δεν ειναι ιδιαιτερα διαδεδομενα στην Ελλαδα... ευτυχως για αυτα:D οχι για εμας:p
Σου εστειλα pm

καλη τυχη. θα χαρω να μαθω οτι απεκτησες ενα μουστακαλι η μια μουστακαλου :D
 


SchnauzerGR

Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
24
0
για τιμη το μονο που θα πω ειναι οτι δεν το κανει για να βγαλει λεφτα.
η τιμη που θα σας δωσει εξαρτατε απο πολλους παραγοντες... για παραδειγμα ειχαν ζητησει να του παρουν σκυλι 2 που τους εκοψε οτι θα το κακομεταχειριζονταν και τους ζητησε 5000 για να μην το παρουν. :D
 


mar8ahou

Well-Known Member
4 Μαρτίου 2008
55
0
Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια!!!Βρήκα σκυλίτσα:)
Από έλληνα εκτροφέα...μου κόστισε λίγο παραπάνω αλλά αξίζει...την περιμένω μέσα στην εβδομάδα...θα ήθελα μια γνώμη...θέλει να το παίρνει το πολύ 2 φορές το χρόνο σε εκθέσεις και να αναλάβει εκείνος το ζευγάρωμα...δέχτηκα μήπως έκανα λάθος;;;
 


sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
θέλει να το παίρνει το πολύ 2 φορές το χρόνο σε εκθέσεις και να αναλάβει εκείνος το ζευγάρωμα...δέχτηκα μήπως έκανα λάθος;;;
μπορειτε να το κατεβαζετε μαζι στις εκθεσεις! δεν ειναι καποια εξωφρενικα τεχνικη διαδικασια!

για το ζευγαρωμα, γενικα ειναι καλο να το κανει καποιος που ξερει τι κανει αν υπαρχει λογος να ζευγαρωσει το σκυλι. αυτο θα φανει απο τις κρισεις στις εκθεσεις και απο τα απολεσματα των ιατρικων εξετασεων.
 




katiamakr

Member
8 Σεπτεμβρίου 2010
8
0
36
Γεια σας!!!! θελω να παρω κ γω!! ειναι καταπληκτικα σκυλακια!!!!μηπως ειναι ευκολο να μου δωσετε κ μενα τα τηλ????γενικοτερα πληροφοριες???
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.825
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU